Skocz do zawartości

STEROWANIE GŁOSEM - jak ?


esselu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Po „przekręceniu” kluczyka musisz zrobić tak: w iDrive’ie naciskasz po kolei: „i”->Einstellungen->Bluetooth->Telefon->Neues Telefon koppeln->Koppeln fortsetzen i wtedy ustawiasz w telefonie wyszukiwanie urządzeń Bluetooth, ponieważ w tym momencie samochód jest już na nasłuchu. Dalej robisz tak jak pisałem wcześniej.

 

Kolego, robiłem tak ale powiem Ci że wchodząc w "i"->Einstellungen->Bluetooth->Telefon-> i dalej mam zablokowane, tzn nie podświetlone, nie wiem ocb, normalnie nie mogę wejść w opcje telefon....

 

Nadmienię że po kupnie były sparowane 3 telefony poprzedniego właściciela, bawiąc się w opcjach widziałem to - później koleszka jeden zaczął mi coś szperać w iDrive i albo zbieg okoliczności albo coś poprzestawiał bo jakoś po tym już przestało działać i telefony zniknęły...

 

Z góry dzięki za pomoc, może ktoś coś podpowie :)

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W „i”->Einstellungen-Bluetooth wybierz znowu Einstellungen i tam sprawdź czy masz uaktywniony „Bluetooth Kommunikation aktiv”?

 

W tym miejscu mam kratkę nie zaznaczoną.... czyli tak jakby nie aktywny. Natomiast jak na to kliknę to przełącza mi się na coś takiego:

 

"telefon/koppeln" - blutucz im Fhrzeug ist aktiviert...... i coś tam dalej"

 

jeśli to nic nie mówi wieczorem wrzucę zdjęcia.

 

Ale opcja telefon -> nowy telefon dalej jest nie aktywna? wcześniej były tam nawet telefony wymienione, sam nie wiem ocb.... hmmm

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie aktywowales bluetooth :D ,teraz musisz postepowac wedlug wczesniejszych instrukcji tzn wyszukaj w telefonie nowego polaczenia bluetooth-powinno nim byc BMW i 5 ostatnich cyfr Twego vinu-musisz poprostu sparowac telefon z autem i gotowe :) dasz rade :cool2:
icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie aktywowales bluetooth :D ,teraz musisz postepowac wedlug wczesniejszych instrukcji tzn wyszukaj w telefonie nowego polaczenia bluetooth-powinno nim byc BMW i 5 ostatnich cyfr Twego vinu-musisz poprostu sparowac telefon z autem i gotowe :) dasz rade :cool2:

 

ale to u licha nie działa - właśnie tak robiłem i telefon nie znajduje auta, a jak chcę wejść jeszcze raz w aktywację blutu to znów jest odznaczone - tak jakbym nie mógł zaznaczyć tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem :)

 

Telefon już się paruje przez blutucza z autem a nawet pojawiło się sterowanie głosem :)

 

Luzzz - dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem.

Problemem była odłączona zmieniarka CD!!!! Podłączyłem i wszystko wróciło do normy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podłącze się do temamtu. W serwisie zmieniono mi język sterowania głosem (wgrano jako opcję język angielski był niemiecki) ale mimo to sterowanie głosem innymi funkcjami niż telefon nie działa . Po kilku wizytach w serwisie tylko w tej sprawie (przy okazji wgrano mi między innymi nowy soft) stwierdzono że problemem jest to , że auto było wyprodukowane na rynek niemiecki i dlatego ta opcja nie działa prawidłowo. Zaproponowano mi abym wymienił cały moduł sterowania głosem na angielski za ok. 2000 zł :mad2: . Auto kupiłem jako używane w tym serwisie i od razu umówiłem się ze sprzedawcą z serwisu na kilka małych poprawek i między innymi ustawienie języka na angielski fakt że sprawdziłem przy odbiorze tylko nawigację ( wydawała mi polecenia po angielsku )i telefon przyjmował polecenia po angielsku więc myślałem że wszystko jest ok. ale w miarę jak poznawałem możliwości auta to okazało się że tu taki kwiatek... Nie bardzo wiem co zrobić ale nie chcę im tego odpuścić. Czemu kiedyś przy sprzedaży auta mam coś komuś tłumaczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałes sobie poradzić bo to nie takie trudne :D ,napisz tylko co sprawiło Ci kłopot-ułatwi to w pszyszłosci innym poradzenie sobie z podobnym problemem :)

 

 

Witam Kolego.

 

Ależ napisałem co było powodem, może to głupie ale prawdziwe - zmieniarka była odłączona i przez to znikło sterowanie głosem i opcja parowania telefonu przez blutu.

 

Pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zmienial juz ktoś może język głosowego sterowania z niemieckiego na angielski? mi w aso powiedzieli, ze tylko przeprogramowanie calego auta za 1500zł w tej sytuacji.. menu idrive mam po angielsku tylko sterowanie zostało niemieckie... Ma ktoś doświadczenie w tym temacie i mógłby coś doradzić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zmienial juz ktoś może język głosowego sterowania z niemieckiego na angielski? mi w aso powiedzieli, ze tylko przeprogramowanie calego auta za 1500zł w tej sytuacji.. menu idrive mam po angielsku tylko sterowanie zostało niemieckie... Ma ktoś doświadczenie w tym temacie i mógłby coś doradzić?

Ja tak zrobiłem pisałem o tym parę postów wcześniej wszystko miało działać ale .... Teraz powiedzieli mi w serwisie że samo przeprogramowanie i wgranie nowych sterowników na język angielski nie wystarczy i trzeba wymienić moduł sterowania za ok. 2000 zł więc jeżeli się zdecydujesz to dogadaj się konkretnie z serwisem żeby się nie okazało że później przeproszą i powiedzą że trzeba coś jeszcze. Mi soft i wgranie języka zrobili w ramach gwarancji ale ciebie może to trochę kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zmienial juz ktoś może język głosowego sterowania z niemieckiego na angielski? mi w aso powiedzieli, ze tylko przeprogramowanie calego auta za 1500zł w tej sytuacji.. menu idrive mam po angielsku tylko sterowanie zostało niemieckie... Ma ktoś doświadczenie w tym temacie i mógłby coś doradzić?

...najpierw należy sprawdzić ceny w ASO na przykładzie miasta W-wa, ceny brutto z wakacji:

1) BAWARIA ~900zł,

2) INCHCAPE ~500zł...

co do samego sterowania zmiany języków pewnie są uzleżnione jeszcze od innych warunków ponieważ u Ciebie tak jak pisałeś należało zmienić cały modół a u mnie wszystkie zmiany są robione przez i-drive (nic nie wgrywam, nic nie zmieniam za wyjątkiem wyboru języka...), pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
czy zmienial juz ktoś może język głosowego sterowania z niemieckiego na angielski? mi w aso powiedzieli, ze tylko przeprogramowanie calego auta za 1500zł w tej sytuacji.. menu idrive mam po angielsku tylko sterowanie zostało niemieckie... Ma ktoś doświadczenie w tym temacie i mógłby coś doradzić?

 

Nie wiem czy sobie poradziłeś, ale faktem jest że wystarczy przeprogramowanie, a wydaje mi się że wystarczyło by tylko kodowanie bo akurat angielski jest chyba w każdej wersji językowej. ASO ma takie oprogramowanie że nic nie mogą zrobić bez aktualizacji do najnowszej wersji, pomijam już barbarzyńską cene tego zabiegu, który nie wymaga poświęcenia poza podpięciem komputera i kilku kliknięć. Ja oprogramowanie w module MULF zmieniłem sam. Zmieniłem opcje wyposażenia z 802 niemiecki na 803 angielski i samo się poprawnie zakodowało. Ale kiedy nie posiada się głowicy OPSS z magistrala światłowodową to trwa to wiele godzin i jest bardzo niestabilne, potrafi się wysypać w połowie pracy. Więc polecam poszukanie kogoś kto ma dobry sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A ja mam pytanko, Mam sterowanie głosem bangla po angielsku ładnie pięknie, ale mam pytanie o mikrofon, bo chcę dołożyć sobie BT, znalazłem opis na forum jakimś zagranicznym, trzeba dodać moduł, mikrofon, antene BT no i oczywiście zakodować.

 

Pytanko czy mikrofon od sterowania głosem to ten sam mikrofon co od BT ??.

 

Czy trzeba w rekinie zmienić wkład czy już tam jest antena GSM, ( na forum gdzie czytałem gość nie ruszał rekina a nie miał nawet idriva ). Instalacja jest sprawdziłem, antena BT to koszt 60-80zł, moduł 200-300zł, i powpinać kable i zakodować.

 

Pytanie co z tym mikrofonem i czy w rekinie powinna być antena GSM, GPS i RADIO działa i nie chce mi się wierzyć, żeby nie dali tam anteny BT jak puścili całą instalację do bagaznika itp.

 

 

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Ja mam połączony tel z autem. Odbieram i dzwonię normalnie. Ale jak wybieram to wybieranie głosowe w kierownicy czy przy pokretle to nic żadnego sygnału ani dźwięku mówię do tego i nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry temat ;) sluchajcie nie mam idrive ale mam ten guziczek na kierownicy. Jak mozna "sparowac" urzadzenia ? Wlaczam bluetooth w tel. i szukam bluetootha bmw (samochodu)? nie mam pojecia jak to zrobic ;) jezeli juz sie uda polaczyc tel i auto to w jaki sposob to dziala? Tak jak ktos wczesniej pisal ze glosowo mozna wybierac numer i rozmawiac glosowo w calym samochodzie? kazde e90 ma tryb glosno mowiacy? nigdy tego nie uzywalem dlatego takie glupie pytania ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się tak doczekałem, że sam wydłubałem lampę w podsufitce i sa 2 microfony ( napewno jest ten od BT i jakis po drugiej stronie albo to nie mic a co innego nie wiem ). Pełne okablowanie pod antene BT, w Bagażniku, i na moje na 99% jest antena w rekinie GSM, na forum zagranicznym gość dodawał BT właśnie i dodawał microfon, moduł, antene BT, ale rekinka nie ruszał.

 

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Panowie. Ja mam połączony tel z autem. Odbieram i dzwonię normalnie. Ale jak wybieram to wybieranie głosowe w kierownicy czy przy pokretle to nic żadnego sygnału ani dźwięku mówię do tego i nic.

Nie posiadasz opcji SA620 w aucie dlatego nie masz sterowania głosem.

 

Do aktywacji wymagany jest kod FSC zarówno do aut z CCC, CIC jak i z radiem Professional.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Się tak doczekałem, że sam wydłubałem lampę w podsufitce i sa 2 microfony ( napewno jest ten od BT i jakis po drugiej stronie albo to nie mic a co innego nie wiem ). Pełne okablowanie pod antene BT, w Bagażniku, i na moje na 99% jest antena w rekinie GSM, na forum zagranicznym gość dodawał BT właśnie i dodawał microfon, moduł, antene BT, ale rekinka nie ruszał.

 

 

pzdr. Łukasz

 

Antena GSM umieszczona w rekinie nie jest potrzebna do korzystania z telefonu przez BT.

 

Używana jest jeśli umieścisz telefon, wykorzystując adapter w podłokietniku.

 

Wtedy telefon przełącza się na antenę dachową GSM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
A skąd taki kod wziąć?? Droga taka zabawa zeby to działało.??

Ścieżka OEM czyli ASO.

 

Koszt ok. 1.500 brutto za sam kod plus import i aktywacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się tak doczekałem, że sam wydłubałem lampę w podsufitce i sa 2 microfony ( napewno jest ten od BT i jakis po drugiej stronie albo to nie mic a co innego nie wiem ). Pełne okablowanie pod antene BT, w Bagażniku, i na moje na 99% jest antena w rekinie GSM, na forum zagranicznym gość dodawał BT właśnie i dodawał microfon, moduł, antene BT, ale rekinka nie ruszał.

 

 

pzdr. Łukasz

 

Antena GSM umieszczona w rekinie nie jest potrzebna do korzystania z telefonu przez BT.

 

Używana jest jeśli umieścisz telefon, wykorzystując adapter w podłokietniku.

 

Wtedy telefon przełącza się na antenę dachową GSM.

 

aha :) to luz tak czy siak :).

 

A jest jakaś opcja sprawdzenia czy w reknie jest ta antena ?? tak Wrazie W jakby mnie coś naszło kiedś ( ale wątpię ), instalacja jest kablowa jest pełna.

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Antena GSM umieszczona w rekinie nie jest potrzebna do korzystania z telefonu przez BT.

 

Używana jest jeśli umieścisz telefon, wykorzystując adapter w podłokietniku.

 

Wtedy telefon przełącza się na antenę dachową GSM.

A telefon łączy się z samochodem przez podstawkę (adapter) czy nadal przez BT ?

Jeśli przy wyłączonym BT w telefonie nie ma łączności z autem mimo, że telefon jest w adapterze to świadczy o jakiejś niesprawności?

Wkładając telefon do adapteru widzę, że zaczyna go ładować ale nic poza tym. Muszę włączyć BT w telefonie aby połączyć się z instalacją samochodu. :cry2: Tak ma być :?:

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.