Skocz do zawartości

Jaka najlepsza instalacja LPG do 523i


Rafcio 523i

Rekomendowane odpowiedzi

bo miejsca pod klapką jest wystarczająco

od strony tankującego ja muszę za każdym razem wkręcać specjalną redukcję, właśnie z powodu braku miejsca.

od strony bagażnika nie przyglądałem się jak jest w E39 ale zwykle jest jeszcze instalacja odpowietrzająca, etc która równie dużo miejsca zabiera i gaziarze z niechęcią podchodzą do montowania w tym miejscu, chyba że za 100 zł extra.

BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo miejsca pod klapką jest wystarczająco

od strony tankującego ja muszę za każdym razem wkręcać specjalną redukcję, właśnie z powodu braku miejsca.

od strony bagażnika nie przyglądałem się jak jest w E39 ale zwykle jest jeszcze instalacja odpowietrzająca, etc która równie dużo miejsca zabiera i gaziarze z niechęcią podchodzą do montowania w tym miejscu, chyba że za 100 zł extra.

 

 

No ja mam E39 touring 1997r 528 i nie było żadnego problemu, i nigdzie mi sie nie zdarzyło żeby potrzebna była redukcja bez problemu na stacji sie podpinaja :)

 

 

chcecie foto to zrobie i podeśle jak u mnie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekam na wasze fotki, bo u mnie jest za mało miejsca, nawet gdyby całe gniazdo udało się umieścić to może się to okazać nieporęczne przy tankowaniu.

Ja za to mam taką niedogodność że zawsze z bagażnika muszę to wyjąć bo czuć z tej redukcji LPG.

 

na drugim zdjęciu umieściłem redukcję tylko dla ukazania jej rozmiarów we wlewie paliwa. -Sorry ale tam nie sprzątałem ;)

 

http://images46.fotosik.pl/297/b1c2075539cf06e8med.jpg

http://images43.fotosik.pl/297/f59d9acb14bc31f2med.jpg

BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekam na wasze fotki, bo u mnie jest za mało miejsca, nawet gdyby całe gniazdo udało się umieścić to może się to okazać nieporęczne przy tankowaniu.

Ja za to mam taką niedogodność że zawsze z bagażnika muszę to wyjąć bo czuć z tej redukcji LPG.

 

na drugim zdjęciu umieściłem redukcję tylko dla ukazania jej rozmiarów we wlewie paliwa. -Sorry ale tam nie sprzątałem ;)

 

http://images46.fotosik.pl/297/b1c2075539cf06e8med.jpg

http://images43.fotosik.pl/297/f59d9acb14bc31f2med.jpg

 

 

w sumie to zglupialem ale z tego co kojaze z dzisiejszej porannej rozmowy z gaziarzem to nie bede potrzebowal zadnej przejsciowki. moze tylko cos mi sie zdaje. jutro sie okaze. (w poprzednim aucie tez mialem przejsciowke ktora musialem przykrecac przy tankowaniu i jakos mi to nie przeszkadzalo wiec jesli teraz okaze sie to samo to nie bede stekal)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mój gazownik się nie postarał najwyraźniej.

 

 

Chyba nie było by problemu żeby założyc wlew niżej tak jak u mnie?? dla mnie np. było by problemem za każdym tankowaniem wkrecać tą redukcje.. po co sobie utrudniać życie :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Do mzloty "NIe znam wtryskiwczy ZAVOLI"

 

Witam. Mam silnik M52 B. Wtryskiwacze model ZAVOLI PAN. Foto poniżej. Nie są łączone w związku z czym można je łatwo ukryć pod pokrywą zaworów. U mnie tak jest tak zrobione i jest bardzo ładnie. Praktycznie niewidoczne.

 

 

http://img824.imageshack.us/img824/9201/1122909939.jpg

 

Nie znam się zbytnio na instalacjach gazowych, ale ta nie sprawia żadnych kłopotów. Z tego co czytałem to dobra instalka. Autko kupiłem z założoną instalacją. Cena jednego wtryskiwacza wynosi 160 zł. więc raczej nie są złe. Regulację przeprowadzam średnio raz w roku. Filterki zmieniane regularnie. Z tego co wiem te wtryski można regenerować więc jeśli ktoś posiada wiedzę na ten tmat lub wie gdzie można taki zabieg przeprowadzić to byłbym wdzięczny za udzielenie informacji. Na wtryskach zrobione mam już prawie 70 tys. więc raczej na nie już czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć koledzy. Mam prośbę dotyczącą wtryskiwaczy lpg, a mianowicie przymierzam się do zmiany wtrysków. Obecne mam założone ZAVOLI PAN (od nowości) - zdjęcie powyżej, na których przejechałem prawie 80 000 km. i zaczynają powoli klękać. Wiem, że można je regenerować, ale raczej nie będę się w to bawił. Piszecie, że macie u siebie wtryskiwacze magic jet lub matrix. I coś takiego pewnie założę. Przypominam, że mam najsłabszy motorek o poj. 2.0 więc wtryski chyba nie muszą być takie wydajne jak np. w 2.8. Jeśli możecie umieścić linka z jakiejś aukcji allegro z tymi wtryskami to byłbym wdzięczny. U mnie w okolicy nie ma żadnego porządnego zakładu montującego instalki lpg. Jedyny jaki istnieje proponuje mi listwę Valtek, ale po przeczytaniu paru wątków raczej sobie je odpuszczę.

P.S. Mile widziana byłaby fotka założonej listwy na silniku, bo u mnie wtryski zavoli zmieściły się pod pokrywę zaworów i jest bardzo ładnie, bez żadnej rzeźby. Czy wtryski magic jet lub matrx też zmieszczą się pod pokrywę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Cześć koledzy. Mam prośbę dotyczącą wtryskiwaczy lpg, a mianowicie przymierzam się do zmiany wtrysków. Obecne mam założone ZAVOLI PAN (od nowości) - zdjęcie powyżej, na których przejechałem prawie 80 000 km. i zaczynają powoli klękać. Wiem, że można je regenerować, ale raczej nie będę się w to bawił. Piszecie, że macie u siebie wtryskiwacze magic jet lub matrix. I coś takiego pewnie założę. Przypominam, że mam najsłabszy motorek o poj. 2.0 więc wtryski chyba nie muszą być takie wydajne jak np. w 2.8. Jeśli możecie umieścić linka z jakiejś aukcji allegro z tymi wtryskami to byłbym wdzięczny. U mnie w okolicy nie ma żadnego porządnego zakładu montującego instalki lpg. Jedyny jaki istnieje proponuje mi listwę Valtek, ale po przeczytaniu paru wątków raczej sobie je odpuszczę.

P.S. Mile widziana byłaby fotka założonej listwy na silniku, bo u mnie wtryski zavoli zmieściły się pod pokrywę zaworów i jest bardzo ładnie, bez żadnej rzeźby. Czy wtryski magic jet lub matrx też zmieszczą się pod pokrywę?

 

Zajrzyj na http://lpg-forum.pl/

 

Tam znajdziesz wyczerpujące i fachowe odp na swoje pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tym, co Ci radzi mzloty. Tam znajdziesz wszystko konkretnie na temat.

Pośledź posty Piotrka Nowotczyńskiego z Mławy (polecam warsztat razy 1000! Warto jechać nawet z daleka), SebastianaS, Nikodema (z całym szacunem) traktuj z przymrużeniem oka, bo znać się zna, ale tylko namiesza w głowie.

PZDR!

KRASNYJ BUMIER

BMW = Bus Metro Walk

Cottage terrorist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.