Skocz do zawartości

automat nie daje mocy z silnika na koła.


boboflv

Rekomendowane odpowiedzi

gadałem z absolwentem technikum samochodowego na hożej w warszawie i opowiedziałem mu cała moja historię z skrzynią biegów. powiedział ze te małe wycięcia tych koszy co pracuja na nich tarczki jest normalne dla tak wiekowych sprzetów. powiedział żebym obejrzał sprzęgło hydrokinetyczne. w nim jest jakis mechanizm który mógł nie wytrzymać przeciążenia wywołanego szybką zmianą z "R" na "D" bez zatrzymania. pisk moze dochodzić z sprzegła które jest w pewnym stopniu obudowane co sprawia że pisk moze byc słyszalny w innym miejscu. powiedział zebym kupił sobie sprzęgło a skrzynie złożył do kupy.

 

dzis wyciągnę sprzegło z auta. podeślę zdjecie i powiecie mi jak je sprawdzić? co jest w nim takiego ważnego?

Kriss_Lodz jak ratowałes te swoje skrzynie to ogladałeś kiedys sprzegła w nich?

 

powiedzcie co robić.

 

dodane 16:47

 

http://img214.imageshack.us/img214/5940/dsc03877m.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

zobacz na ząbki tak jakby w środku. widać ją są wytarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

szczerze mówiąc to nie za wiele widać,pierwszy rząd zebów jest ok,ten drugi faktycznie wydaje się być wytarty.A co do kolegi po technikum to zapytaj się jego ile razy widział rozłożoną skrzynie automatyczną??Bo z tego co wiem to w Techniku jest praktycznie sama teoria a nie praktyka..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie było mnie trochę czasu ze względu na urlop .... ale do sedna

 

Konwenter psuje się bardzo rzadko i są to sporadyczne przypadki, to po pierwsze a po drugie to swąd spalenizny w oleju i to jak wyglądał powiedzmy po 40 km mówi sam za siebie, ale jak już wspomniałem nie macałem tego co wypłyneło ze skrzyni, wyraziłem już swoją opinię, pozatym te wytarcia na koszu frowardu nie są czymś normalnym i świadczy to że skrzynia pracowała z dość znacznymi oporami, ja bym po prostu zmienił skrzynie i wyremontował sobie tą którą wymontowałeś od siebie, zresztą po tych zdjęciach widać że poprzedni właściciele mieli gdzieś stan skrzyni, poziom oleju oraz jego zmianę, i raczej poprzyglądał bym się dobrze płycie zaworowej... konwenter też zipał ostatnimi siłami .... ehhh.....

Nie masz co zrobic kasą ??........


Zostań klientem stacji ASO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem nowa skrzynię wczoraj.

 

przed chwila ją włożyłem. oczywiście nie obyło sie bez problemów. obudowa sprzęgiełka sie rózniła i musiałem ja wymienić. mocowanie sprzyni od tyłu tez jest inne. bede musiał też wymienic. sprzynie symbolami są identyczne.

jutro złoże wszystko do końca i dam znać czy problem znikł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia jest z e30 2.0 1985r.

 

zmieniłem tą obudowę sprzegła co sie mocuje do silnika i juz wszystko jest OK. olej w skrzyni czerwony-przezroczysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia włożona. był problem z dopasowaniem węży wysokiego cisnienia oleju prowadzących do chłodnicy oleju. były inne mocowania niż u mnie wcześniej. pobawiłem sie troszeczke w rzemieślnika i ładnie pasuje wszystko.

 

Teraz pojawił się problem z ustawieniem linki gazu prowadzącej do skrzyni. jak ja wyregulować? na oko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dobrze ustawiłem i zmontowałem. wybrałem sie na naprawdę krótka przejażdzkę. było wszystko dobrze. zaczęło cos piszcześ przy sprzegle . sprawdziłem olej i go troche dolałem bo było mało. nastepnego dnia postanowiłem przejechac sie i sprawdzic jak auto sobie radzi z nową skrzynia. 500 od domu. auto staneło. i od tamtej pory stoi. znowu ta super automatyczna skrzynia przestała działać. jestem załamany. chce wsadzic manuala. prosze zajrzyjcie koledzy do mojego nowego tematu który przd chwilą stworzyłem.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=67&t=135845

 

tu już jest temat chyba zamknięty bo ostatnio nikt nie pisze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słowo wku***** nie odzwierciedla w 100% mojego zdenerwowania. wczoraj wymontowałem "nowa" skrzynię. dziś podłacze sprzegło hydrokinetyczne i podepnę zamiast silnika tokarkę która bedzie robic za silnik. wtedy dowiem sie czy niedziałająca skrzynia to wina złego montazu czy skrzynia jest juz popsuta.

 

no i teraz zostaje mi problem z tamtym facetem co mi sprzedał.

przypomne że kupiłem ą skrzynię: http://allegro.pl/item1172782771_bmw_e30_e_30_skrzynia_biegow_automatyczna_4hp_22.html

 

nie ma na nią ani potwierdzenia ze kupiłem przez allegro ani paragony lub fakturki. jednym słowem ch***** sytuacja.

jest na tym forum dział porady prawne i walka z kiepskimi sprzedawcami? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak poinformowałem. chyba 4 dnia po zakupie. do tej pory on tylko mówi ze się na tym nie zna i delikatnie insynułuje że ja źle zamontowałem skrzynie.

sprzęgło tym razem jest w 100% dobre. cały kosz pompy oleju sie rozp*******. próbowałem sie teraz do faceta dodzwonić i nie odbiera.

 

cos było nie tak z skrzynia bo zapiekła sie panewka z pompy oleju na uchwycie mocującym sprzęgło. ale sprawdzałem 3 razy czy napewno olej jest w normie.

 

 

tu widać tą panewkę co sie zapiekła na mocowaniu sprzegła.

http://img225.imageshack.us/img225/953/dsc03988a.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

a tak powinno wygladać te mocowanie: duża różnica?? i przez to olej źle przepływał przez sprzegło. wszystko się blokowało

http://img808.imageshack.us/img808/5018/dsc03989.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

a to zostało z pompy oleju. ten kawałek metalu był częścią wirnika pompy. jak widać rozciął się.

http://img545.imageshack.us/img545/8233/dsc03991.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gość doskonale wiedział co sprzedaje i dlatego nie wystawił zadnego pokwitowania,pewnie zalał tylko skrzynie nowym olejem żeby wszystko wygladało na cacy.Zadzwoń z innego numeru to na pewno odbierze.Najlepiej nagraj rozmowe żeby była jakaś podstawa w razie zgłoszenia tego na policje.Niezły wałek Tobie zrobił.. :mad2: :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia wytrzymała 6 km !!

 

Jak się zdenerwuję to pojadę tam do niego. trudno stracę kolejną kasę ale koleś już nie będzie spał spokojnie.

 

wycwaniłem sie bo w mojej starej skrzyni było wszystko OK z pompą oleju. wsadziłem moja pompę i jutro bedę testował skrzynię bez wkładania do auta. zaleje olejem, podłącze tokarkę i zmienię z "P" na "D" jak będzie ładnie działać to włożę do samochodu. a jak nie to faceta jakoś załatwię.

 

samo włożenie skrzyni do auta zajmuje około 4 godzin. dzięki tokarce zaoszczędzę duzo czasu jak by było cos nie tak (odpukać w niemalowane) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro rozbieram tą skrzynie co kupiłem od tego typka. lekko wspomniałem o sądzie to sie zdenerwował facet ale powiedział ze cos tam moze oddac pieniędzy jak nie będzie działać. nagrałem film z tego jak podłączyłem skrzynie do silnika od tokareczki. cos jeszcze jest nie tak. nie wiem ile obrotów ma tokarka . mozliwe że za mało bo slabo kręci. zaraz wstawie filmik do internetu i podeśle linka.

 

moja stara skrzynia była praktycznie dobra. posypało sie sprzegło i delikatnie jeden kosz i 2 tarczki. rozbiore ta nowa skrzynie i z dwuch skrzyń złożę jedną. jak nie bedzie działać. to zadzwonie do faceta i będę kombinował co dalej z nim... on jest w stanie sie dogadać.

 

pożyjemy zobaczymy. jutro będzie wiadomo co poszło sie *****

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik z podłączenia małego silnika do tokarki z skrzynia automatyczna 4HP-22

 

http://bmw.e30.323i.automat.patrz.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tokarka była wtedy na małym przełożeniu. wtedy daje obroty na pograniczu tych co potrzebuje sprzegło do zazębienia tych wszystkich mechanizmów. zmieniłem bieg i wszystko ładnie śmiga. tylko jest juz nowy problem. jeździ tylko i wyłącznie do przodu. wsteczny nie działa. słychac w skrzyni ze olej w niej ma problemy z przepływem. i nie zmienia z jazdy do przodu na jazde do tyłu. kanaliki są przytkane tymi śmieciami po rozwalonym wirniku pompy.

 

zaraz biorę sie do rozbierania skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przełożenie części i wyczyszczenie wszystkiego z opiłek metalu nie poprawiło sprawy. ale ja mam pecha do tych automatów. :( . ładnie jeździ do tyłu ale do przodu nie chce jechać. juz nie mam do tego siły. sprzedaje auto lub wsadzam manualną skrzynię biegów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedaje auto lub wsadzam manualną skrzynię biegów.

Wsadz manual i ciesz sie jazdą :D

Masz plusa bo automat nie pozwolił zabardzo zajechać silnika i w obecnej cenie skrzyn manualnych to warto zmienic :wink:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz plusa bo automat nie pozwolił zabardzo zajechać silnika

 

to prawda. ale automat zniszczył moje oszczędności.

silnik ładnie pracuje. lekko musze sobie wyregulowac zaworki bo cos zaczynają klepać. a tak to wszystko ładnie działa w aucie.

czekam na odpowiedz jednego kolegi z tego forum w sprawie manuala i jak koszty mnie nie zwala na kolana to nie sprzedam autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie pobierasz prowizji za wycenę to proszę bardzo. chętnie zapoznam sie z kosztami.

 

aaa taka uwaga. o co chodzi... sprawdzam olej w skrzyni i za kazdym razem jest inny poziom. a olej jest pełen pęcherzyków powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ktoś pobiera ??

skrzynia jak widze 300zl

pedaly i system do wysprzeglika jakies 150 zl

Sprzegło nowe 400 zl uzywka 100-150 zl

kolo zamachowe uzywka 200zl

Jakby znalesc B23 jako dawce to wyjdzie taniej niz osobno

Montaż 300 zl

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.