Skocz do zawartości

[E87] Problem z pracą wycieraczek.


irekka

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj jechałem dłuższy czas w deszczu. Wycieraczki ustawione na automatyczny dobór prędkości machania sterowane czujnikiem. Po pewnym czasie przestały działać. Przejście na ręczne też nic nie dało. Dopiero wyłączenie silnika i wyjęcie karty i ponowne jej włożenie spowodowało, że zaczęły działać. A po 15 minutach znowu to samo. To trochę wkurzające - poza tym bardzo niebezpieczne zachowanie się samochodu. Miał ktoś taki problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie czasem automat wycieraczek nie pracuje tak jakbym sobie tego życzył ,ale tak jest zapewne wszędzie .Czasem zbyt dużo wody jest na szybie i mam wrażenie ,że zbyt późno zakrecą się wycieraczki .Natomiast jak słabo popaduje ,coś tam kropnie ,to nie raz zapitalają w kółko ;) ale takiej przygody na szczęście nie miałem.

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Po podłączeniu do komputera diagnostycznego, okazało się, że to wina przekaźnika (taki był błąd). Ponieważ przekaźniki są tam dwa, a nie było rozgraniczenia o który chodzi, dwa zostały wymienione. Teraz czekam na deszcz (nie śpieszy mi się :))) ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Deszczu ostatnio nie brakowało. Po dwóch całodziennych wyprawach w deszcze nie było żadnych problemów - czyli wychodzi na winę przekaźników. Jak znajdę chwile to rozbiorę i zobaczę co mogło powodować ich wadliwą pracę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy im szybciej jechałeś, to praca wycieraczek też się zwiększała? U mnie to chyba nie działa, tzn. przy różnych prędkościach praca wycieraczek jest mniej więcej taka sama. W porównaniu z E60 to tam im szybciej tym wycieraczki szybciej, w u mnie lipa :/

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę przy pogodzie deszczowej prawie zawsze na automacie - ich praca generalnie nie zależy od prędkości tylko od ilości deszczu na szybie (takie przynajmniej jest założenie). Przy deszczu typu mżawka czasami muszę dodatkowo machnąć wycieraczkami - ale przy obfitych opadach nie mam większych zastrzeżeń do czujnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

:shock:

dzisiaj miałem ten problem dwa razy .

 

Jadąc na włączonych automatycznych wycieraczkach ,nagle przestały działać :shock:

Dobrze ,że wypadku nie spowodowałem ,bo padalo strasznie i po omacku jakoś zjechałem na pobocze .Zgasiłem auto odpaliłem i działały normalnie ,ale do później znowu to samo ...

 

zgasiłem auto i już automatycznych nie włączałem .... to jakaś chyba wada fabryczna ....

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Przekaźniki wymieniłem

 

Nie wiem jak na sensorze wycieraczki działają bo nie pada

 

Ale zauważyłem inny problem regulacja prędkości wycieraczek mi nie działa

 

Nie ważne na jakie tempo ustawie działają z ta samą prędkością

co ciekawe jak staje na swiatłach to zwalniają, jak ruszam przyspieszają prace

Dzwoniłem do mechanika to mi powiedział ze mam pióra wymienić na nowe bo nie ścierają dobrze szyby przy sensorze

 

Co dla mnie jest totalna bzdurą bo jak włączę na auto to wycieraczki pracują normalnie i jak zetrą szybę to się wyłączają

 

Czy ktoś już miał coś takiego a może ktoś coś wie co może być przyczyna

bo jak nie to skończy się to w ASO

a niestety nie mam w trójmieście do nich zaufania

Z resztą ludzie z trójmiasta pewnie podziela moje zdanie

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne na jakie tempo ustawie działają z ta samą prędkością

Czym to ustawiasz?

 

Witam

Co dla mnie jest totalna bzdurą bo jak włączę na auto to wycieraczki pracują normalnie i jak zetrą szybę to się wyłączają

 

Jak to wyłączają - dioda zielona przestaje świecić? Może pobaw się spryskiwaczem do mycia szyb (takim ręcznym). Popsikaj delikatnie i mocniej na czujnik przy włączonym auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o automatyczne działanie wycieraczek

 

Chodzi mi i zwykle manualne ustawienie

Włączam wycieraczki ustawiam tempo i nie działa , chodzą jednym tempem

ale jak zatrzymam samochód zwalniają

porostu regulacja nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że włączasz wycieraczki dźwignią do góry, a to jest praca ciągła i na postoju sama się przerywa - tak ma być.

Natomiast pracę przerywaną wycieraczek uruchamia sie przyciskiem na końcu dźwigni i wtedy przełącznik reguluje szybkość pracy.

Jest taki fajny skrót... RTFM...

Pozdroofka

TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W auto reguluje czułość czujnika - ale w praktyce to jest bardzo mały zakres. Przy pracy manualnej nie zauważyłem zmian.

W jednym poście napisałeś, że w trybie auto wycieraczki pracują ... Zapytałem o co chodzi, a ty odpowiadasz, że nie chodzi o pracę automatyczną - możesz sprecyzować co jest dla Ciebie tą bzdurą? Chciałbym coś pomóc, ale nie dajesz mi szansy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej :D

 

Więc wyluzujmy

Napisałem ze wymieniono mi sterownik wycieraczek i do funkcji auto zarazie nie mam się co czepiać i prawdziwy test będzie jak będzie lało

 

Ale nie wiem czy to ma tak być ale ... jak podniesiesz dźwignie wycieraczek do góry to ...

1.Włączasz wycieraczki z możliwością regulacji tempa ich pracy

2.Jeszcze raz do góry i pracują z maksymalną prędkością .

 

 

Ja mam problem z pierwszym poziomem bo nie ważne w którą stronę przesunę scrolla tempo ich pracy się nie zmienia ....

 

Mechanik mi powiedział ze mam wymienić gumy w wycieraczkach bo niby słabo wycierają szybę i czujnik wiec " Auto " myśli że szyba jest mokra nadal i tempo ich pracy się nie zmienia i chodzi mi tu nadal o tryb manualny a nie auto

 

Wiec myślę ze to co powiedział to bzdura bo jeżeli ustawiam "Tryb Manualny" i reguluje sam prędkości pracy wycieraczek to sensor deszczu nie powinien ingerować w ich prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przekaźniki wymieniłem

 

Nie wiem jak na sensorze wycieraczki działają bo nie pada

 

Ale zauważyłem inny problem regulacja prędkości wycieraczek mi nie działa

 

Nie ważne na jakie tempo ustawie działają z ta samą prędkością

co ciekawe jak staje na swiatłach to zwalniają, jak ruszam przyspieszają prace

Dzwoniłem do mechanika to mi powiedział ze mam pióra wymienić na nowe bo nie ścierają dobrze szyby przy sensorze

 

Co dla mnie jest totalna bzdurą bo jak włączę na auto to wycieraczki pracują normalnie i jak zetrą szybę to się wyłączają

 

Czy ktoś już miał coś takiego a może ktoś coś wie co może być przyczyna

bo jak nie to skończy się to w ASO

a niestety nie mam w trójmieście do nich zaufania

Z resztą ludzie z trójmiasta pewnie podziela moje zdanie

:D

Jeśli chodzi o szybkość działania wycieraczek to ja mam podobny problem. Niezależnie od tego w jakiej pozycji ustawie pokrętło, to wycieraczki i tak chodzą tak samo szybko. Zero różnicy. Ja przekaźnika nie wymieniałem. Co gorsza... gdy auto stoi w miejscu i psiknę mgiełką ze spryskiwacza do mycia szyb w butelce, to sensor działa wyśmienicie... uruchamia wycieraczki przy najmniejszej kropelce jaka spadnie na czujnik, ale gdy jadę, to już klapa... często nic nie widać przez szybę, a wycieraczki się i tak nie włączają.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

irekka

 

czy problem ustąpił ?

 

u mnie dzisiaj ponownie wycieraczki przestały działać :roll:

 

i znów całe szczęście ,że w momencie kiedy stałem w korku ......

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.