Skocz do zawartości

320d spadek mocy po wymianie na NOWE turbo!!!


michal197733

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem BMW e46 320d ze 150 konnym silnikiem z 2002r.Kilka dni temu w trakcie jazdy,podczas manewru wyprzedzania odczułem nagły spadek mocy w mojej "betce",a z komory silnika dobiegł odgłos nierównomiernej pracy turbosprężarki.Nie był to jakiś przerażający odgłos,ale było wręcz pewne że coś nie dobrego stało się z turbo.Przejechałem jeszcze jakieś 5km,ale na bardzo niskich obrotach aby nie przekraczać wartości uruchamiającej turbo.Samochód zachowywał się normalnie(tzn. jak przystało na dolne wartości obrotów)silnik nie hałasował,nie kopcił,ale i tak wolałem zaholować go do mechanika.Po wymontowaniu turbosprężarki okazało się że jest do wywalenia (poszła jakaś geometria).Szczęście moje ze kawałek wirnika,który się ukruszył wpadło do rury wydechowej.

Kupiłem dokładnie tą samą nową Turbo sprężarkę Garretta(nikt nie chciał starej regenerować),mechanik zamontował i...samochód jedzie na pół gwizdka.Błedów brak!Jakiś jeden raz się pojawił związany z ciśnieniem,że podawane za duże...czy coś takiego.Mechanik się męczy i myśli,a ja tęsknie za becią ;)

Czy miał ktoś taki przypadek?

I co było przyczyną?

Bo nie ukrywam,że trochę szkoda mi pieniążków na zmianę część po części....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o turbo to na mój gust turbo trzeba "zgrać" z silnikiem chodzi mi tutaj o sztange która reguluje kąt łopatek i w Twojim przypadku może byc tak że sztanga nie odchyla łopatek o pełen kąt z tąd ten efekt że auto jak wspomniałeś jedzie na pół gwizdka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę przekaże mechanikowi...mam nadzieje,że w tym właśnie kierunku działa.Przyznam się ,że trochę mnie to uspokoiło,bo nie chciałbym aby trafiło mi kolejne turbo...a ten brak mocy mnie zestresował.

a u Ciebie turbo jest sterowane podciśnieniem czy elektronicznie?

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moim zdaniem coś jest nie tak, skoro kupiłeś turbinę zgodną z numerami do danego modelu to raczej powinna być ustawiona, jeśli twój mechanik zacznie regulowć cięgno to może się skończyć tak że turbo nie przejeździ 200tyś a 50 bo będzie źle ustawione. Dowiedz się u Garetta jak to jest ,może trzeba jechać do przedstawiciela Garetta na ustawienie .
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowego turbo nie ustawiamy ponieważ jest fabrycznie ustawione pod dany silnik.

Pozostaje tylko sie dowiedziec czy turbo ktore kupiles to bylo nowe turbo czy ktos wcisnął Ci regeneracyjna turbine.

Prędkość nie zabija, tylko gwałtowne jej wytracenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUKCES!!!Zrobione!Dla wszystkich zainteresowanym problem...Wymieniony został zawór sterujący turbiną.Autko pomyka lepiej niż kiedykolwiek,spalanie spadło,nie kopci przy mocnym obciążeniu.No teraz jestem szczęśliwy.Koszt zaworu 320 zł!Dzięki wszystkim za pomóc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUKCES!!!Zrobione!Dla wszystkich zainteresowanym problem...Wymieniony został zawór sterujący turbiną.Autko pomyka lepiej niż kiedykolwiek,spalanie spadło,nie kopci przy mocnym obciążeniu.No teraz jestem szczęśliwy.Koszt zaworu 320 zł!Dzięki wszystkim za pomóc!

przecież taki zaworek kosztuje 120zł razem z przesyłką ... :lol:

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.