Skocz do zawartości

[e36] 316i coupe -ADS co mozna?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zakupilem interface od nerwusa - ADS z okragla wtyczka.

 

Mam samochodzik 01/1995 E36 316i Coupé M43:

- immo,

- bez klimy,

- centralny zamek,

- 7 zdaje sie przyciskowy komputer - zegarek i termometr,

- abs,

 

Po ponad tygodniu poddalem sie z uruchomieniem DIS, za to uruchomilem INPA.

Wersja Inpa od nerwusa - katalog "INPA_instalator_9_0_7", plik "dzialajacy_ale_to_nie_5_02_INPAv502_EDIABASv647.iso", postawiony na win xp sp2 proffesional PL.

Interfejs ustawiony na STD:ODB i DS2only oraz podlaczony przez przejsciowke usb<-> rs232 na chipie profilic PL-2303.

 

Tylko że, moge sie podlaczyc do:

- immo,

- airbag,

- abs - ale tylko po wlaczeniu silnika - dziwne,

 

Do jakich danych powinienem miec jeszcze dostep??

Z prostego rozumowania powinienem miec dostep do danych silnika i przynajmniej zegarow (instrument cluster), ale nie moze sie z nimi polaczyc.

 

Z automatu dalo sie znalezc ponizszych modulow:

http://img88.imageshack.us/img88/522/70104975.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czołem.

Trochę po czasie, ale może się przydać.

To, że tak mało danych widzisz wynika ze:

1. przejściówka usb-rs232 nie pozwala na pełną komunikację. To szajs. Musisz mieć prawdziwy port rs232 albo porządny (argosy) adapter pcmcia/expresscard

2.Interfejs winien być ustawiony na ADS, a nie na ODB

3. Przełącznik powinien być na normal, a nie na ds2only

 

Wtedy wszystko zadziała. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu mam dostep do laptopa z rs232.

 

Faktycznie przejściówka to problem.

w tej chwili na prawdziwym rs232, interfejsie na normal, soft jako ads wykrywa mi juz duzo wiecej rzeczy.

Udalo sie skomunikować dodatkowo z instrument cluster(zegary), zke4 (szyby, centralny inne takie) i po czesci z silnikiem.

 

Z tym silnikiem to tak nie do konca, bo niby cos pokazuje przy skrypcie ms43, ale wlasciwie pokazuje blad - podejrzewam ze potrzebny jest bms43ds0. Tylko że ten jest niedostepny :cry2:

 

Najdziwniejsza jest ta moja przejsciowka - programowalem nia mikrokontrolery i nie bylo problemow. Dzialala z programatorem potrzbujacym calego rs232 przez co dziwi mnie ze teraz nie dziala poprawnie. :evil:

 

ps. dzieki Boletus za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W końcu mam dostep do laptopa z rs232.

 

Faktycznie przejściówka to problem.

w tej chwili na prawdziwym rs232, interfejsie na normal, soft jako ads wykrywa mi juz duzo wiecej rzeczy.

Udalo sie skomunikować dodatkowo z instrument cluster(zegary), zke4 (szyby, centralny inne takie) i po czesci z silnikiem.

 

Z tym silnikiem to tak nie do konca, bo niby cos pokazuje przy skrypcie ms43, ale wlasciwie pokazuje blad - podejrzewam ze potrzebny jest bms43ds0. Tylko że ten jest niedostepny :cry2:

 

Najdziwniejsza jest ta moja przejsciowka - programowalem nia mikrokontrolery i nie bylo problemow. Dzialala z programatorem potrzbujacym calego rs232 przez co dziwi mnie ze teraz nie dziala poprawnie. :evil:

 

ps. dzieki Boletus za informacje.

 

Jeżeli chodzi o DS0 i DS1 to sa wspierane tylko przez interfejs ADS. Po wybraniu w ediabas.ini automatycznie ucinasz sobie taka możliwość.

Trochę modułów wspiera DS2 i da się lekko ogarnąć E36 na tych ustawieniach. Pełna diagnoza jest tylko na ADS w trybie Normal.

Ediabas po wybraniu ADS domyślnie komunikuje sie przez fizyczny port COM1 na adresie wej/wyj 03F8-03FF. Taki limit narzuca ediabas. Przejściówce jako urządzenie USB przydzielany jest adres z puli "virutalnych adresów". Nie da się przypisać jej potrzebnego adresu.

Fizyczny port lub przejściówki PCMCIA wspierające DOS dają taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.