Skocz do zawartości

320i pytanie o sprzeglo elastyczne


manieksw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakis czas temu mechanik u ktorego zmienialem olej w silniku i ogladal moja bete od spodu, stweirdzil ze bede musial pomyslec o wymianie sprzegla elastycznego. Nie wiem jak on to stweirdzil i jak mozna to zrobic bo ja niby nic niezauwazylem podczas jazdy zeby cos bylo nie tak, no i mam pytania:

- na jakiej podstawie sprawdza sie ta czesc i jakie moga byc oznaki zużycia ?

- czy we wszystkich silnikach bylo takie samo sprzeglo ? czy dobiera sie do silnika ?

 

Chcial bym zeby ktos fachowo sie wypowiedzial bo wiem ze czesto mechanicy naciagaja ludzi, a ja raczej nie slyszalem zeby ktos wymienial to sprzeglo...

______

Poprawiłem tytuł tematu. Proszę się stosować do formatu tytułowania wątków obowiązującego w tym dziale. Następnym razem będzie ostrzeżenie. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy myślisz o tym samym, ale mechanikowi chodziło pewnie o gumowy łacznik wału napędowego zwany też przegubem elastycznym wału.

Stan jego mozna ocenić na oko, dodatkowo mocne zużycie obajwia się stukami w okolicach środkowej części podłogi samochodu.

Zresztą jeżeli chce go wymienić to niech pokaże stare i wtedy sam ocenisz na ile jest on rzeczowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, no wlasnie tak mowil i ze jest popekany na tyle zebym pomyslal w niedlugim czasie o wymianie. No nic w takim razie trzeba poszukac dobrej uzywki :) tylko pytanie czy we wszystkich silnikach byl taki sam ? bo z tego co ogladam to niby wygladaja tak samo roznych wersjach silnikowych, tyle ze moze roznia sie gruboscia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z używką. Wymieniać zużytą gumę na zużytą jest bez sensu...Tym bardziej, że nie są drogie. Z tego co pamiętam to powinno się poluzować śruby i zobaczyć jak to wygląda. Jak jest zwichrowane to wymieniamy. No i jak puka tak jak ktoś napisał wcześniej choć tak też się objawia kończąca się podpora wału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie, orientowalem sie w cenach i faktycznie nie ma co sie bawic w uzywki...a co do podpory to proponujecie tez ja wymienic ? bo cena tez nie duza a pewnie to juz tez moze byc zajechane, a skoro i tak trzeba wal razlaczac zeby wymienic lacznik to moze wartalo by i podpore.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.