Skocz do zawartości

320d 150KM dziwne objawy spadku mocy...


jerlis1960

Rekomendowane odpowiedzi

wiem wiem, że o tym było dużo na forum i jeszcze trochę.. byłem wcześniej u kolesia co robi dla ASO Bmw i zdiagnozował turbo... poszło do regeneracji i niby wszystko jest ok ale czasami zdarza się sytuacja gdy np. przy 110 na 4 traci jakby moc. But w podłogę a on powolutku się rozpędza aż po ok 3 tyś/min odzyskuje swój dawny 'szwung' i dalej jest wszystko ok... co może być tego przyczyną ? Edytowane przez jerlis1960
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem, że o tym było dużo na forum i jeszcze trochę.. byłem wcześniej u kolesia co robi dla ASO Bmw i zdiagnozował turbo... poszło do regeneracji i niby wszystko jest ok ale czasami zdarza się sytuacja gdy np. przy 110 na 4 traci jakby moc. But w podłogę a on powolutku się rozpędza aż po ok 3 tyś/min odzyskuje swój dawny 'szwung' i dalej jest wszystko ok... co może być tego przyczyną ?

 

jakoś nie jestem przekonany do skuteczności regenerowania turbin o zmiennej geometrii, takich jak w 320d 150KM :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej jak robiłem turbo to tak... dzisiaj miałem podobną sytuację 4 bieg przyspieszam auto zamulone ii powyżej 3 tyś obrotów ciągnie jak durne... może to znowu turbo się odzywa ? zauważyłem też, że jak jeżdżę po mieście powoli to też jest zamulona.. a jak ją trochę podkręcę 3tyś i zmiana biegu i zmiana to wtedy jest zrywniejsza co da się odczuć ... co to może być Panowie bo już jestem głupi ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.