Skocz do zawartości

Wibracje na pedale sprzęgła


bl4nc1k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno zauważyłem że podczas delikatnego wcisniećia sprzęgła czuc lekkie wibracje,jak wcisne troche wiecej problem znika,dodam też że podczas jazdy czuć delikatne wibracje na drążku zmiany biegów,jakies 3mc temu było wymieniane kompletne sprzęgło jakies propozycje co to może być bo mam nadzieje że to nie dwumasa :mrgreen: pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Sam wymieniałeś i odwrotną stroną?? Nie wież chyba do czego służy koło. Źle Ci założyli i teraz się czepiasz. Podpowiedz lepiej " mądralo" o co chodzi a nie się tylko mądrzysz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opowiadaj głupot.

Ja wymienilem dwumase i drgania na pedale nadal są. To nie od dwumasy.

Czytałem wypowiedź jednego mechanika doświadczonego i akurat przy obecnie występujących konstrukcjach sprzęgła drgania pedału sprzęgła są normalnym i zdrowym objawem. Z tego co kojarzę chodzi o to, że obecne konstrukcje sprzęgieł mają łożyska które jakby non stop są przywarte do wycisku i stąd to drganie sprzęgła. Jak znajdę ten artykuł to wkleję dokładny cytat aby było jasne o co dokładnie chodzi.

Pzdr.

P.S. Właśnie znalazłem tą wypowiedź:

"Lekkie pulsowanie pedału sprzęgła, jest naturalne jak osad w soku owocowym 8) .

Przecież sprężyna centralna docisku nie jest jednolitą płaszczyzną, tylko promieniście ułożonymi wycinkami, stanowiącymi oparcie dla łożyska wyciskowego. Nawet najmniejsze odchylenie od płaszczyzny styku powoduje lekkie kołysanie łożyskiem.(pamiętajmy, że wszystkie obecnie produkowane i montowane fabrycznie sprzęgła pracują z zerowym luzem - łożysko cały czas ma styk ze sprężyną centralną docisku). Przy hydraulicznym siłowniku centralnym lub bocznym, następuje przeniesienie drgań poprzez nieściśliwą ciecz na pompę i pedał sprzęgła.

Doszukiwanie się w tym wypadku nieprawidłowości, to strata czasu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisales - chcac nie chcac musza pojawiac sie minimalne drgania, zgodnie wlasnie z zasada ktora opisales. Ale to tez nasz urok, ze kazde cokolwiek traktujemy zazwyczaj od razu z "ło matko co sie dzieje" ;)

 

Dla przykladu: ostatnio zona zaczela narzekac ze z jej strony grzeje non stop cieple powietrze - sprawdzilem - i rzeczywiscie;) no to "a moze elektrozawory", "a moze jez" "a moze panel klimatronika nie zmienia temp" - podjechalem do mechanika, spojrzal pod maske - "o widzisz - tutaj uszczelka spadla przy mikrofiltrze i ciagnie powietrze z komory silnika, to musi byc cieple" - zalozyl i po sprawie;) Pytanie tylko czy nasze przewrazliwienie uznac za zdrowe czy nie;)

BMW - Be My Wife.


Soft na zamówienie, porady informatyczne (i wszelakie również) - PW :) Dla forumowiczy proste porady free - na rozbudowane rozwiązania ceny bardzo specjalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciacho51: to akurat doswiadczylem na 'wlasnej skorze', wiec to zadne wymyslanie teorii na temat dwumasy.

Jesli samochod nie szarpie ruszajac z niskich obr. (nawet z 1 na 2 potrafi też szarpać) to dwumasa jest dobra.

 

Manolito: Uwierzylbym w to, gdyby nie fakt, ze mam odniesienie poprzez kumpla 530d. Jemu pedal nic a nic nie drga, wiec to nie jest normalne. Jest roznica, jak pedal drga tak minimalnie, ze wyczujesz dopiero gołą stopą, a tym, że butem wyraznie czujesz pulsowanie. Musi być gdzieś luz.

Opcji mialem 3.

- dwumasa

- luz na walku wejsciowym skrzyni

- rozwalone kolo pasowe

 

Dwumasa juz wykluczona, lozysko oporowe tez myslalem, ale znam przypadki, ze ludzie wymieniali kompletne sprzeglo i pedal nadal drgał.

Gdyby pedal drgal wylacznie po jego niewielkim wcisnięciu, to bym olał temat. Ale przy ruszaniu, gdy naped się zasprzęgla czuje na pedale, że gdzieś coś wichruje, choć auto nie szarpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pompa sprzęgła przypadkiem nie zaczyna ciśnienia puszczać jeśli to aż tak wyczuwalne?

BMW - Be My Wife.


Soft na zamówienie, porady informatyczne (i wszelakie również) - PW :) Dla forumowiczy proste porady free - na rozbudowane rozwiązania ceny bardzo specjalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pompa sprzęgła przypadkiem nie zaczyna ciśnienia puszczać jeśli to aż tak wyczuwalne?

Jesli chodzi o pompkę sprzęgła to u mnie się rozszczelniła i się sączył płyn hamulcowy po pedale a mimo to nie miałem żadnych większych wibracji na pedale sprzęgła.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.