Skocz do zawartości

guidance not available


albi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

I kolejny zastanawiający mały problem w mojej beemce. Mam navi proffesional. Gdy ustawię sobie docelową miejscowość i w trakcie jazdy zjadę z wytyczonej trasy często ukazuje mi się komunikat "guidance not available" i oczywiście nakierowanie na właściwą drogę nie działa. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to że na mapie widzę że poruszam się po drogach znanych nawigacji (są widoczne na mapie wraz z nazwami ulic). Co się dzieje ???

 

Pozdrawiam

albi

Edytowane przez albi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo a mam najnowszą mapę (tak zapewniał sprzedający) - z tego co zauważyłem jak się zjedzie z drogi głównej na podrzędne to dalej cię prowadzi poprzez zaznaczenie trasy na mapie ale przestaje "gadać" i "pokazywać" gdzie jechać ale dlaczego to nie wiem może kwestia jakiś ustawień??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

I kolejny zastanawiający mały problem w mojej beemce. Mam navi proffesional. Gdy ustawię sobie docelową miejscowość i w trakcie jazdy zjadę z wytyczonej trasy często ukazuje mi się komunikat "guidance not available" i oczywiście nakierowanie na właściwą drogę nie działa. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to że na mapie widzę że poruszam się po drogach znanych nawigacji (są widoczne na mapie wraz z nazwami ulic). Co się dzieje ???

 

Pozdrawiam

albi

 

 

pewnie macie navi 2010-01 update -kaszana jakich malo; duzo lepsza jest 2009-02

pozdrawiam Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 10-1, na starej nawce 9-1 i 9-2 było tak samo. Też mnie dziwiło to,ze troga jest widoczna a nie wie jak prowadzić.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to normalne, navi nie ogarnia części dróg, mimo że są mapy.

 

ta Helga co w niej siedzi jest głupią rurą. Trasa najkrótsza, to często szybka wg. automapy. Myślę, że po prostu algorytm obliczania trasy jest kiepski, albo wewnętrzne ustawienia takie a nie inne, że jak coś się bardziej skomplikuje to przestaje ogarniać. Może ma za mało pamięci???

 

nie wiem, tak czy owak navi w BMW to porażka. ja jej używam jak tradycyjnej mapy. patrzę gdzie jest droga i tamtędy jadę, a wskazania navi traktuję jako wskazówki, a nie zalecenia. dzięki temu nie dmucham niepotrzebnych kilometrów.

felgi, opony, prestige tuning, elementy carbon, znaczki carbon, grile

hurtowe ceny na zimowe opony renomowanych marek

http://img169.imageshack.us/img169/4364/gpowerwheel.jpg

Felgi oraz akcesoria legendarnego G-Power!

http://www.inovit.pl http://www.kahndesign.pl http://www.wolfrace-wheels.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navi nie nalezy traktowac jako wyroczni przy prowadzeniu. To tylko pomoc.

Slyszalem o przypadku, ze navi nakazywala skret na jego zakazie i nawet doszlo na tym skrzyzowaniu do kilku wypadkow tym spowodowych.

Nalezy patrzyc na drogowskazy i oznakowanie drogi, aczkowiek kiedys w Bydgoszczy drogowskazy wladowaly mnie w centrum, a byla juz wybudowana obwodnica i navi konsekwentnie mnie na nia kierowala, nawet nakazywala mi cofnac sie na nia.

Podobne jaja przezylem w Hollandi. Tu bylo przeciwnie. Navi proponowala bzdury, a drogowskazy kierowaly poprawnie.

Z dobrodziejstw techniki nalezy korystac z glowa.

Jeszcze jedno, nowsza mapa to nie oznacza, ze lepsza. Nie dawno stwierdzilem to osobiscie. Niby bardziej szczegolowa, sa nawet moje wiejskie drogi, ale nie prowadzi poprawnie i nie moge wprowadzic zadnej ulicy z mojego pobliskiego miasteczka.

Poprzednia wersja dzialala w tym miasteczku poprawnie.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie powyżej - nie chodzi mi o szczegółowość mapy ani o zasadność czy rozwagę w korzystaniu z nawigacji. Poprostu navi w moim aucie po zjechaniu z wytyczonej ścieżki (np objazd spowodowany remontem) ma problem ze korekcją trasy i wytyczeniem nowej pomimo że jadę po drodze nawigacji znanej (wyświetla się nazwa/nr drogi). Jest to trochę wkurzające bo nawigacja najbardziej potrzebna jest właśne w takich sytuacjach jak objazd, blokada itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie powyżej - nie chodzi mi o szczegółowość mapy ani o zasadność czy rozwagę w korzystaniu z nawigacji. Poprostu navi w moim aucie po zjechaniu z wytyczonej ścieżki (np objazd spowodowany remontem) ma problem ze korekcją trasy i wytyczeniem nowej pomimo że jadę po drodze nawigacji znanej (wyświetla się nazwa/nr drogi). Jest to trochę wkurzające bo nawigacja najbardziej potrzebna jest właśne w takich sytuacjach jak objazd, blokada itp.

 

Wynika to zfaktu, ze sa dwa rodzaje drog, mimo tego ze oba rodzaje sa wyswietlane na mapie. Na niektorych mniejszych drogach nie sa dostepne funkcje nawigacyjne. Jest to normalne i nic na to nie poradzisz, trzeba poczekac na nowa wersje map.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym skrócie - masz w Navi obiekty (miejscowości, drogi) "aktywne", które są wprowadzone do systemu i które służą do wytyczania tras i są też na mapie narysowane pozostałe obiekty, ale one są tylko rysunkiem na mapie. Tak jest w przypadku dróg osiedlowych, małych wiosek - są na mapie, ale nie da się ich wyszukać.

 

Kal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlaśnie chodzi o to że da się je wyszukać - w największym przybliżeniu nawet widać ich nazwy. I nie dotyczy to tylko wiosek, lecz zauważyłem to też w miastach takich np. jak Sierpc i Śrem. Mapa 2010-1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo Mapa 2010-1 ale czy ktoś wie kiedy ukaże się nowa mapa do Navi Porfessional :?:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam navi Business - u mnie takich problemów nie ma jak nie zastosuje się do wskazówek i pojadę inaczej niż prowadzi navi np. nie skręcę tam gdzie chce navi to od razu zostaje wyznaczona nowa trasa czyli zachowuje się tak samo jak np. Automapa używam mapy 2009-02 i czekam na 2010-02 bo o 2010-01 słyszałem niepochlebne opinie.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam navi Business - u mnie takich problemów nie ma jak nie zastosuje się do wskazówek i pojadę inaczej niż prowadzi navi np. nie skręcę tam gdzie chce navi to od razu zostaje wyznaczona nowa trasa czyli zachowuje się tak samo jak np. Automapa używam mapy 2009-02 i czekam na 2010-02 bo o 2010-01 słyszałem niepochlebne opinie.

 

pozdr.

Poniewaz nigdy nie byles w miejscu gdzie guidance przestaje dzialac. Nie mow ze twoja mapa obejmuje wszystkie drogi w calej Eu bo nie uwierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.