Skocz do zawartości

[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach


wirciak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Witam :)


Jako ze seryjne s208 znudziły mi sie do tego stopnia ze nie moge już na nie patrzeć przychodze z pytaniem :)

Czy 18" 8,5J ET42 i 9,5J ET45 zmieszczą się w budę i nie będą trzeć ani wystawać ?

Opona myśle 225/40 na przód a na tył nie mam pojęcia czy wejdzie 225/40 ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wejdą.

Przód i tył 2 cm na zew. wychodzą. Tył to pewnie jak cię mogę na włos może i wejdzie, ale nie przód.

Do tego opony 225/40 + 255/35 musiałyby być.

 


Tu na forum znalazlem info ze 8j et35 wchodzi idealnie a jak dobrze licze to 8,5j et42 to praktycznie to samo :)

Ale jak ma wystawać to odpuszczam :)


Jako ze wszystko co jako tako mi sie podoba ma w wiekszosci parametry ktore nie zmieszcza sie w nadkola 1er, moze jest jakis ladny styling w 18calach i dwoch szerokościach które ladnie wypełniają nadkola i nie sa schowanie kilka cm ?? :)

Chcialbym uniknąć dystansów jako nie mam przekonania co do ich stosowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Będą trzeć, to tak jakbyś założył 2 cm dystanse na przód.

Tu masz 15 mm na przód i 10 mm na tył i tak gościu negatyw robił, opony mają średnio na czymś takim.

Dodatkowo opony 215 na 8,5 + 245 na 9,5 to jest żart. Na taką felgę winno iść 235 + 265 minimum, a już minimum minimum niech by było 225 + 255.

uRCh-kZpcfXp0femSEZO2ed-JtOuvEhFYXM8llG5gyAZOeOWnKaS5R1m67-dJbKwYR9jnzbhlqKTnsDHRI81auueDweovjburZfOyRsLov8XHRtCA7M_x9ndj5UGKF2-yOqVonRxXQ

Tu masz 12 mm front na seryjnej feldze:

http://www.1addicts.com/forums/picture.php?albumid=5448&pictureid=40239

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Chciałbym do E87 1.6 założyć na zimę felgi 15" bo podobnież do tych "mniejszych" wchodzą, złożyłbym oponę 195/65/15 która byłaby wyższa od 205/55/16 o jakieś 2,4mm czyli 1,2mm na promieniu więc różnica właściwie żadna. Z tym, że w specyfikacji do e87 nie ma felg 15" i czy w związku z tym sądzicie, że to może faktycznie mieć jakiś negatywny wpływ na funkcjonowanie samochodu czy to takie bardziej widzimisię producenta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

watpie by sie dalo zalozyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.