Skocz do zawartości

330D Nie wkręca sie do pełnych obrotów - odcina wczesniej


serek012

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie znalazlem na forum mojego problemu.

 

Jeszcze wczoraj jechalem moja bunia wszystko bylo cacus - krecila sie do czerwonego pola, nie bylo najmniejszego problemu. Dzisiaj jechalem spokojnie 110km/h na ekspresowce przez 50km, tempomacik. Dojechalem do zabudowanego - swiatla. Chce ostro ruszyc 3800rpm a tu zaczelo szarpac i dalej sie nie wkreca. Druga proba - 4000 rpm i nic dalej. Przepialem na 2 bieg 3500rpm i koniec, przepialem na 3 bieg 3500 i koniec. Mialem jeszcze 1/4 baku wiec to nie brak paliwa. Ale mimo wszystko zalalem Ultimate'a do 3/4 baku i nic. To samo - stoje w miejscu na jalowym - 4000rpm i koniec. Przy tym auto nie dymi, odpala normalnie na cieplym i zimnym i zapierdziela zupelnie normalnie. Nie ma zadnych uwag uzytkowych poza tym ze obroty sie koncza przy 3500-4000rpm. I to tak z dnia na dzien. Ma ktos jakies pomysly? Powtorze - odpala i jezdzi bez zarzutu. Z gory dzieki za pomoc bo nie mam zadnego pomyslu. Pompa podajaca? Pompa wysokiego cisnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z turbina mialem juz kiedys. Zdejmowali mi kolektor dolotowy i zle popodlaczali wezyki podcisnieniowe od sterowania turbina. Jak turbina przeladowywuje komputer momentalnie przechodzi w tryb awaryjny aby ja odciac. Wtedy auto wcale nie idzie bo nie ma turba. Przerabialem juz ten temat. Wyczytalem ze najprawdopodobniej jest to pompa podajaca pod progiem. Ewentualnie pompa w baku ale mniej prawdopodobne. Dzisiaj podlaczam kompa i bede wiedzial. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podlaczeniu kompa wyszedl blad cisnienia podajacego czyli moze to byc pompa pod progiem, pompa w zbiorniku, czujnik cisnienia lub przekaznik (obie pompy sa sterowane z tego samego przekaznika). Ponadto dzisiaj jezdzilem i juz sie wkrecal spowrotem do czerwonego pola czyli tak jak by sie ktoras z pomp wieszala. Bardziej prawdopodobne ze ta pod progiem i w ta bede udezal (mam 239 tysiecy a i tak z roznych zrodel slyszalem ze jej zywotnosc to 150-200 tys km)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.