Skocz do zawartości

[E87] 120d choromowana końcówka tłumika wydechu


aczewybielacze

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

ja mam nakładkę z akcesoriów BMW - w trójce chromowaną, w jedynce matową i szczerze mówiąc ta matowa wygląda ciut lepiej. Ponadto jest praktyczniejsza - chromowana w zasadzie po kilku dniach od mycia tak czy siak matowieje.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Marzy mi się Ulter słyszalem o tej firmie wiele dobrego 500 złociszy za tłumik i dźwięk ponoć fajny

 

tylko żeby jeszcze końcówka carbon była

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ultera kliknij Google

 

Nakładka każda tylko w odpowiednim rozmiarze rury

 

Co do diesla rura skierowana jest w dół wiec trzeba ja uciąć żeby wstawić końcówkę

chodzi tez o estetykę diesel okopci chrom i będzie czarny

ja preferuje końcówkę karbonową problem czystości z głowy i kozacko wygląda

 

Nie wiem jak to się ma do tłumika czy np ten co jest do 120i będzie można zamontować w 120d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ultera kliknij Google

 

Nakładka każda tylko w odpowiednim rozmiarze rury

 

Co do diesla rura skierowana jest w dół wiec trzeba ja uciąć żeby wstawić końcówkę

chodzi tez o estetykę diesel okopci chrom i będzie czarny

ja preferuje końcówkę karbonową problem czystości z głowy i kozacko wygląda

 

Nie wiem jak to się ma do tłumika czy np. ten co jest do 120i będzie można zamontować w 120d

120i zdaje się, że nie miało dwururuki. 130i miała, ale cena nówki to kosmos, a znalezienie używki na allegro graniczy z cudem. Zdaje się, że operacja przeszczepu samego tłumika końcowego z 130i do 120d jest możliwa (filtr DPF i tak jest w innym miejscu), no ale wg. mnie to są za duże koszta. Końcówka N2-70RS to wydatek ok 200 zł + spawanie, co i tak jest jest o wiele tańsze niż wymiana całego końcowego.

 

Ja mam diesla z DPF, więc mi nie kopci :)

 

Problem jest gdzie indziej. Nie chce ciąć zderzaka, bo to brzydko wygląda i nie wiem czy dokładka dolna od 130i pomieści końcówkę ultera, która ma 15 cm szerokości.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe to zajrzałem na stronę ultera końcówka tłumika do benzyny ( niby nie mają diesla ) średnica 80mm

 

ale jak ściągniesz katalog to jest napisane ja byk ze maja takie same do diesla ale wymiarów nie ma

 

wiec zainteresowani trzeba dzwonić do nich i się dowiedzieć konkretnie ja będę myślał o tym dopiero na wiosnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

końcówka kolego może być każda benzyna czy disel to jedno i to samo. Nie wolno, a raczej nie powinno sie montować tłumników od benzyny do dizla i na odwrót, zaleca sie jedynie dedykowane do modelu/silnika/mocy.

 

Podsumowując końcówke mozesz założyć jaka ci sie podoba bo to tylko rurka ozdobna na końcu i w żaden sposób nie wpływa na prace silnika (mały wyjątek chyba że zmniejszysz średnice wydechu :p )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe to zajrzałem na stronę ultera końcówka tłumika do benzyny ( niby nie mają diesla ) średnica 80mm

 

ale jak ściągniesz katalog to jest napisane ja byk ze maja takie same do diesla ale wymiarów nie ma

 

wiec zainteresowani trzeba dzwonić do nich i się dowiedzieć konkretnie ja będę myślał o tym dopiero na wiosnę

 

Kolego co za problem iść do samochodu z suwmiarką i zmierzyć średnicę rury i zamówić jaką potrzebujesz ?

i tak jak masz np. 75 mm to nie dostaniesz końcówki idealnie 75 mm tylko np. 70-80 mm ( możliwość regulacji ) a w końcowej fazie skręcasz opaską lub śrubką ( w zależności od producenta ) jednak najlepiej jest przyspawać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o słynnym M których sprzedano 10 razy więcej niż wyprodukowany samochodów z tymi emblematami :) .

Jak mi to jeden powiedział z e36 gdy zapytałem się co widzi w wielkim emblemacie na klapie M odpowiedź była taką " Bo bez M-ki nie ma Panienki :) " , ale i tak już od dawna do serii 3 mam uraz ładne autka ale nie kupię tego ze względu na ludzi którzy tym jeżdżą;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją końcówkę kupiłem u tego użytkownika ebay, sprzedaje oryginalne akcesoria do BMW. Za dwie końcówki do Z4 zapłaciłem 340 PLN (w ASO 560 PLN), spytajcie, wysyła mu się VIN a on odsyła akcesoria i cenę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czy ktoś montował u siebie może tłumik ultera: http://allegro.pl/tlumik-tuning-wydech-bmw-e87-e-87-118d-120d-ulter-i1577931975.html

 

Mam wersję przedliftową z zagięta końcówką w dół, czyli bez DPF`a. Jest sens zamieniać na taki wydech? Wydaje mi się, że od razu będzie zderzak

okopcony. Przy okazji czy dźwięk ulegnie zmianie? nie spodziewam się jakiś kokosów oczywiście ;) Generalnie chodzi mi opinie ludzi, którzy to zamontowali

u siebie w dieslach w wersji bez DPF`a.

 

 

 

Pozdrawiam,

Adam

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli ten tłumik od długiego czasu latem jadę do bielska i tam odwiedzę Ultera i zamontuje

 

teraz mam trochę wydatków i planów

dźwięk się na pewno zmieni kolega montował go w swojej 3 był bardzo zadowolony ja niestety go nie słyszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.