Skocz do zawartości

[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach


wirciak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, ja dziś założyłem felgi do mojej jedynki na przód 8,5 cala et 35 z oponami 205/45/18, a na tył 9,5 cala et 35 opona 225/40/18 i wygląda super, polecam :)

 

To mi bardziej wyglada na tunning wizualny niz praktyczny :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zime mam 8.5 cala na z opona 225 rant felgi obdarty od kolein... na 9.5 cala mozna sie toczyc nie jezdzic... ciasny zakret w koleinie i fela szrot...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fela jak fela, przy szerokim laczku to już nie jazda tylko siłowanie się z samochodem przez te &^$&(*^#$@ koleiny.

Witam, ja dziś założyłem felgi do mojej jedynki na przód 8,5 cala et 35 z oponami 205/45/18, a na tył 9,5 cala et 35 opona 225/40/18 i wygląda super, polecam

Przy 9,5 cala z tyłu i ET35 koło Ci nie wyłazi poza obrys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam 9,5 cala z tyłu i 8,5 z przodu i przy profilu 40 nie odczuwa sie żadnego dyskomfortu, komfort jest i to całkiem niezły. Jeśli chodzi o przecieranie to nic nie przeciera, bo jest duży naciąg(opona 225 naciągnięta na 9,5 cala),a rant felgi z tyłu wychodzi poza obrys może z 0,5 cm co jest niezauważalne, a opona ładnie się chowa pod nadkolem. Dla niedowiarków jutro postaram się wrzucić zdjęcia(jeśli mi się to w końcu uda) :D pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu 16x7 et35

 

Oponeo twierdzi, że te aluski są idealne do tego auta. Wysłali mi ofertę na kilka modeli i większość ma et35 (jedne tylko et44).

 

Zapytałam w MOMO i odpowiedzieli "w.w alufelgi są homologowane do BMW serii 1 (roczniki 2004-2012), nic więc nie będzie wystawało ani blokowało zacisków. "

 

skoro mają et 35 a seryjne 44 tzn że się wysuną 9mm bardziej w porównaniu do tych które mam teraz?

( . )( . )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak mam serię 16x7 :) dzięki Panowie. To 9mm będzie ok. Tył się zrówna z błotnikiem a przód minimalnie wyjdzie. nic co by przeszkadzało :D

 

Hej. Dokładnie takowe miałem u siebie zimówki tylko stalowe. Z oponą 205/50 wyglądało dobrze, jednak odsadzenie nie było tak spore, tzn. przód widocznie lepiej wypełniał nadkole niż tył ale do wystawania poza obrys było jeszcze daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy mam takie pytanie. Felgi 18" 8.5j et 45. Oponki 235/40. Przód powinien ładnie pasować, tył chyba bym wrzucił dystanse 5mm. Teraz takie pytanie auto bym chciał trochę obniżyć. Obniżenie 40 lub 50mm. Przy glebie 50mm nic z przodu nie będzie obcieralo? Bmw e81.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.