Skocz do zawartości

[E87] 118D Odłosy w trakcie ruszania


jorgus1312

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w swojej 1 mam dziwny rezonans rury wydechowej na niskich obrotach, przeważnie na wstecznym biegu jak parkuję, czy to normalne, ma ktoś coś takiego ? Pozdrawiam

 

ja mam to samo czasami w specyficznych warunkach jest takie krotkie rezonowanie. Bylem

na podnosniku, sprawdzili od spodu i wszystko wyglada ok, sa wszystkie uszczelki, gumy i uklad wydechowy prawidlowo zaczepiony. Mialem o tym zakladac temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

 

Byłem ostatnio na wymianie opon i poprosiłem żeby sprawdzili mi to dziwne dzwonienie rury wydechowej, nie ukrywam że jest to trochę denerwujące szczególnie w trakcie cofania, i co się okazało że prawdopodobnie jest to wina filtra cząsteczek stałych, niestety będę się musiał umówić na pełną diagnostykę żeby to potwierdzić.

 

Czy ktoś miał podobny problem, czy tylko mi się tak trafiło? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek,czy ten odgłos masz równo na 2 tys obrotów (nie sprawdzałem jaki masz model auta,chodzi mi o 118d)? Bo na 2im,3im,4tym biegu przy 2 tys obrotów słychać u mnie coś rezonującego (być może to ta plastikowa osłona silnika),zarówno przy dodawaniu gazu jak i jego odpuszczeniu (np gdy obroty schodzą z 2500 na 1800-to przy 2 tys to słychać).

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Byłem ostatnio na wymianie opon i poprosiłem żeby sprawdzili mi to dziwne dzwonienie rury wydechowej, nie ukrywam że jest to trochę denerwujące szczególnie w trakcie cofania, i co się okazało że prawdopodobnie jest to wina filtra cząsteczek stałych, niestety będę się musiał umówić na pełną diagnostykę żeby to potwierdzić.

 

Czy ktoś miał podobny problem, czy tylko mi się tak trafiło? :)

 

Nie chciałbym Cię denerwować :D

Ale u mnie w zeszły czwartek wymienili mi DPF.

Objawiało się to u mnie metalicznym (delikatnie) dźwiękiem na wolnych obrotach w okolicy wydechu.

dźwięk ustępował powyżej 1200 obr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okrągłe 0,naprawa gwarancyjna :D

 

A tak z ciekawości, jakim cudem na gwarancji skoro auto masz z 2008?

 

Czy były jakieś problemy ze strony BMW?

mi wstępnie powiedzieli że to ten filtr, ale każą mi jeszcze raz przyjechać na pełną diagnostykę, później muszą dostać odp. z centrali czy wyraża zgodę, a dopiero poźniej będą zamawiać. Masakra :duh:

Też tak miałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości, jakim cudem na gwarancji skoro auto masz z 2008?

 

mieszkam w DE autko zakupiłem z Premium Selection i w tym dostałem 1 rok gwarancji :lol:

 

Czy były jakieś problemy ze strony BMW?

 

Nie :lol: Podpięli pod kompa po dziesięciu minutach autko wyjechało

Ale tak jak mówisz, kazali czekać tydzień aż zamówione części dojadą :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.