Skocz do zawartości

witam, jak powinna palić 318 i


MatekRc

Rekomendowane odpowiedzi

hmm, miasto to baaaaardzo szerokie pojęcie. jak jade do pracy zaledwie 11 km a 7 skrzyżowań, rondo, ograniczenia do 40km/h autobusy tramawaje i ciężarówki :duh: :duh: m-a-s-a-k-r-a!!!

kumpel dojeżdrza od drugiej strony mista i picco bello droga prosta jak drut!

150 kucyków pod maską!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
witam

 

mam model 318 i [...] ale w mieście mi pali ok 10l, na trasie 8, czy to jest normalne przy silniku 1.8 takie wysokie spalanie??

Wysokie spalanie?? to nie Corsa 1,2l tylko 115 KM pod maska. Mi pali po miescie nieco więcej podchodzi pod 12 l, ale to zależy od miasta i tego jak sie jeździ. Ostatnio w trasie 802 km spalił ok 70 l (byłem na słowacji więc po drodze górki). Wg, mnie spala ci tyle ile powinien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moje III 1.8i z 93r pali bardzo średnio po mieście około 9-10l po warszawie. Małe odległości szarpana jazda. Po trasie potrafie zejść do 6,5lita przy 120km/h jakoś wolniej nie potrafie. Niedawno miałem trase z warszawy kraków tarnów i jeszcze troszkę, tak że przejechałem po pagórkach 900km na jednym baku :D . Każdy wie że wszystko zależy w dużej mierze od stylu jazdy. Można jeździć na niskich obrotach i palić zawory, lub płynnie trzymać się powyżej 2000 obrotów i będzie palił jak w katalogu lub mniej.

 

Pozdrawiam

 

PS. Oczywiście pisałem o Pb bo gazu nie mam.

Opony 195

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak silnik jest bez myków, czyli chodzi jak powien to nie powinno być poroblemów. Chodzi równo, bez zgrzytów, spalanie w granicach rozsądku a jeżeli chodzi o osiągi jak mierzyłem to na gazie 10.3 - 10.7s do setki. Na benzynie mam lekko ponad 11, w zalezności od przejazdu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o osiągi jak mierzyłem to na gazie 10.3 - 10.7s do setki. Na benzynie mam lekko ponad 11, w zalezności od przejazdu.

Chcesz powiedzieć, że na gazie II generacji autko lepiej Ci przyspiesza na gazie niż na benzynce.Oj cos nie chce mi się wierzyc. :wink: Miałem

E30 z takim silnikiem jak u Ciebie instalka Bigazu z kompem i zmulała go nieżle więc chyba bajki opowiadasz.A czym mierzyłeś przyspieszenie :?:

Pozdrawiam Grzesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyspieszenie mierzyłem G-Techem, kilka przejazdów na jednym i na drugim i uśredniałem pomiary. Jak chcesz to zapraszam, sam zmierzysz u siebie i mogę pokazać że tak jest. Kwestia ustawienia gazu.

Teraz pali mi 14-15L i chodzi tak jak napisałem. Jak ustawie na jeszcze mocniejszy to mogę zejść do około 10 sekund na lpg, ale już wtedy pali 17-18L.

 

Dodam że mój silnik nie jest idealny i robiąc przejazdy trzeba uważać z obrotami, za duże, wtedy jeden cylinder na chwile przestaje pracować. Na benzynie jest zmuła, na gazie po 2 sekundach od zmuły strzał w kolektor ssący.

Myślę że samochodem który nie ma żadnych myków, można naprawde niezłe czasy kręcić, bawiąc się kompem od LPG, a II generacja sie do tego idealnie nadaje bo wszystko jest proste jak budowa cepa.

 

Co do wartości i dokładności G-Techa, traktował bym to raczej jako 'w zaokrągleniu', fakt faktem powtarzając pomiar ileś tam razy na lpg i ile ś tam razy na benzynie, można zaobserwować że na lpg wartości były mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż trudno mi w to uwierzyc, ale niemówie nie bo rózne rzeczy juz widziałem.....Co do G-techa to jego pomiary żeczywiście nie są zbyt dokładne

jak mierzyłem swoją IS-ke to wyszło mi niespełna 9s. i niebardzo chce mi się wierzyć, że tek przyspiesza.Miałem zakładać sekwencję, ale moze założę gaz II generacji i zejdę do 8s :mrgreen: Pozdro.

Pozdrawiam Grzesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.