Skocz do zawartości

[E39 540i M62] Dzwonienie przy ruszaniu.


Kaczyxp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Podczas ruszania słychać spod samochodu pojedyncze 'dzyń'. Jak popróbowałem jedynka, wsteczny, jedynka, wsteczny, itd... to za każdym razem słychać było delikatnie 'dzyń'. W pierwszej chwili sądziłem że to krzyżaki (tak przynajmniej kiedyś było w poldku ;)) ale tu mechanik mnie oświecił że w BMW krzyżaków się nie wymienia - jeśli to faktycznie krzyżaki to wymienić trzeba cały wał. Podpowiedział tylko że to może być przegub - ale czy przegub wydawałby taki dźwięk?

...... V8 ...... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - łącznik elastyczny między wałem a skrzynią daje podczas wrzucania biegów (zwłaszcza pierwszych 3 biegów) puknięcie ale jest to GŁUCHE puknięcie bo stukają tam metalowe tuleje o gumę (już to przerabiałem w swoim aucie) więc nie ma możliwości żeby to dzwoniło metalicznie.

Jeśli jest to rzeczywiście metaliczne dzwonienie, grzechotanie to też obstawiałbym popękany wkład w katalizatorze, który obija się podczas drgań o metalową puszkę katalizatora.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak napisałem - typowe 'dzyń', jakbym np. delikatnie uderzał łyżką o szklankę. A jakiś pomysł jak sprawdzić czy to faktycznie katalizator?

 

Spróbuj wejść pod auto i delikatnie postukaj ręką w katalizator - jeśli jest obkruszony to usłyszysz grzechotanie. Przynajmniej ja bym tak to spróbował sprawdzić.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi akurat tak mechanik stwierdzial aby wymienic ten lacznik natomiast sprawdze wasze porady bo niektorzy mechanicy chyba nimi nie powinni byc ;(

Skoro metaliczne dzwonienie ten mechanik skojarzył z koniecznością wymiany gumowego łącznika to następnym razem jak będziesz u tego mechanika pokaż mu taki łącznik elastyczny lub niech on Ci pokaże i zapytaj go co niby w takim łączniku ma METALICZNIE DZWONIĆ skoro w nim są tyko metalowe tulejki w gumie ??? Mnie uczyli, że choc byś nie wiem jak mocno naparzał gumą w metal i na odwrót to metalicznego dzwonienia nijak nie usłyszysz. :mad2: Ale tak jak sam napisałeś - niektórzy nie powinni by mechanikami...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odgrzeje temat bo .... został rozwiązany. Za poradą Adama (AutoClassic) pojechałem do firmy WAŁCAR (www.walcar.pl). Nie wiem dokładnie co to było bo dość chaotycznie mi tłumaczyli ale opuścili wydech, rozpięli wał od skrzyni i COŚ przesmarowali bo podobno nie było gdzieś tam smaru i robił się taki pogłos który rezonował gdzieś tam :? :roll: W sumie najważniejsze jest dla mnie to że to zrobili a koszt śmiesznie niski: 80zł :D

 

Ps. Jakby ktoś tam do nich dzwonił to trzeba uważać z kim się rozmawia. Starszy gość powiedział że wałów w Bmk'ach nie robią, ale dał jeszcze do słuchawki młodszego. Ten z kolei powiedział bym telefon przytrzymał pod samochodem i ruszył kilka razy by słyszał. Jak już usłyszał to powiedział że wie co to jest i że to częste w 3'kach. K

...... V8 ...... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się kolego, że smarowanie może Ci pomóc na chwilę. U mnie też dzwoniło przy ruszaniu, smarowanie pomogło ale na moment. Niestety ostatecznie trzeba było wymienić sam wał (na krzyżakach były luzy)+ łącznik elastyczny+ przegub. Teraz jest fabryka:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzyżaki dorabia pan w bydgoszczy, co do e30 to pasują......od POLONEZA :lol: w e39 też pewnie by się dobrało od innego wynalazku. W e30 wiem bo wymieniałem, mechanik wyciągnął, zmierzył podrapał się w łepetynkę uśmiechnął i stwierdził..... POLONEZ :) jeżdziła jeszcze ze 2 lata na tym krzyżaku i poszła do ludzi i dalej jeżdzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo takie dzyn jak by walnac mlotkiem w rure i po kilku dniach rozlecial sie most z tylu rozerwalo kosz satelit a przyczynom byly wyeksplatowane bierznie satelit .a te metaliczne odglosy to wlasnie ten stuk zeba o zab w mechanizmie roznicowym ktory sie niesie po wale ktory jest pusty w srotku i rezonansuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.