Skocz do zawartości

BMW 740i sport ,rok 1999 brak przyspieszenia


rocket

Rekomendowane odpowiedzi

:?:

Witam,wczoraj kupilem sobie 740i sport 1999 rok.Testowalem przyspieszenie od 0 do 100km/h ,wynik wyrwal mnie z butow.Po szescu sekundach bylo 60km/h a po dwunastu 80km/h.Przypuszczam ze w pietnastu sekundach bym sie zmiescil do setki,padam na ryj po tym tescie. :duh: musze powiedziec ze silnik pracuje rowno i prawidlowo,auto ma prawidlowy zryw z miejsca ale problem jest wiadomy.Motor sie nie dlawi , idzie plynnie ale wolno.Ten samochod ma zmodernizowany silnik i jest troche szybszy od wersji 98' ktora ma 6.8sek do 100km/h.Ta wersja powinna miec 6.2sek do 100km/h.Slyszalem ze ktos jak jezdzi cale zycie wolno to motor mozna zamulic,co jest grane? :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko kolego możliwe że to mól i trzeba mu wygarnąć ale ja na Twoim miejscu sprawdziłbym katalizatory czy nie są zapchane może tutaj tkwi problem :)
...dla Was to tylko samochody...a dla mnie to sens życia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, bo nie jarze - kupiles go wiedzac, ze jest sporo slabszy, niz powinien byc, czy na jezdzie probnej wszystko bylo OK, a moc spadla juz po zakupie?

Tak, czy inaczej, jedz na diagnostyke komputerowa i odczytaj bledy.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko kolego możliwe że to mól i trzeba mu wygarnąć ale ja na Twoim miejscu sprawdziłbym katalizatory czy nie są zapchane może tutaj tkwi problem :)

 

 

Dziekuje..

Przyjechal koles z komputerem co na codzien pracuje w BMW .Powiedzial mi ze to moze byc swieca lub swiece,takze moze byc problem z cewka.Na postoju wolno dodawal gazu i silnk pracowal normalnie,no moze przy 6 tys go tam zadlawilo troche.Jak wdepnal gaz do dechy to bylo slychac ze nie chodzi na wszystkie gary (ja nie specjalista) .Fura przewaznie normalnie zrywa sie z miejsca ale kopa brak.Zapaytam go o katalizatory,nawet o nich nie wsponial..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, bo nie jarze - kupiles go wiedzac, ze jest sporo slabszy, niz powinien byc, czy na jezdzie probnej wszystko bylo OK, a moc spadla juz po zakupie?

Tak, czy inaczej, jedz na diagnostyke komputerowa i odczytaj bledy.

 

Dzieki..

Powiem Ci ze nie dal mi wsiasc bo to i tamto ble ble,pojezdzilismy troche.Silnik chodzil gladko,160 na blacie i nic sie dzialo.Co prawda nie pokazal mi przyspieszenia od 0 do 100 ale czulem ze auto jest zrywne.Potem sam testowalem noi wyszlo szydlo z worka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przystaw ucho do kopułek i posłuchaj czy nie cykają(przebicie), albo je zdemontuj i zobacz czy nie są popękane, świece i tak należy wymienić.

BMW - Broń Masowego Wrażenia


Moja 850i

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=120911

http://img121.imageshack.us/img121/5670/pasek2e.jpg

detailing http://www.funkyking.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przystaw ucho do kopułek i posłuchaj czy nie cykają(przebicie), albo je zdemontuj i zobacz czy nie są popękane, świece i tak należy wymienić.

 

 

Dzieki za informacje,pora mi sie uczyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przystaw ucho do kopułek i posłuchaj czy nie cykają(przebicie), albo je zdemontuj i zobacz czy nie są popękane, świece i tak należy wymienić.

 

chyba do cewek :D

 

 

 

Wlasnie,kolo mowil ze swiece albo cewki.Na niskich obrotach ladnie sie sie zrywa,ale jak mu wcisnac to czuc ze jakby chcial jechac a nie mogl,slychac jakis nie rowny szum :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przystaw ucho do kopułek i posłuchaj czy nie cykają(przebicie), albo je zdemontuj i zobacz czy nie są popękane, świece i tak należy wymienić.

 

chyba do cewek :D

 

Pewnie, że tak myślałem cewek, a napisałem kopułek :P

BMW - Broń Masowego Wrażenia


Moja 850i

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=120911

http://img121.imageshack.us/img121/5670/pasek2e.jpg

detailing http://www.funkyking.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze nie dal mi wsiasc bo to i tamto ble ble,pojezdzilismy troche.Silnik chodzil gladko,160 na blacie i nic sie dzialo.Co prawda nie pokazal mi przyspieszenia od 0 do 100 ale czulem ze auto jest zrywne.Potem sam testowalem noi wyszlo szydlo z worka.

 

Nie wzbudziło to Twoich podejrzeń że nie dał Tobie zrobić jazdy próbnej??!! Kolego jesteś sobie sam po trochu winien. Inna sprawa, to szczerze mówiąc nie słyszałem nigdy o serii 7 sport... Dzwoń to tego co Ci ją pchnął i niech kasę oddaje, a jak nie to niech mówi o co kaman i na naprawę niech dorzuca.

Obym się mylił, ale coś czuję że kolo po prostu chciał się pozbyć kłopotu bo naprawa by go zjadła. Daj znać jaka jest przyczyna jak będzie po problemie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, to szczerze mówiąc nie słyszałem nigdy o serii 7 sport: http://usterki.hobby-elektronika.eu/jvc.html

 

A ja słyszałem i nawet takową posiadam.

 

Podłącz auto pod komputer i sprawdź błędy jak są to mniej więcej będzie wiadomo o co chodzi, jak nie trzeba będzie szukać.

Edytowane przez cutthr0at
E38 735iA Sport Individual 99`
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siemanko, zbyt pochopnie kupiłeś sobie 7 mam nadzieje że nie do ścigania. To auto daje radosc dopiero na długich trasach np. w niemczech. Widać że nie masz pojęcia o BMW i podejrzewam że kupiłeś furkę która zupełnie nie jest ci potrzebna (chyba że latasz dużo po autobanach)skoro już jednak ją masz musisz wypić to piwo :). Ta 7 to nie sport tylko silnik M62 TU44 na vanosie i możesz zapomniec o poniżej 7 sek do 100km/h. Samochód jest raczej kapryśny jeśli ktoś nie potrafi go utrzymać w należytym stanie to powodów moze być wiele sam mam teraz z nim problemy i uwierz mi bez grubego portfela zrób to samo co poprzednik udaj głupa że to, że tamto i sprzedaj. Ewentualnie zrób to co koledzy piszą najpierw wydaj jakieś 150 zł na profesjonalną diagnozę !!! a potem naszykuj plik na ewentualne naprawy(zostaw tylko te cewki :) co niektórzy zabawnie podchodzą do diagnozy w XXI wieku - przystaw ucho do cewek -mueheheh ). Do zabawy polecam E36 np 325 własnie kupiłem za 1500e zdrowe coupe i autko w miescie nie ma sobie równych:) a orginalny tłumik powoduję wielki uśmiech na twarzy to auto daje niesamowite sportowe wrazenia a siódemeczka to auto super relaksujące i pazura pokaże dopiero na autobanie.

Pozdrawiam

Czy ktoś zamawiał BMW?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
A tak naprawde to 740i Sport,widziales lub nie widziales,inni napewno widzieli ;trojramienna kierownica,sportowe siedzenia (wysuwajace sie podkollanniki) sportowe sprezyny,nie wiem co jeszcze,jak sie dowiem to wymienie :) a takie sugerowanie mi sprzedarzy tego samochodu to czysta zadrosc,nigdy nie sprzedam a jeszcze zrobie tunning :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też niedawno kupiłem 740, nie wiedziałem, że jest na autostrady :D jeżdze nim po mieście i uwieżcie ze daje mi radość ogromną ! nie zamienie na zadną trójke!!!!!
lepiej jeździć godzinę jak lord niż całym miesiącem jak dziad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.