Skocz do zawartości

BMW E90 JAKIE OPONY?


andrew55

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam zestaw naprawczy , jeszcze od nowosci auta chyba nikt tam nie zagladal.

A powiedz mi co sadzisz o oponach uniroyal rainsport 3 ? Sasiad kupil do swojego accorda i chwali sobie jednak te Continentale pewnie beda lepsza opcja.

Albo jeszcze Michelin Primacy 4 225/45 R17 91 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 325
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tutaj porównanie continentala premiumcontact 6 do wcześniejszej wersji czyli CPC5.

http://wulkanista.pl/continental-premiumcontact-6/#porownanie


Run flatów nie polecam bo są z nimi same problemy a prawdopodobieństwo że się przydadzą jest niewielkie. A co nas wyczęsie na każdej nierówności to nasze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Posiadam zestaw naprawczy , jeszcze od nowosci auta chyba nikt tam nie zagladal.

A powiedz mi co sadzisz o oponach uniroyal rainsport 3 ? Sasiad kupil do swojego accorda i chwali sobie jednak te Continentale pewnie beda lepsza opcja.

Albo jeszcze Michelin Primacy 4 225/45 R17 91 W

 

Uniroyal rainsport 3 jest oponą kierunkową tak że nie zalecaną do pojazdów z zawieszeniem wielowhaczowym. Jeśli chodzi o Michelin to były by ok pod warunkiem że 94 Y a nie te które podałeś wyżej czyli 91 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za pomoc , decyduje sie na Continentale.

 

ja miałem continetale ostatnio nówki zarówno letnie jak i zimówki, znikały w oczach :? wiecej ich nie kupię.


obecnie mam uniroyale moim zdaniem nie warto przepłacać za continetale ale Twoja decyzja

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Musze kupić nowy zestaw opon letnich. Jeździłam na ROF bridgestone (nie pamiętam konkretnego modelu). Opony zimowe mam Nokian (bez ROF), jeździ się na nich bardzo dobrze i zastanawiam się czy na letnie też nie przejść na normalne bez ROF. Czy warto zainteresować się oponami - Goodyear Efficientgrip Performance 205/55 R16 91 V ? Czy bezpieczniejszym wariantem będzie jednak zakup ROF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
witam

Chcialbym zakupic nowe opony 205/55 r 16

Jakie mogli byscie mi polecic zeby nie byly glosne?


Co mysliscie o tej ofercie?

http://allegro.pl/4-opony-letnie-205-55 ... 74272.html

 

Jaki budżet chcesz przeznaczyć na opony ? Bardzo ciche są Goodyear EfficientGrip Performance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz kupować opon RunFlat ale żeby samochód za bardzo nie pływał w zakrętach to kup opony wzmacniane czyli XL (94Y) no i przydała by się jakaś dojazdówka lub zestaw naprawczy w razie kapcia. Jeśli twój budżet to 1500 zł to możesz celować w najwyższą półkę i polecam Continental PREMIUMCONTACT 6 225/45 R17 94 Y


https://www.sklepopon.com/opona-letnia/continental-contipremiumcontact-6-225-45-r17-94-y-xlfr-96114

 

Wczoraj założyłem te Continental premium contact 6, takie same jak poleciłes z tej samej strony. Jestem tak zadowolony, że jazda po nierownosciach czy ostrych zakrętach to poezja. Wchodzi jak w masło. Może nie klei tak super jak się spodziewałem z racji że to tylko 225 ale jest bardzo dobrze. Dzięki raz jeszcze za pomoc i również mogę je polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może nie klei tak super jak się spodziewałem z racji że to tylko 225 ale jest bardzo dobrze.

 


http://www.opony.com.pl/artykul/docieranie-nowych-opon-dlaczego-jest-wazne/?id=1233

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,


stoje właśnie przed dylematem kupna opon letnich.

Planuje wyjazd do Chorwacji na południe i nie posiadam koła zapasowego. Czy w takiej sytuacji zalecacie ROF?


Wcześniej miałam letnie opony 225/45/17 Dunlop bez ROF i bez XL.


Felgi 8Jx17 ET34 i tyl 8,5Jx17 ET37 BMW OEM 36 11 6 775 599 & 36 11 6 775 600 - dotychczas uzywałam opon o tym samym rozm 225/45, zalecacie może inna konfiguracje dla tych felg np 225/45 przod 255/40 tyl?


Jest duza odczuwalna roznica w przyczepnosci i komforcie jazdy?


Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem. Kupiłem kola do swojej 335i e93 przód 8,5 cala ET38 (opony 245/40/19), tył 9,5 et35 (opony 275/35/19) Okazło się że opony są za szerokie tył nie miesci sie w nadkole przód dotyka amortyzatora. Czy jak założe opony 225/35/19 i tył 255/30/19 będzie dobrze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam kolegów. Posiadam u siebie w 320d felgi 8Jx18". Przednie chinole już na wykończeniu. Poprzedni właściciel wyposażył bunię w opony o rozmiarze 225/45/18 na przedniej i na tylnej osi. Ktoś wcześniej , chyba na 5 stronie w tym temacie już pytał o to , lecz nie uzyskał odpowiedzi,więc ponawiam pytanko czy na takim rozmiarze można śmigać. Czy mogę dokupić na przód opony o rozmiarze 225/45/18 i bez obaw dalej jeździć ? Do tej pory nic się nie działo ( ABS czy inne )Tylne są zdrowe jak diabli, z 7 mm mają. Żeby doprowadzić temat do stanu poprawnego musiałbym kupić na tył 2 felgi 8.5" , a potem 2 opony na przód + 2 na tył w fabrycznym rozmiarze. Koszty spore. Co możecie poradzić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Cześć , potrzebuje opon letnich , co byście doradzili podobno Hankooki ventus s1 są dobre , zbliżającej się do jakości premium przy pułapie cenowym ze średniej półki. Oponki potrzebne na felgi : 8.5J ET35 , 9.5J ET30, jakiego rozmiaru opon tak a propos szukać ? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.