Skocz do zawartości

uszkodzony plywak - jak sprawdzic ktory?


ozi1985

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie pływak wskazywał zero i komputer na wyświetlaczu nie pokazywał nic.Okazało się,że oberwał się kabelek od pływaka od strony pasażera,wcześniej był już lutowany.http://img838.imageshack.us/img838/3537/pompa21.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od strony pasazera sprawdzalem plywka jest ok nawet nim ruszalem na zaplonie i wskazywal inne wartosci na wskazniku paliwa ale po stronie kierowcy zero reakcji jeszcze raz musze obejzec ten od strony kierowcy czy rzeczywiscie kabelki sa oki i czy sam plywak jest dobry.Daski powiedz mi czy miales na tym plywaku widocznym na zdjeciu uszczelke gumowa na plywaku?bo druga jest na baku ja mialem uszczelke na plywaku i za cholere nie moglem tego skrecic uszczelka wypierala za bardzo plywak do gory, musialem zalozyc bez uszczelki na plywaku i jest gitara wiem ze mialem wymieniany plywak ten co ty masz na zdjeciu i moze byla za duza uszczelka zalozona?Jescze jedno pytanie jak wlaczyc test na zegarach zeby zobaczyc wartosci na obu plywakach czytalem na forum ze na zaplonie wciskamy prawy przycisk do kasowanie kilometrow na 3 sekundy i pozniej lewym zmieniamy nr testow ale ja nie mam lewego przycisku na zegarach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przesyłam zdjęcie po wyjęciu pływaka z czujnikiem.Całość musisz podnieść do góry i wkładając do otworu zatrzymać.Teraz uszczelkę ostrożnie załóż na brzegach otworu aby dobrze przylegała dookoła otworu.Po woli wsuwaj całość do otworu,uważaj na uszczelkę,pływak kieruj w prawą stronę zbiornika,plastikowy króciec ze sprężyną kieruj obok pompy (zobaczysz tam na dole miejsce na niego) - mi zajęło to kilkanaście minut i parę słów na k.. i ch.. zanim doszedłem jak włożyć to z powrotem.Jak widać u mnie nie było uszczelki na pływaku???Po wszystkim przekręciłem stacyjkę,wskazówka poszła od razu do góry (pokazała stan w baku) a komputer na konsoli pokazał ilość kilometrów do przebycia na danej ilości paliwa dopiero po przejechaniu kilkunasty kilometrów.Robiłem to wszystko wczoraj rano.http://img696.imageshack.us/img696/1427/pompa4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam mam taki problem w swojej Bmw e46 330xi kombi 2003r. A mianowicie podczas jazdy zacząla mi opadac wskazowka od poziomu paliwa mialem zalane 3/4 baku po przejechaniu 50km swiecila mi sie rezerwa. okazalo sie ze uszkodzil sie pływak czujnik poziomu paliwa (pekła ceramiczna plytka) pływak po stronie kierowcy ten bez pompy paliwa wymienilem na nowy wszystko bylo ok wskazowka znow pokazywala poziom paliwa natomiast po przejechaniu 100km stalo sie to samo znowu wskazowka opadla na minimum po wyciagnieciu plywaka znowu byla peknieta plytka ceramiczna od suwaka wiec znowu kupilem i wymienilem i po przejechaniu kolejnych 100km znowu stalo sie to samo:( pomorzcie co jest przyczyna????? od jednego slyszalem ze moze byc zapowietrzony bak i ciesnienie rozrywa plytke pomocy !!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć. Mam też problem z pływakiem, a nawet pływakami. Kilka razy podczas jazdy auto zgasło z powodu braku paliwa, a nawet rezerwa się nie zapaliła. Czasami jak zaleję paliwo to wskazówka podnosi się dopiero za jakiś czas. Na kompletnie pustym baku pokazuje, że ciągle mam jakiś dystans do przejechania.

Co ciekawe tez gdy jest paliwo, a ja stanę na drodze pochyłej, że przód jest wyżej niż dół, to nagle w baku też nie mam paliwa...

 

Na pusty bak wlałem 5 litrów i zrobiłem test 6 obd. Takie pomiary mi dawało:

 

https://www.youtube.com/watch?v=HXbq1UlemSg

 

Czy to oznacza, że oba pływaki są jakoś uszkodzone? Co ciekawe gdy wymontowałem je i każdy z osobna ruszałem, to wskazówka na zegarach działała prawidłowo i wskazywała dobrze poziom paliwa.

Mam oba walnięte pływaki, czy co się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.