Skocz do zawartości

325ci - Obniżanie zawieszenia


Rez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Póki co moje BMW wygląda jak terenówka i prowadzi się zbyt miękko i chciałbym to zmienić robiąc mu lekką glebę. Czy wystarczy zakupić same sprężyny, np. taki zestaw EIBACH

 

http://allegro.pl/sprezyny-obnzajace-bmw-3-e46-e-46-eibach-4-szt-i1199846891.html

 

czy potrzeba też wymieniać amortyzatory? Jak z wytrzymałością seryjnych amorków po obniżeniu?

No i najważniejsze: jaki zestaw proponujecie żeby auto było w miarę sztywne, ale nie powodowało wypadania plomb? Nie używam go do sportu, ale chciałbym czuć się pewniej w zakrętach.

 

Sorry za laickie pytania, ale kompletnie się na tym nie znam :?

 

Linki mile widziane.

 

Dzięki, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tych sprezynach nie musisz wymieniac amorkow, przerabialkem juz chyba wiekszosc firm na rynku jezeli chodzi o amorki, a od 10 lat obnizam kazde auto jakie mialem. Przy obnizeniu -50 tez nie wymienialem amorkow i tez dawalo rade...

 

Co do eibacha to bardzo dobry wybor na nasze drogi, duzo tez zalezy od rozmiary felg i opon na jakich jezdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do eibacha to bardzo dobry wybor na nasze drogi, duzo tez zalezy od rozmiary felg i opon na jakich jezdzic.

 

Póki co są 16'' felgi :D

Na przyszły sezon planuję wrzucić 17 lub 18 calowe koła, max 8 cali na szerokość. Z tego co wyczytałem trzeba znaleźć felgę z offsetem ET 35 do 47 żeby zmieściła się w nadkole.

 

Czy ktoś mógłby wspomóc ten wątek zdjęciem coupe obniżonego o 30 mm przód i tył. Chciałbym zobaczyć jak to będzie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszły sezon planuję wrzucić 17 lub 18 calowe koła,

 

musisz mieć dobre drogi w okolicy :roll:

 

Niestety, są takie jak wszędzie :(

Natomiast w poprzednim sedanie miałem felgę OEM 17 cali i nie raz wpakowałem się w poważną dziurę, ale nigdy nie było potrzeby jej prostować.

Podstawa to zamontować oryginalny zestaw, bo BMW robi naprawdę wytrzymałe alusy. Mam cichą nadzieję, że 18 cali też wytrzyma nasze bezdroża :D

 

P.S. Ktoś poratuje zdjęciem na Eibach Pro Kit -30 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszły sezon planuję wrzucić 17 lub 18 calowe koła,

 

musisz mieć dobre drogi w okolicy :roll:

 

Niestety, są takie jak wszędzie :(

Natomiast w poprzednim sedanie miałem felgę OEM 17 cali i nie raz wpakowałem się w poważną dziurę, ale nigdy nie było potrzeby jej prostować.

Podstawa to zamontować oryginalny zestaw, bo BMW robi naprawdę wytrzymałe alusy. Mam cichą nadzieję, że 18 cali też wytrzyma nasze bezdroża :D

 

P.S. Ktoś poratuje zdjęciem na Eibach Pro Kit -30 ???

18' wytrzymaja :) ja mam gwint tak ze kola chowaja sie w nadkola i jest spoko, ale fakt ze staram jechac ta lepsza strona drogi, czasem nawet pod prad :twisted:

 

poszlo PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.