Skocz do zawartości

330D Przegrzewanie się silnika przy dużych prędkościach


serek012

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy spotkał sie ktos u siebie z czyms podobnym, a mianowicie: (załóżmy ze sa to autobahny w Niemczech;) przy duzych predkosciach ~210-220km/h temperatura silnika rosnie. Jak odpuszcze do powiedzmy 180-190km/h wskazowka wraca do pionu. Pedał w podłoge, predkosc rośnie i wraz z nia temperatura. Jak nawet stoje 2h w korku w temp 30st na zewnatrz nic sie nie dzieje z temp silnika - wskazowka w pionie. Jak jezdze normalnie, nawet przy ostrym przyspieszaniu tez nic sie nie dzieje. Dopiero przy duzych predkosciach. Wisko chodzi ok, nie ma wycieku płynu chlodniczego, termostat musi chodzic ok bo nie jest silnik niedogrzany i wskazowka dochodzi do pionu. Czy mozliwe zeby chlodnica byla tak zakamieniona ze nie jest na tyle wydajna chlodzic albo pompa płynu chlodzacego nie daje rady juz pompowac? Moze inne pomysly? Wiem ze problem nie istnieje jak sie bedzie jeździło "po Bożemu i przepisowo" ale chce zeby w moim aucie wszystko grało na 110%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiskoza raczej nie - przy tych predkosciach to ona chyba bardziej przeszkadza jak pomaga. Czy chlodnice mozna jakos sprawdzic czy spelnia swoje zadanie w 100% albo jakos wyjac i zregenerowac? Uklad jest szczelny a uszczelka pod glowica tez ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz pompe najpeirw czy sie lopatki nie pourywaly ,wcale to nie jest takie trudne jak sie wydaje,jezeli to nie pompa to wtedy bym sprawdzil chlodnice ,napewno so proby cisnieniowe albo cos w tym stylu ,poszykasz na necie i znajedziesz
nic tak nie odpreza jak minuta dla weza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podczas jazdy w miescie bylo ok do dzisiaj. Stalem w korku 30 min - temp 30 st w cieniu - patelnia jak sie patrzy. I zaczal mi sie zagrzewac silnik. Na szczescie zanim zaczelo byc naprawde nieciekawie ruszylem z korka i tem wrocila do pionu. Potem rozpedzilem sie na expresowce do ok 180kmh i znowu zaczelo sie gotowac. Nie wiem naprawde co jest. Plynu w chlodnicy jest na maxa. Zajrze chyba do pompy czy z nia wszystko ok. Nie jest to komfortowe jak samochod lapie temperature.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by to była pompa to by się gotował non stop kiedyś w kia pregio jechałem na autostradzie powiedzmy że szybko 120 km/h i się porobiło tak samo jak u ciebie jak zwalniałem temperatura opadała okazało się ze to była wiskoza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wiskozy to dziala dobrze. U dyszlach 330D jak zalacza sie wisko zaczyna charakterystycznie huczeć. Dzieje sie tak jak wskazowka dojdzie do pionu. Moze zaczne od pompy. Czy ktos wie jak sie do niej dostac i gdzie jest? Trzeba rozrzad ruszac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Teraz zrobie to czego niestety brakuje w wiekszosci przypadkow na forum. Jak rozwiazalem problem - napisze co bylo przyczyna. Mianowicie: chlodnica zabita z zewnatrz syfem, blotem, trocinami, piachem, ptakami z ostatnich 10 lat. Pojechalem w Warszawie do magikow od chlodnic - pan spojrzal i powiedzial iz najprawdopodobniej jest zabrudzona chlodnica. Ponoc w mnie sa 3 chlodnice: glowna od wody i na niej jest od przodu chlodnica oleju i od klimy skraplacz. Jak wszystko wyjeli to okazalo sie iz przestrzen miedzy nimi jest zupelnie zabita i nawet karcherem nie dalo wyczyscic - trzeba bylo chemicznie. Procz tego chlodnica wody w 40% kompletnie zaklejona i jeszcze maly ptaszek sie znalazl :) Przy okazji zrobili serwis klimy bo musieli ja porozpinac i wszystko smiga az milo. Na A2 pod Poznaniem 230km/h przez 15km i nic. Dzisiaj bylo 26st C i stalem godzine w korku i nic - wskazowka w pionie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.