Skocz do zawartości

[M57] po otwarciu drzwi słychać wentylatorek


318tds

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie

 

Ostatnio zauważyłem, że jak otworze drzwi (w stacyjce nie ma kluczyka) to na chwilkę (jakieś 10s) zaczyna chodzić jakiś wentylatorek (głos jakby ze środka konsoli, może klimatronica , powoli słychać jak obroty spadają i gaśnie

 

 

Czy to klimatronic z zapiętym AUTO "myśli", że za chwilę będzie musiał zrobić odpowiednią temp i zasysa powietrze z kabiny?

 

Nie wiem co to jest a ciekawi mnie to, od razu mówię jeż sprawny

"Mózg jest najbardziej przecenianym z ludzkich organów."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard w e39. Temat juz byl kiedys opisywany.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po otwarciu samochodu w klimatroniku jest wentylatorek króry dmucha na czujnik temperatury. Odczytuje on temperature wnętrza pojazdu bo potrzebuje tego do funkcji AUTO. Więc musi się kręcić. Jak odkurzasz auto to za każdym razem odkórz kratke w klimatroniku bo się tam kurz dostaje. A lubią one się psuć. Nie jest to część wymienna więc musisz potem kupić cały panel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po otwarciu samochodu w klimatroniku jest wentylatorek króry dmucha na czujnik temperatury. Odczytuje on temperature wnętrza pojazdu bo potrzebuje tego do funkcji AUTO. Więc musi się kręcić. Jak odkurzasz auto to za każdym razem odkórz kratke w klimatroniku bo się tam kurz dostaje. A lubią one się psuć. Nie jest to część wymienna więc musisz potem kupić cały panel.

Fakt - ja ostatnio wyjąłem cały swój panel, rozebrałem na części, wyjąłem silniczek z wiatraczkiem i był już nieźle zabity kurzem. Przedmuchałem, ośkę na której kręci się wentylatorek lekko zwilżyłem olejem/smarem (tak zapobiegawczo bo jak do tej pory wentylatorek chodził cichutko) i zmontowałem.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje

 

Fakt było na forum,

 

odkurzam to zawsze, miałem małą przerwę w użytkowaniu bmw, teraz doszło jeszcze webasto i myślałem, że to może ono

 

Pozdrawiam

"Mózg jest najbardziej przecenianym z ludzkich organów."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.