Skocz do zawartości

automat nie daje mocy z silnika na koła.


boboflv

Rekomendowane odpowiedzi

drogi ten montaż....

 

przed chwilą zobaczyłem że kolega z tego forum podał mi za ile może mi wszystko co potrzeba sprzedać. wyszło ok 500zł bez zamontowania. jak dla mnie ciekawa oferta. muszę teraz namierzyć jakieś zdjęcia lub książkę co ładnie mi mnie więcej pokaże jak to powinno być wszystko złożone i sam dał bym rade zamontować nową skrzynię.

 

a fajnie by było jak by jakiś kolega z warszawy wstawił na 10 minut swoje bmw do mnie na kanał i bym obejrzał sobie co i jak jest zamontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak za 500 daje komplet to brac na alledrogo skrzynie po 300 chodza :D :wink: Ale w komplecie zawsze taniej :D

Pamietaj o tych duperelach : http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=1171&mospid=47260&btnr=21_0004&hg=21&fg=10

Drogi montaż?? :roll:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie,jak za 500 wszystko to tylko brać.A co do montażu-300 zł za montaż tego wszystkiego to super cena.Ja za wymianę sprzęgła biorę 250 zł,a co dopiero tyle prac przy aucie.Ale sądze że samemu dasz rade.Jedynie z pedałami możesz mieć problem,reszta to banał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie. wysprzęglik jest czy jak to tam sie profesjonalnie nazywa jest hydrauliczny? czy na jakąś linkę? z tego lingu co wysłałes wynika ze hydraulika wchodzi w grę...

 

wał tylko będę musiał sobie dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem właśnie do faceta od którego kupiłem skrzynię automatyczną. powiedział że da mi manuala za darmo tylko mam po niego przyjechać do kielc. z warszawy do kielc jest 200km. :) no i teraz sie zastanawiam. dostanę skrzynię wartą około 250zł-300zł z sprzęgłem i chyba dociskiem ale potem muszę wydać jeszcze troszeczkę kasy na ten układ hydrauliczny wysprzęglania oraz pedały.

 

gdzie znajdę wymiary wału w automacie i w manualnej skrzyni biegów? no chyba że znacie na pamięć to podajcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie ta strażacka coraz bardziej schodzi na psy... (pomijając to że policja lubi pod tym złomem stać i łapać) w góraszce jest ogromny złom i za 150zł znajomy wyrwał kompletne lewe przednie zawieszenie z hamulcem i tarczą do fiata bravy. oczywiscie popatrzę. tu i tu. zastanawia mnie tylko ile jest różnicy w długości wałów. bo jak w granicy 20 cm to jestem w stanie dorobić taki łącznik.

 

gdzie znajdę w moim bmw tabliczkę na której jest napisane ile silnik ma litrów.?? coś mi się wydaje że mniejszy silnik siedzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz sobie po numerach win,albo podaj 7 ostatnich liczb

tylko że jak był zmieniany silnik to już nie będzie się zgadzało. a na silniku nie widać żadnych oznaczeń. a podobno w zależności od pojemności różne są mocowania skrzyni do silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym zdjęciu doskonale widać napis 23 co moze oznaczac ze mam silnik 2,3litra. ale to co jest pod tym 23 nie pasuje do winu. znalazłem te numery obok alternatora na samym dole silnika

a 6E to raczej informacja że jest 6 cylinderków. strasznie ciężko dostać sie do tych liczb. trzeba zdjąć filt powietrza i rurki od chłodzenia wraz z odpięciem kilku kabli co idą do kompa.

http://img691.imageshack.us/img691/1629/dsc04002g.jpg

 

 

na zdjęciu ponizej słabo ale widac napis BMW 273......... i cos tam dalej. szukałem w vinie i nie ma nigdzie takich liczb. no wiec odpada raczej. ten napis znajduje sie od razu pod kolektorem dolotowym powietrza.

http://img832.imageshack.us/img832/2424/dsc04003t.jpg

 

http://img831.imageshack.us/img831/5410/dsc04001z.jpg

 

no i mam pytanie...

 

czy skrzynia z bmw e30 320 pasuje do 323 lub 325?? facet który chce dac mi tą skrzynię twierdzi że pasują. ale ja mu jakoś nie wierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz będę oglądał tą skrzynię co wczoraj dostałem od faceta w zamian za zepsutego automata. brakujące części dostarczy mi kolega przemotds z tego forum ;]

 

a skrzynia podobno jest z e30 2,0benzyna lub 2,5 dizelek

 

gdzie znajdę wmiary łożyska oporowego co jest tam przy sprzęgle. mam w domu kilka i może by któres przypasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dać i jak będzie pasować to ja chętnie brać ;]

 

żadne moje nie pasuje.

 

bo tam są dwa łożyska. jedno siedzi od strony wysprzęglika a drugie jest na samym końcu wałka i trzyma sie na końcówce wału korbowego o ile dobrze mówię.

 

wie ktoś który pin przy dźwigni zmiany biegów w automacie jest od "P"?? bo muszę zrobić zworkę na tym styku oraz znaleść piny od wstecznego.

 

EDIT 18:12:

 

już znalazłem te łożysko co siedzi w silniku. brakuje tego od układu wysprzęglania. to te łożysko mówiłeś że możesz mi dać M-technic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje mi jeszcze części. jak zdobędę te łożysko oporowe to będę mógł włożyć przynajmniej skrzynię do samochodu. jak na razie założyłem zamachówkę przęgło i docisk na silnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i nadal stoję z robotą. brakuje mi części. byłem dziś na tej strażackiej to za pedał sprzęgła z pompką chcieli 80zł!! a za dzwignię zmiany biegów też 80 zł!! duzo drozej niż na allegro. strasznie drogo u nich się zrobiło. Dobra ale nie pisałem by tutaj żeby się pochwalić że nic nie zrobiłem jeszcze.

na tym złomie powiedzieli mi ze maja pasującą do mojego auta dzwignię. jak przyszło co do płacenia i odbioru części wyszło że nie bedzie pasować. podobno w silniku m40 oraz w m10 są inne te dzwignie. różnią się długości tych dźwignii. jak to jest mozliwe jak mocowania skrzyni do silnika i mocowanie skrzyni do samochodu są w tych samych miejscach. ta dźwignia powinna mieć identyczna długość. sam wał napędowy podobno ma identyczna długość u mnie i w 4 cylindrowym autku. mam rację czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam wał napędowy podobno ma identyczna długość u mnie i w 4 cylindrowym autku. mam rację czy się mylę?

 

 

Możesz to porównać na realoem.com czy bmwfans.info

Tam są długości wałów poszczególnych modeli podane. I nie sądzę, żeby wał u Ciebie miał długość jak w R4.

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki. na pewno odwiedzę tę stronę. pytam się bo każdy mechanik lub jakiś sprzedający mówi co innego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile chcesz wydac na ten wal ??

Wybierak to grubsza sprawa bo w etk podaje ze gorna dzwignia pasuje od 323,325 z silnikow M20 i z silnika s14 320is ale to nie do dostania :nienie:

natomiast dolne ramie pasuje od e30 323i od kazdego e28 z silnikami M30, 520i M20 i dyszla 524d ew od serii 6 tez pasuje

ale wazna sprawa z czego masz dokladnie skrzynie bo moze podejdzie inny wybierak :wink:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia podobno jest z e30 2,5 lub 2,0 Benzyna oczywiście.

 

sam wał napędowy kosztuje ok. 100zł ale nie bardzo mi się widzi przy moim stanie funduszy kupować teraz wał ale jak będę musiał to trudno. najpierw muszę swój zmierzyć i porównać go z tym z katalogu.

 

w następnym tygodniu dopiero przyjdzie mi wysprzeglik i prawdopodobnie zdobędę pedał z pompką sprzęgła.

wszystko tak długo trwa bo facet tego forum co obiecał dostarczyć wszystkie potrzebne części nagle zapadł się pod ziemię..

 

znacie kogoś kto posiada zepsutą skrzynię manualną identyczna do mojej? brakuje mi w skrzyni tej nakładki z wałka zdawczego skrzyni co do niej przykręca się te gumowe sprzęgiełko z wałem. potrzebuje zdobyć jakoś tą część. na szrotach nie mogłem załatwic.

http://realoem.com/bmw/diagrams/k/i/0.png

chodzi mi o część nr: 23

 

tylko że u mnie ta część ma 3 a nie otwory na śruby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.