Skocz do zawartości

320 diesel 98r problem z odpaleniem"pompa paliwowa"


glupolek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Szukałem na forum ale nic nie mogłem znalezc.Mój problem polega na tym że nie odpala mi samochód po dłuższym postoju.Pare dni temu było wszystko ok palił na zimny i ciepłym po 1sekundzie.Raz zgasiłem i po dłuższym postoju silnik odpalił normalnie ale zgasł po paru sekundach.Objawy były takie jakby zbrakło mu ropy.Kręciłem pare razy i nic, więc postanowiłem zaciągnąć ją do mechanika.Na holu odpaliłem normalnie z 3.Zgasiłem odrazu i z kluczyka odpaliłem normalnie.I tak w ciągu dnia parę razy i było ok.Postawiłem samochód na noc rano odpalił za pierwszym i zgasł po paru sekundach z objawami takimi jak wcześniej.Do tej pory nie odpaliłem:(

1.Moje pytanie czy to pompa paliwa w baku nie daje takiego ciśnienia jakie powinno być?

2.Może przekażnik pompy paliwa coś miesza?

3.Czy może coś z pompą wtryskową?

4.Może są jeszcze jakieś inne powody takiego zachowania?

Proszę o pomoc co mam sprawdzić , jak i gdzie:)

Pozdrawiam wszystkich

Edytowane przez glupolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przekręciniu kluczyka w II pozycję w stacyjce posłuchaj, czy pompa paliwa pod tylnym fotelem, po prawej stronie pracuje. Jak wyłączysz radio i nawiewy to powinno ją się dość dobrze słyszeć.

Albo odkręć pokrywę filtra paliwa i przekręć kluczyk. Powinno się lać paliwo do filtra, podawane przez tą pompkę.

Pozdrawiam, Hary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór zwrotny to teoretycznie dobre rozwiązanie, ale gdzie go zainstalować i czy utrzyma paliwo na całej długości przewodu paliwowego? Bo żeby dobrze działał to powinien być chyba zamontowany zaraz za bakiem.
Pozdrawiam, Hary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór zwrotny to teoretycznie dobre rozwiązanie, ale gdzie go zainstalować i czy utrzyma paliwo na całej długości przewodu paliwowego? Bo żeby dobrze działał to powinien być chyba zamontowany zaraz za bakiem.

 

Według mnie zamontuj zaworek przed pompa wtryskową, wtedy powinno byc ok,paiwo nie cofnie sie od niej do miejsca zamontowanego zaworku na tym to raczej polega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.