Skocz do zawartości

tarczo bebny......


hajpa

Rekomendowane odpowiedzi

A to myślałem, że te śrubki są od regulacji wysokości dźwigni tylko:) sprawdzę - dzięki za poradę - na pewno na lince szybciej będzie niż rozbieranie tyłu:)

BMW - Be My Wife.


Soft na zamówienie, porady informatyczne (i wszelakie również) - PW :) Dla forumowiczy proste porady free - na rozbudowane rozwiązania ceny bardzo specjalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
zobacze kazdy pisze co innego

Chcesz byc pewien, kup to co oryginalnie montuje BMW - Textary. Nie piszcza, nie kurza, nie bija. Ewentualnie Zimmermann. Jesli zadasz sobie troche trudu i poszukasz na forum, bedziesz wiedzial, ze po zmianie na te marki w 90% przypadkach bicie przy hamowaniu ustaje - a ow przypadkow bylo sporo.

ATE to prawie oryginał. Polecam. 100%

http://tomaszewicz.com.pl/forum/facepalm.gif Wlanie przez takie bzdurne wypowiedzi, ludzie maja problemy z bijacymi tarczami.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATE to prawie oryginał. Polecam. 100%

"PRAWIE" robi wielką różnicę...

Oryginalnie montowane były komponenty firmy TEXTAR lub JURID.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie Ate musi spełniać wszelkie warunki i nie może to być żadne dziadostwo skoro montują je w ASO. Faktem jest, że textary to jeszcze wyższa półka i tego się nie da ukryć ale i cena wyższa.

ATE to niskobudzetowe, najwieksze g. Zadne ASO BMW nie montuje tego. Kolejna wypowiedz-bzdura. http://tomaszewicz.com.pl/forum/facepalm2.gif

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Ate musi spełniać wszelkie warunki i nie może to być żadne dziadostwo skoro montują je w ASO. Faktem jest, że textary to jeszcze wyższa półka i tego się nie da ukryć ale i cena wyższa.

ATE to niskobudzetowe, najwieksze g. Zadne ASO BMW nie montuje tego. Kolejna wypowiedz-bzdura. http://tomaszewicz.com.pl/forum/facepalm2.gif

 

właśnie takie wypowiedzi to ignorancja.... ATE produkuje tarcze/zaciski/klocki wielu producentom samochodów na świecie i na pewno nie robi g. może nie dla BMW, ale to jeszcze nie świadczy, że są złe. popatrz na ceny - tarcze z klockami textara są tańsze od zestawu ate :D

wymiana tarcz bez późniejszych komplikacji /bicie/ z pozoru tylko jest łatwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie Ate musi spełniać wszelkie warunki i nie może to być żadne dziadostwo skoro montują je w ASO. Faktem jest, że textary to jeszcze wyższa półka i tego się nie da ukryć ale i cena wyższa.

ATE to niskobudzetowe, najwieksze g. Zadne ASO BMW nie montuje tego. Kolejna wypowiedz-bzdura. http://tomaszewicz.com.pl/forum/facepalm2.gif

 

właśnie takie wypowiedzi to ignorancja.... ATE produkuje tarcze/zaciski/klocki wielu producentom samochodów na świecie i na pewno nie robi g. może nie dla BMW, ale to jeszcze nie świadczy, że są złe. popatrz na ceny - tarcze z klockami textara są tańsze od zestawu ate :D

wymiana tarcz bez późniejszych komplikacji /bicie/ z pozoru tylko jest łatwe...

Bo to na pewno kwestia wymiany http://tomaszewicz.com.pl/forum/facepalm.gif

Szkoda mi czasu, zeby czytac takie glupstwa. Textar tanszy od ATE... http://tomaszewicz.com.pl/forum/facepalm.gifhttp://tomaszewicz.com.pl/forum/facepalm.gifhttp://tomaszewicz.com.pl/forum/facepalm.gif... Chyba uzywany. Nie moge tego czytac :!: Najlepiej bedzie jak zadasz sobie troche trudu i odszukasz te wszystkie tematy na tym forum z placzem uzytkownikow ATE, ktore ja na przyklad juz przeczytalem. Rozwiazaniem problemu najczesciej jest wymiana na tarcze Zimmermana.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mcmt - nie będę z tobą dyskutował chłopie, boś niepoważny i wszystkie rozumy pozjadał :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

tak się składa że przez parę lat sprzedawałem te graty, czasami montowałem sam i wiem co mówię. A co do ceny - sprawdź np w intercarsie, allegro. Napuszyłeś się jak paw ian pewno masz za sobą wiele aut i doświadczenia warsztatowo - handlowego. Szkoda gadać, jeśli nie chcesz - nie czytaj - proste :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przychodza tu rozni ludzie z roznymi problemami. Wydaja duzo kasy, aby dojsc do tego co jest nie tak ze swoim autem. Dziela sie doswiadczeniami tutaj na forum oraz najczesciej prosza o pomoc. Ludzie na forum pomagaja jak tylko moga. Jesli 10 razy pojawia sie watek typu "e39 trzesie przy hamowaniu - probowalem juz wszystkiego" i wymiana tarcz na zimmermana pomaga, pozniej ni stad ni zowad przychodzi taki "amator - sprzedawca" ATE i mowi, jakie to ATE nie jest wspaniale to krew jasnista mnie zalewa :!: Po co pakujesz chlopakowi kit :!: :?: Wyda polowe a zaraz bedzie musial kupowac zimmermana.

Nie będę z tobą dyskutował chłopie, boś niepoważny i wszystkie rozumy pozjadał

Bardzo sie ciesze, ze nie masz zamiaru kontynuowac tej polemiki, bo gdybys chcial podejmowac ze mna jakakolwiek dyskusje, musialbys troszke wiecej wiedziec.

 

Temat tarcz powtarza sie tutaj regularnie. Tematy maja nazwe "trzesie przy hamowaniu" itd. Dla najbardziej zainteresowanych polecam przede wszystkim poszukac tych tematow oraz czytac wypowiedzi ludzi, ktozi sa juz troche na tym forum, czytaja, postuja, maja zaplecze w postaci wiedzy a nie wypowiedzi przychodzacych z nikad amatorow.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty wciskasz ludziom kit i textara lub zimmermana jako panaceum na wszystko, bo tak gdzieś słyszałeś. Pożyjesz troszkę dłużej i może załapiesz o co w tym wszystkim chodzi albo i nie....

 

A tak btw - jeśli nie chcesz pomóc, kiedy ktoś pyta - przynajmniej nie przeszkadzaj i nie rozpraszaj... tym razem koniec i kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Ate musi spełniać wszelkie warunki i nie może to być żadne dziadostwo skoro montują je w ASO. Faktem jest, że textary to jeszcze wyższa półka i tego się nie da ukryć ale i cena wyższa.

ATE to niskobudzetowe, najwieksze g. Zadne ASO BMW nie montuje tego. Kolejna wypowiedz-bzdura. http://tomaszewicz.com.pl/forum/facepalm2.gif

 

 

No to ciekawe do jakiego ASO Ty jezdzisz. Wiem co zakładam do aut w ASO i 99% to wszystko ATE zaczynając od tarcz a na czujnikach kończąc jeśli chodzi o układ hamulcowy. Kolego mcmt co do tego kto bzdury pisze to się nie wypowiadam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przychodza tu rozni ludzie z roznymi problemami. Wydaja duzo kasy, aby dojsc do tego co jest nie tak ze swoim autem. Dziela sie doswiadczeniami tutaj na forum oraz najczesciej prosza o pomoc. Ludzie na forum pomagaja jak tylko moga. Jesli 10 razy pojawia sie watek typu "e39 trzesie przy hamowaniu - probowalem juz wszystkiego" i wymiana tarcz na zimmermana pomaga, pozniej ni stad ni zowad przychodzi taki "amator - sprzedawca" ATE i mowi, jakie to ATE nie jest wspaniale to krew jasnista mnie zalewa :!:

To ty wciskasz ludziom kit i textara lub zimmermana jako panaceum na wszystko, bo tak gdzieś słyszałeś. Pożyjesz troszkę dłużej i może załapiesz o co w tym wszystkim chodzi albo i nie....

 

A tak btw - jeśli nie chcesz pomóc, kiedy ktoś pyta - przynajmniej nie przeszkadzaj i nie rozpraszaj... tym razem koniec i kropka.

 

No masz :!: I swoje glupoty pisza uparcie :!: :duh:

Nie pokwapia sie, zeby tak jak zalecilem, poszukac, nie interesuje ich dowod, tylko zeby sobie popisac i poklucic sie. Dziecinada.

W Poznaniu u Smorawinskiego do e39 montuja tarcze Zimmermann a klocki z przodu Jurid z tylu Textar. Jutro zadzwonie i potwierdze.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzwoń gdzie chcesz. Ja w ostatnim poście nie wypowiadałem sie na temat jakości ATE tylko to była moja odpowiedz na Twój post w którym zarzuczasz mi pisanie bzdur co do montazu Ate w ASO.

 

Na co mam szukać dowodu? Na to jakie części zakładam do aut? Na to znam odpowiedz.

W swoim BMW założyłem tez Ate i jest dobrze , inni mogą mieć problemy a tak samo może być w przypadku Zimmermanna czy Jurida, u jednego dobrze a drugi będzie miał kłopoty.

 

Forum jest po to aby wymieniać się doświadczeniami , poglądami i wiedzą. Poczytaj posty wyżej jak powinna wyglądać rozmowa na przykładzie moim i kolegi Ciacha a nie zarzucanie, że ktoś pisze brednie i głupoty. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przeczytaj moja przedostatnia wypowiedz, bedziesz wiedzial dlaczego pisze to co pisze. http://tomaszewicz.com.pl/forum/facepalm.gif

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku brak mi słów , nie idzie się z Tobą dogadać. Przeczytałem i moją odpowiedz masz w poście wyżej. Ty też sobie przeczytaj i zobacz o czym pisałem a co Ty mi zarzuciłeś bo chyba się nie rozumimy. Pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i klotnia wyszla,ale skoro o opinie chodzi to jak juz kiedys pisalem ,jak siegne pamiecia zawsze mialem problemy z tarczami,a mielem prawie same bmw w zyciu ,poczawszy od kilku e30,poprzez,e36,e34,e38,e39 w sumie mialem 9 szt bm,i jak pisze zawsze mniejsze lub wieksze problemy z tarczami,ale i z recznym a w szczegolnosci,w e39,i przedoostatnia e39 dala mi popalic codowalem w niej roznie,i poprawa byla na krotko,w obecnej tez telepalo,ale stawialem na poprzednika (choc malo prawdopodobne bo znalem)ze zakatowal tarcze,no byla tragedia choc tarcze juz kwalikowaly sie za moment do wymiany ze wzgledu na grubosc,pomimo tego takiego fatalnego efektu byc niepowinno ,niradzilem sie nikogo bo wiedzialem ze to tarcze,to byly wlasnie ATE,no ale to nie regola,wymienilem wszystkie na zimmermanna,i takiez klocki i jest super,w ogole nieprzypominam sobie zebym kiedykolwiek mial takie hamulce,ani niesciaga,nietelepie,itp,rozbieralem tez zaciski przy wymianie tarcz nasmarowalem i ok,ale niezgadzam sie ze ATE to polowa ceny i ze oszczednosc itp,ATE w momencie gdy ja kupowalem byly drozsze od zimermanow choc niewiele ale zawsze,napewno zimmerman to jedna z wielu dobrych opcji ,sa inne rownie dobre (moze)ale ja sprawdzilem i moge polecic jak i sprzedawce z alegro pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwe Wam radosne przekomarzanie i poprosze o opinie na podstawie fotki:)

Otoz - zdemontowalem oslone dzwigni recznego i widac co opisuje:

- srubka linki kola lewego nie ma luzu, jest bezposrednio przy podparciu dzwigni

- srubka linki kola prawego ma luz widoczny jak na zdjeciu

stad pytanie - moge podkrecic te srubke aby stan byl zgodny z srubka linki kola lewego?

 

http://img375.imageshack.us/img375/5343/reczny1.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

BMW - Be My Wife.


Soft na zamówienie, porady informatyczne (i wszelakie również) - PW :) Dla forumowiczy proste porady free - na rozbudowane rozwiązania ceny bardzo specjalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokręć tak, by nie było luzu na dźwigni w spoczynku i sprawdź jak działa ręczny. linki mają być napięte. jeśli nie starczy ci regulacji - musisz podkręcić samoregulatory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podkręcić tą linkę jeśli ma luz. I tak jak kolega wyżej napisał - w razie czego masz jeszcze te zębatki przy samych kołach/bębnach.

Co do ATE to jest tak, ze firma jako taka jest dobra. Ja miałem zamontowany komplet ATE w swoim poprzednim aucie (Audi 80 B4) i zachowywało się to wszystko bardzo dobrze. Jednak w przypadku e39 wydaje się, że masa tego auta jest już spora i często te tarcze ciężko sobie radzą z zatrzymaniem auta. Czytając opinie, gdzie sporo ludzi pisało o pokrzywionych tarczach ATE w e39 ,wybrałem Zimmermanna - przejechałem już około 10 tys i jest ok. Co do montażu ATE w serwisie to z tego co wiem od mechanika tam pracującego to np w Inchcape Wrocław montują Textara i zdaje się, że z klocków - oprócz Textara - montują także Juridy (oczywiście często pod logo BMW)

Podsumowując: każdy montuje to co lubi :)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak na szybko, bo jestem pewien:) Klocki i tarcze kazdy kupi takei na jakie go stac:) Sa kity za 1000EUR... Co z tego, ze napisze ze bmw orginalnie montuje Jurid i Textar... Powiem wiecej, Juridy zawsze ida na przod, na tyl Textary... . Jurid jest malo spotykany, poniewaz zwykle kosztuje 2x tyle co zamienniki.....

Jezeli cokolwiek sobie wybierzesz, to sprawa ktora odgrywa 70% waznosci, to instalacja.... . Jak ktos ci wymieni w 20 min. to bankowo bedzie kupa czy zaplacisz duzo w sklepie czy malo:) Kolejna rzecz... smar ceramiczny na prowadnice! Jak nie beda prawidlowo odbijac , przegrzejesz kazdy zestaw... a jak ci pan kazio zaciapie miedzianym, to po czasie to efekty beda bankowo, ... a to krzywo sie beda wycierac, a to przegrzewac... wszystko w zaleznosci od indywidualnej mocy przekazywanej na hamulce przez uzytkownika....

Temat rzeka....

 

A jak juz na cos sie zdecydujesz, mozesz do mnie napisac i dla klubowicza dam dobra cene ;)

KORZYSTASZ Z WIEDZY BMW KLUB POLSKA? PODZIEL SIĘ WIEDZĄ Z KLUBEM !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znow sie wtrace co do tego recznego:)

Tak jak zasugerowaliscie - podkrecilem srubke prawa przy dzwigni recznego i hamulec wrocil do normy:) Jakkolwiek wczesniej kupilem owe szczeki ATE to i przy okazji przelozylem:)

 

Dziekuje za pomoc i cenne wskazowki!

BMW - Be My Wife.


Soft na zamówienie, porady informatyczne (i wszelakie również) - PW :) Dla forumowiczy proste porady free - na rozbudowane rozwiązania ceny bardzo specjalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w sobotę wrzuciłem na tył zestaw tarcz i klocków Zimmermanna i jestem zadowolony. Wyczyściłem przy tym wszystko co się tylko dało i jest ok.

Jak narazie bicia nie ma i hamują dobrze, ale jeszcze muszę trochę pojeździć, żeby się ułożyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.