Skocz do zawartości

czyszczenie przepustnicy-528


Dunkan

Rekomendowane odpowiedzi

Przepustnice można tylko i wyłącznie czyścić preparatami które szybko parują. Do czyszczenia hamulcy lub gaźników. Poczekaj około 10 minut żeby wszystko odparowało. Nie czyść WD 40 bo zassież spowrotem to na czujnik. Nie psikaj też oringu tylko zwilż wodą bo też zasysa potem na czujnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam też mały problemik i wydaje mi się że to jest przepustnica choć pewny nie jestem.

 

Mój problem wygląda następująco:

Gdy rozpędzam auto to po wciśnięciu sprzęgła obroty mi idą do góry tak jakby pedał gazu nie odbijał. Druga sprawa to czuć jest opór na pedale gazu, a wcześniej tego nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to mo.że być brudna przepustnica.

Chyba , że zacera się linka od gazu.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wykrakałem. Po czyszczeniu było fajnie pięknie. Przetestowałem auto na odcinku około 5 kilometrów i działało wyśmienicie. Teraz wieczorem z żoną mieliśmy jechać do znajomych i auto od razu po odpaleniu wbija się na maksymalne obroty. Myślałem że szlag mnie jasny trafi. O co tu chodzi bo nie mam najmniejszego pojęcia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Chyba słabo wyczyszczone jednak.

Zakładam , że przy składaniu niczego nie pomotałeś i się nie zacina w pozycji MAX?

 

A może jednak sprawdź działanie linki?

 

No i oczywiście sprawdziłeś czy dywanik nie trzyma gazu?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A jak sie ma KROKOWIEC?

Gumy do niego siedzą jak trzeba?

Nie łapie lewego powietrza?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aloo,... do czyszczenia przepustnicy i gazników sa specjalne srodki , detergenty w spreju -rzeczywiscie szybko odparowujace, ale koledzy, to nie breakcleaner ani inne cuda:)

To mega skoncentrowane detergenty jakie sa np w srodkach do czyszczenia wtryskiwaczy, ktore podaje sie bezposrednio do gaznika lub przepustnicy na doskonale max rozgrzanym silniku i na 3,4 gazu!!! Rozpuszczaja nie tylko osady na ktore podajesz srodek, czyli przepustnica ( oczywiscie tak jak zrobiles lepiej recznie akura sama przepustnice.... ale oczyszczaja kanal za dolotowy, glowke zaworu z gniazdami, co je lepiej uszczelnia i rozpuszacza nagary na tlokach i dolu glowiczy.... To co do srodkow;) Ja bym stawial na silnik krokowty, ktory po tylu latach wyczyszczony i tak nie bedzi echulal;) temat znany z kazdej marki... oczywiscie linka rowniez moze sie zacinac... akurat nie wtedy jak testujesz... ale rowniez... pomysl.. Toyota testuje i tez sie wyklada ;) ze nie dopatrzy he he

KORZYSTASZ Z WIEDZY BMW KLUB POLSKA? PODZIEL SIĘ WIEDZĄ Z KLUBEM !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną tych wysokich obrotów była pęknięta przepustnica. Przed tym jak ją wyczyściłem obroty raz utrzymywały się a raz rosły ale w nie tak dużym stopniu. Natomiast gdy wyczyściłem cały nagar to już bardzo mocno zaciągało lewe powietrze i obroty wzrastały do maksymalnych wartości.

 

Koszt 100zł za przepustnicę (używana)

100 zł za robociznę (trochę drogo, ale no cóż za niewiedzę się płaci)

50zł kasowanie błędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.