Skocz do zawartości

co wybrac BMW 320xd czy Mercedesa C?


Dan V8

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o silnik 177 koni to wiadomo rewelacji nie ma ale jeśli ktoś sie decyduje na 2 litrowego diesla to z jakiegoś konkretnego powodu "spalanie" Jeden może powiedzieć że jak nie ma 200 koni pod machą to nie jeździ ok, ale my patrzymy pod względem silnika 2l w dieslu.

Jeśli chodzi o mnie to zacząłem od 3.0 tdi v6 w audi a6 potem kupiłem nowego golfa GTI 6 generacji 210 koni i wybrałem bmw 3 e92 w 2l dieslu bo uważam że w coupe chodzi o wygląd a jeśli można go połączyć z tanim użytkowaniem to rewelacja :D autkiem da się jeździć i przy tym jak od początku pociągne go na maxxa to na starcie lepiej ciągnie niż nie jedno autko z mocniejszym silnikiem w automacie.

 

Wujek ma c 220cdi no na polskie drogi jest lepszy merol zawieszenie komfortowe ma! ale tu następna kwestia jeden lubi komfort drugi sport.

A jeśli ktoś chce mieć bmw to nie może patrzeć na komfort proste:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja miałem i mercedesa i bmw, Bmw to napewno :

1) super prowadzenie się auta

2) super wygląd zewnętrzny

3) wszystkie nowinki techniczne (silnik)

4) najcichsze disle

no i teraz zostałem z 320d i 118d , natomist mwecedes to faktycznie dupowóz ale który jest:

1) dopracowany do perfekcji

2) nigdy Ciebie nie zawiedzie

 

O czipach i innych pierdołach zapomnij raz na zawsze cipować to można Golfa 1.9 d.

Pomyśl o mesiu 3.2 CDI AMG pak!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toker30 z tym "nigdy Ciebie nie zawiedzie" to troche chyba przesadziles, w rodzienie mercedes B 180CDi w automacie i BMW 318D do przebiegu 70000km:

- Mercedes na lawecie x2

- Mercedes w serwisie po za przegladami x4

 

-BMW na lawecie x0

- BMW w serwisie po za przegladami x1

 

Moze przypadek, ale co bedzie dalej no i warto wziasc pod uwage. SERWIS ASO w BMW tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stałem przed wyborem Audi A4 czy BMW E91 320xd ... wybrałem BMW i jestem mega zadowolony.

Mercedes mi w ogóle nie podchodzi, ale to już kwestia gustu.

viewtopic.php?p=949934#p949934

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli priorytetem dla Ciebie jest napęd 4x4,a nie chcesz rezygnować z kupna osobówki to rozważ też inne marki,chyba,że chcesz tylko BMW.Mój tata ma przykładowo subaru forestera 2.0d 4x4 i jeżeli chodzi o trakcje w śnieżnych czy mokrych warunkach no to nie ma w ogóle porównania do x drive.
Kubica GO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toker30 z tym "nigdy Ciebie nie zawiedzie" to troche chyba przesadziles

Zgadzam sie z Toba kolego,MB to juz nie to samo co kiedys :(

SERWIS ASO w BMW tańszy

A i owszem,dlatego tez W251 wymienie na E53 3.5 sd pomimo ze pali okolo 3 litrow wiecej od mojego mesia a W169 na E87 123d :D

Zostalem juz wyleczony z mesiow i bede przeszczesliwy jak sie w koncu ich pozbede.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli priorytetem dla Ciebie jest napęd 4x4 ... przykładowo subaru forestera 2.0d 4x4 i jeżeli chodzi o trakcje w śnieżnych czy mokrych warunkach no to nie ma w ogóle porównania do x drive.

swieta racja, trakcyjnie to potega :cool2: , dla mnie najlepsze auto :cool2: :cool2: tylko ten srodek :mad2: :mad2:

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No środek nie zachęca,ale da się przyzwyczaić.To jest subaru-oni robią odwrotnie niż większość firm,które starają się przyciągnąć klienta niezliczoną ilością dziwnych załamań bryły i fikuśnych gadżetów.Oni najpierw zrobią rewelacyjny silnik i układ napędowy,a potem zaczynają się martwić w co to upakują i jakoś chyba długo nad tym nie myslą;p.Mimo wszystko ja do tej marki mam ogromny szacun,bo tak jak BMW zawsze idą swoją drogą i nie wciskają kitu i mają pare asów w rękawie.
Kubica GO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toker30 z tym "nigdy Ciebie nie zawiedzie" to troche chyba przesadziles, w rodzienie mercedes B 180CDi w automacie i BMW 318D do przebiegu 70000km:

- Mercedes na lawecie x2

- Mercedes w serwisie po za przegladami x4

 

-BMW na lawecie x0

- BMW w serwisie po za przegladami x1

 

Moze przypadek, ale co bedzie dalej no i warto wziasc pod uwage. SERWIS ASO w BMW tańszy.

 

Racja nie sprecyzowałem dla mnie mercedes to C,E S SlK CLK wszystko co ma napend z tyłu M kladsa porażka firmy!!!, a konkretnie chodziło mi o moją E klase w211 220 CDI co prawda grzałem świece, chodziła po odpaleniu jak ursus do setki miała a z 25s ale objechałem nią całą europę części miałem za prawie darmo, nigdy nic mi sie nie zepsuło, nie wzieła grama oleju (dziwne co).Auto całkowicie bez emocji ale jak dla mnie bezawaryjne. W BMW psują mi się jakieś pierdoły samochód jedzie ale np:

1) przepaliły mi się dwa bezpieczniki centralnego

2) silniczek szyber dachu

3) koło pasowe na wał

4) rolka alternatora

5) napinacz pasa wielorowkowgo

6) uszczelka szyby tylnej mi wypadła przy 180 na h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.