Skocz do zawartości

Odświeżenie lakieru w domowym garażu - pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam bmw e46 z roku 2000r kolor czarny z ktorym nie moge dojsc do ladu!

po umyciu zostaja smugi, kropki od wody i wogole taki kolor do bani ladnie wyglada jak sie poleje woda i jeszcze ona na nim jest;d

czy znacie jakies sposoby zeby lakier swiecil sie i nie bylo tych kropek i smug. wiem ze jest pasta tempo ale czesto ja tez nie mozna robi bo sciera lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie i moje kolejne już czarne auto, to tu zobacz efekty używania preparatu Opal firmy Normfest (z tego co wiem, nie łatwo go kupić):

 

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=71167

 

Wg mnie każdy lepszy wosk po wyschnięciu czarnej fury zrobi robotę. I wcale nie są potrzebne pasty ścierne. Natomiast jeśli zostawisz auto do wyschnięcia i nie wykańczasz później, to zawsze będą zacieki na czarnym lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro prześlę Wam zdjęcie produktu, którym zrobiłem już 10 samochodów, jest to mleczko kosztuje u mnie 18 zł i jest najlepsze na tego typu skazy lakieru. Wymaga sporo pracy ale nie niszczy plastikowych elementów i lakier wygląda jak nowy !! Jeśli ktoś ma maszynę do polerki to pójdzie zdecydowanie szybciej. Ja osobiście odnowiłem tym preparatem lakier w wielu samochodach w tym jedno białe VOLVO które przez rok stało pod drzewem...myślałem że jest to nie doczyszczenia a jednak lakier był jak nowy. Jutro prześlę zdjęcie i nazwę produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

po umyciu zostaja smugi, kropki od wody i wogole taki kolor do bani ladnie wyglada jak sie poleje woda i jeszcze ona na nim jest;d

czy znacie jakies sposoby zeby lakier swiecil sie i nie bylo tych kropek i smug.

 

masz "twardą wodę"

 

po umyciu przydałoby się:

a) wytrzeć do sucha

b) nawoskować (zwykły wosk, bez składników ściernych)

c) dotrzeć

 

dobry wosk czyni cuda :D

 

polecam Sonax HardWax (dostępny na lepsiejszych stacjach - np. widziałem na Statoilu).

Pozdrawiam,

Rafał

"It`s not the size of the dog in the fight, it`s the size of the fight in the dog" Mark Twain

http://img72.imageshack.us/img72/2328/1727269a1200bw1a.th.jpghttp://img442.imageshack.us/img442/8869/1737368a1200bwa.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla fanów mycia auta - takich jak ja - nie myjcie swoich autek na pełnym słońcu gdy auto jest bardzo nagrzane , powoduje to że woda szybciutko wysycha zostawiając po sobie piękne siwe plamy , które jest później ciężko zmyć , najlepiej auto umuć w cieniu i w cieniu go przetrzeć WILGOTNĄ IRCHĄ - czynnosć tą powtarzamy aż autko będzie prawie suchutkie , ircha musi być przynajmniej wilgotna wtedy nie rysuje lakieru , po umuciu i takim przetarciu obowiązkowo coś do ochrony lakieru np : wosk

 

Pozdrawiam i miłej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.