Skocz do zawartości

320i Wentylator chlodnicy.


spovn83

Rekomendowane odpowiedzi

witam forumowiczów,

 

kupiłem swoją e46 ponad tydzień temu :) prawie 300tys przebiegu = stan bdb -, sedan, od zachodnich sasiadów, narazie nie widać dużo wad...,

 

mam problem z wentylatorem chłodnicy, gdyż się nie włącza, rozebrałem (silnik gorący itp) podpiełem na krótko do wentylatora (bezpośrednio pod silnik) masę i zaczął się kręcić, wnioskuję że sterownik wentylatora przekazuje "+" i dostaje sygnał sterujący, a brakuje mu tylko masy..., moja wina, że podczas oględzin nie wziełem miernika i nie obejżałem połączeń przewodów przy samym sterowniku...,

 

a chcę zapytać czy od wentylatora chłodnicy jest przekaźnik jak tak to gdzie i czy jest też bezpiecznik (chociaż myślę że i tak sprawny) mam "sam naprawiam w PL" ale tam jest bieda z informacjami...

 

za kilka wskazówek będę wdzięczny...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

dzięki za informację, właśnie tak zrobiłem, środkowy przewód był luźny, a mocowanie było prawie całe "zeżarte", ale dało rade podlutować tak dość mocno..., tylko niewiem czy się włączy..., bo jeździłem trochę i lipa.... temperatura cały czas w pionie...na wtyczce na między głownymi przewodami i minusem i sterującym też było 12V a nie kręcił się...., może sterownik padł? Wtyczkę czujnika (na gumowym wężu - ten od wiatraka) zwierałem, ale bez tego też było napięcie jak wyżej..., więc niewiem, sam wentylator na krótko kręci się...

 

najprościej rozumując by włączył się wentylator oprócz + i - powinno być napięcie +sterujący.. tak jak w radiu "memory" nie ? jak tak to moduł uszkodzony będzie :/ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem tylko ze ja w swojej buni mam klime a nie działa mi wiatrak i nie wiem co jest kupiłem nowy wiatrak i tez nic

a kupiłeś nowy czy używany wiatrak ?

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

chyba u mnie sie problem rozwiązał, mianowicie: drugi raz rozebrał wszystko i przewód od "-" chyba sie skorodował razem z mocowaniem, ale dalo rade to polutować tak pożądnie..., wiatrak się załącza...., tylko jeszcze mam pytanko czy on sam reguluje sobie obroty ? bo jak na krótko podłączałem to mi się wydaje że szybciej się kręcil....,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez TC » Sob Lip 17, 2010 12:48 pm

 

SerD1990 napisał(a):

Mam identyczny problem tylko ze ja w swojej buni mam klime a nie działa mi wiatrak i nie wiem co jest kupiłem nowy wiatrak i tez nic

a kupiłeś nowy czy używany wiatrak ?

 

pytanie jest tendencyjne :lol:

 

może mieć pecha i kupił uszkodzony, oczywiście. Ale pewnie problem jest w zasileniu lub termowłączniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
są dwa tryby pracy wiatraka - kręci się dość powoli(tryb normalny) lub dużo szybciej (musiałbyś zagrzać nieźle auto aby wszedł na te wyższe obroty)

 

 

Przy obecnej pogodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.