Skocz do zawartości

E36 318 M40 Problem ze sprzęgłem


sterydall

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem ale nie znalazłem rozwiązania, a mianowicie strasznie szarpie mi sprzegło, tak bardzo ze jakbym go przytrzymał na półsprzegle to pewnie by sie auto rozleciało :) objawy są tylko na rozgrzanym silniku na 1 biegu i na wstecznym.Codziennie dojezdzam do pracy i jest ok ale jak trafie na korek to jest masakra muszę ruszać z 2 biegu.Wymiana całego sprzęgła kosztuje wiec wole sie upewnic, poduszki pod silnikiem wizualnie wygladaja OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedz pod kraweznik i powoli puszczaj sprzeglo na 1 biegu. Jak zgasnie to ok jak nie to wymiana sprzegla. Mozna tez sprobowac spalic kapcia na suchym jak zapiszczy to ok, ale tym jeszcze bardziej zjedziesz sprzeglo i bedzie nim smierdziec. To szarpanie autem tez na to wskazuje. Polecam wymienic komplet na SACHS (jezdze prawie 2 lata i troche dostalo po dupie ale smiga dobrze :D )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy które opisujesz, to typowe uszkodzenie docisku sprzęgła. Szykuj się do wymiany. Ponieważ nowe sprzęgło popracuje jakieś 150tys.km warto wymienić cały komplet, żeby nie okazało się za powiedzmy 20tys.km że rozpadła się tarcza, lub łożysko. Jeżeli pracę wykonasz sam i wkalkulujesz ewentualną rozbiórkę za jakiś czas to można pokusić się o wymianę tylko zużytego elementu. Ale najpierw trzeba rozebrać. Łożysko musi lekko chodzić i nie powinno szumieć. Jeżeli okładzina tarczy wychodzi co najmniej 1mm ponad nity to też możnaby się pokusić o zostawienie. Jednak osobiście uważam że powinno się wymieniać komplet. Ale różnie bywa z kasą więc można przemyśleć sprawę. Tylko najpierw skalkuluj wszystko. Jeżeli kupisz wszystkie elementy osobno to wyjdzie ok 30% drożej niż jeżeli kupisz od razu komplet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.