Skocz do zawartości

320d - wymiana cześci po kupnie


wojtek.bytom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem zainteresowany dieselem 2.0 136km, mniej więcej liczę, że auto będzie miało nabite 200 tyś.

Filtry(na allegro znalazłem zestaw filtrów Knechta za 250zł) i olej(ile go tam wchodzi i jakiej marki wlać tego jeszcze nie wiem) to oczywista sprawa.

Tylko teraz tak auto posiada łańcuch zamiast paska rozrządu, rozumie, że wymieniam tylko wtedy gdy się zepsuje, w innym przypadku nie ma potrzeby.

Jednocześnie odpada pompa która nie jest zamontowana na pasku rozrządu.

Doczytałem, że warto wymienić odmę, oraz olej w skrzyni biegów dla świętego spokoju.

Co jeszcze warto wiedzieć? Co wyście wymieniali od razu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem niedawno swoja 320d i wymienilem wszystkie filtry łącznie z kompletną odma, wyczyscilem EGRa i wszystko co z nim zwiazane. Olej mam Castrol Edge 5w30 albo 40 nie pamietam teraz. Po nowym zakupie napewno warto poczyscic wlasnie wszystki elektrozaworki i EGRa bo auto moze przez to zamulac

http://www.tapicerki.carsdream.com/images_page/logo.jpg

http://www.tapicerki.carsdream.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Taj jak mówisz filtry ok 250zł. chyba ze się pokusisz na coś z wyższej polki albo ASO. Przypuszczam ze jeśli autko będzie miało nabite w granicy 200k to lej 5W30 lub 40 wchodzi ok. 5,5 litra. Co do rozrządu to BMW zakładało łańcuch na cala żywotność auta, lecz po ok. 300-350k (lub tez wcześniej, zależny od użytkowania auta) ulega on lekko rozciągnięciu (przecież nic nie może trwać wiecznie, wszystko się zużywa z biegiem czasu) sprawdzanie łańcucha robi serwis II po ok. 300 tys. km. (dokładnie nie wiem jak to jest w Polsce ale koledzy tak robią w Austrii i UK.) Co do pompy to będziesz widział ze coś z nią jest nie tak :D. Ekstremalnie ważna jest wymiana właśnie odmy bo jest to raczej słabsza strona auta (jeśli ktoś nie dbał) A co do oleju w skrzyni, prawdopodobnie tez się zmienia ale nie jestem pewien jaki i kiedy. A co do tego co wymienialiśmy... to z przynajmniej u mnie dwumas sprzęgło, wtryski i to właśnie to czego bym ci nie życzył :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo możesz poszukać takiego samochodu, który ma udokumentowanie te inne wymiany i problem robi się akademicki.

ja ma bardzo dużo części wymienionych na około 7 tyś zł ale samochodu na pewno nie sprzedam poniżej 20 tyś zł .......

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.