Skocz do zawartości

Wymiana żarówki w ringach e90 ???


czarnydjwojtek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 315
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Niestety po 4 latach padła żarówka w ringach. Napiszcie czy pod zaznaczonym na zdjęciu deklem jest ta żarówka. Jeśli tak to jak zdjąć ten dekiel?

 

http://img202.imageshack.us/img202/997/z001s.jpg' alt='z001s.jpg]'>

 

Uploaded with ImageShack.us[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wczoraj moje prawe ringi dokończyły żywota, prośba do Kolego Karbo, opisz swoją naprawę, chętnie skorzystam, wymieniasz na ori żarówkę czy jakiś mod?

Sprawdzone na szybko ceny w ASO to poziom 122-125 złotych, modyfikowana (obudowa z nową żarówką) 50 złotych.

Ledów nie biorę pod uwagę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówka halogenowa, jak do latarki, kosztuje 10zł. Tydzień temu wymieniłem ,a zaznaczam że nie jestem techniczny i wymiana jest b. łatwa. Wymieniłem na 20W i świeci lepiej/mocniej. W dziale zrób to sam jest pokazane na przykładzie ringów E60, ale tak samo jest u nas. viewtopic.php?f=15&t=146561

 

Przy E90 oprawka jest jakby metalowa ale nie ma żadnego problemu z wycięciem/nacięciem pilniczkiem jak na ostatnim zdjęciu.

Edytowane przez wajser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź, jak możesz podeślij mi link do tego wątku i opisz proszę typ żarówki, z góry dziękuję.

Pzdr.

 

p.s.

CO ŚLEPEMU PO OCZACH, Dzięki :D

Edytowane przez toker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówka halogenowa, jak do latarki, kosztuje 10zł. Tydzień temu wymieniłem ,a zaznaczam że nie jestem techniczny i wymiana jest b. łatwa. Wymieniłem na 20W i świeci lepiej/mocniej. W dziale zrób to sam jest pokazane na przykładzie ringów E60, ale tak samo jest u nas.

 

czy różnica jest zauważalna?

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy różnica jest zauważalna?

 

 

Tak, świeci jakby pełniejszym światłem. Jeżeli stoję przed bramą garażową ok. 1.5 m to widać przy 20 W podświetlony okrąg a przy 10W lekką poświate. Czy nadaje się jako światła dzienne...nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kwestia czasu jak pęknie szkiełko i nadpalą/stopią Ci się ringi od ciepła z żarówki (czyt. za dużego ciepła). :cool2:

 

Pzdr.

 

Jeżeli tak się stanie napewno dam znać ku przestrodze, ale jestem dobrej myśli :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kwestia czasu jak pęknie szkiełko i nadpalą/stopią Ci się ringi od ciepła z żarówki (czyt. za dużego ciepła). :cool2:

 

Pzdr.

 

Jeżeli tak się stanie napewno dam znać ku przestrodze, ale jestem dobrej myśli :P

 

 

U mnie kiedyś właśnie szybka pękła (podejrzewam, że gdzieś musiała się tam dostać woda podczas mycia nadkoli karcherem, ale nie wiem do końca jak bo przecież obudowa jest szczelna) i się ring nadtopił (pisałem kiedyś o tym, w archwium na pewno jest) i [BAD] mokra z ringa - świeciły słabiej niż w lampie lewej :), niby szybka ma absorbować ciepło, ale jak żaróka w Twoim przypadku jest 2x mocniejsza niż standardowa to jakby nie patrzeć coś musi się popsuć :). No ale oby nie. :cool2:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eXiDe mysle, ze jestes za duzym pesymista. Kiedys zadalem sobie duzo trudu i szukalem na necie ile ciepla wydziela zarowka 10W i 20W, (gdzies to musi byc, mozliwe ze nawet w tym watku) i wyszlo ze ilosc wydzielanego ciepla jest oczywiscie wieksza ale nie az tak drastycznie, wiec wg mnie nic sie nie stanie. Tak czy inaczej moje ringi jeszcze sie trzymaja.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wajser.

właśnie udało mi się dojść do etapu, że widzę srebrną obudowę żarówki, POMOCY!!

jak ją wyjąć z gniazda? wy jest na wcisk, czy jest wkręcana???

udało się bez zdejmowania koła zdjąć przód nadkola, potem czarny dekielek.

Czekam na info.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Masz tam dwie śrubki do odkręcenia z tego co pamiętam i po sprawie ;)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

wszystkim serdeczne podziękowanie za odpowiedzi i podpowiedzi, stan na wieczór jest radosny :D .

Ring świeci a w kieszeni dźwięczy.

Potwierdzam i informuję:

Żarówka Philips 10W 12 V cena w Inter Carsie 11,77 PLN, oznaczenie w IC: PHI 12024.

Srebrna osłona przykręcona na dwa długie cienkie blachowkręty, najlepiej odkręcać torksem, mnie udało się płaskim śrubokrętem o szer. 2-3 mm.

Polecam zacząć zdejmowanie czarnego dekielka z obudowy reflektora od górnego zatrzasku, podważyć płaskim szerokim śrubokrętem lub łagodnie zakończonym nożem, jak odskoczy podważyć dolny zatrzask (widać go dobrze).

Proszę nie zapomnieć o silikonowym oringu i założyć go na rant dekielka, dekielek na obudowę lampy.

Na koniec nie zapomnieć włożyć kawałka zakola i ew. koła :wink: .

Jak będa pytania podpowiem, mój opis dotyczy prawej lampy.

Cena ori elemntu w Inchcape Wwa 123,00 PLN.

Pozdrawiam piątkowo.

Edytowane przez toker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Z tym, ze PHI 12024 to oryginał. Jak zdemontujesz i poczytasz to zobaczysz. Ponieważ to halogen nie wolno go dotykać palcami - tłuszcz. Oryginał z ASO ma już założoną oprawkę i mechanik wkładając żarówkę ma łatwiej. Szczególnie gdy nie zdejmuje nadkola. A czas mechanika w ASO kosztuje. Właśnie to 110 zł, które oszczędzamy. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wajser" jak maja sie twoje ringi? Czy z perspektywy czasu mozesz napisac, czy te 20W nadaje sie aby je wlaczyc jako swiatla dzienne?

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Możesz tylko dokupic LEDowe zamienniki za około 200-500zł

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.