Skocz do zawartości

E-39 jaka oryginalna grubość lakieru?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie jak w temacie. Jestem na kupnie E39 i cyfrowy miernik grubości lakieru też juz mam wiec teraz chciałbym wiedziec jak to się przedstawia na poszczególnych elementach.

1. Maska i dach

2. Drzwi

3. Słupki

4. Pod maską

Podobno powinno sie zawierac mdzy 90 a 180 um ale pewnosci nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci ten czujnik? Co Ci będzie przeszkadzało jeżeli pokaże zamiast 80 300mikronów? Skoro kolor jest identyczny, połysk, struktura, żadnych widocznych wad, to co z tego, że było malowane? Przecież e39 to conajmniej 8letni samochód wiec miał prawo byc poobcierany i przez to ponownie malowany. Jeżeli chodzi Ci o to, że może byc nawalone 2cm szpachli to wystarczy wziąc dobrego lakiernika ze sobą na zakupy i wtedy on Ci powie co można kupic a co odpada. A pozatym jak naprawde dobrze zrobione to nawet jak wstawiona była cwiartka to czujnik Ci nie pomoże :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Są to nie potwierdzone dane , ale :

 

120-180um przyjmuje się grubość fabryczną,

180-300um druga warstwa,

ponad 300um to już jakaś rzeźba.

 

Dodam również że zdarzają się elementy z fabryki 2 razy przemalowane / cieniowane...

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam,

Nie chcę otwierać nowego tematu, a mam na oku bmw e39 528, ale jest podobno po niewielkiej kolizji i na drzwiach i błotniku ma 400/500 mikronów.

Nie znam się na tym i nie wiem przy jakiej kolizji ile szpachli się używa, a nie chce kupić samochodu powypadkowego, 400/500 mikronów to wartość której najlepiej unikać? wydaje mi się, że skoro do 300 mikronów to element 2x malowany to 500 nie jest wartością dużą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.