Skocz do zawartości

[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach


wirciak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a jak zrolujesz to i tak peknie farba. ja mialem wyszlifowana farbe do metalu. dzis osobiscie zaklepalem mlotkiem i mam zamiar strzelic to podkladem epoksydowym. trze mi w prawym kole tylnim

opalarka w dłoń troszeczke przemodelowałem nadkola,

wyciąłem spory kawałek slizgu zderzaka przy pomocy lutownicy :)

jadę zaraz na testy czy daje rade jak nie to działam dalej

 

jaki masz gwint krzysiek 555? ciekawe o ile sztywniej bedzie na gwicncie w stos do zawiechy mpak

Z3 Coupe jest

Z4 Coupe jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mailem z lewej str jak nie zmienie wozu to bede rolowal i pomaluje na nowo,vogtland jestem bardzo milo zakoczony,aktualnie zrobilem terenowke na lato w dol na maksa :cool2: Ost jezdzilem na mpak amorach i ebiach pro kt,a auto wyszlo z 226
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka masz felgę dzis postawiłem auto na 30 cm krawężniku i juz wiem co i jak. Ogólnie rolowanie nie jest potrzebne bo nie trze o blachę.trzeba wyciąć kawałek ślizgu zderzaka

i lekko taki rant spilowac na zderzaku najlepiej do płaszczyzny zderzaka. Wkleję fotki. Koło 8j et 29 guma 225/45

 

krzysiek555 BTW prawa strona ucichla jezdzilem po wybojach gdzie wozem kiwało mocno. zaczelo cos trzec z lewej strony. musze to oblookac.

 

Nie robiłem testu jeszcze z moim kolega ktory wazy 13o kg albo z bagażnikiem z rowerem

Z3 Coupe jest

Z4 Coupe jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Drugie pytanie - czy kombinacja 205/50/17 przod i 225/45/17 tyl jest 'zalecana' przez bmw ?

Z tylu mam felge 7,5j, z przodu 7j i z tego co wiem stosowanie 4 jednakowych opon zmienia ich srednice bardziej niz stosowanie profilu 45+50. Czy sie myle ?

Dzieki

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie to napisalem - 225/45 + 205/50 ma roznice srednic w normie.

Natomiast 4x 205/50 (z czego dwie na feldze 7,5 a dwie na 7) jest chyba wieksza dysproporcja, bo te na szerszej feldze beda mialy mniejsza srednice przez ich rozciagniecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki stinger za porady. Hmm dziwne to jest, jedni piszą że im wchodzi bez przeróbek inni że nie ma szans a jeszcze inni że z przeróbkami. Wygląda na to że bez przymiarki sie nie dowiem na 100% i wszystko zalezy od auta

 

tyl wchodzi z przerobkami nawet przy malym streczy musi bardzo dobić żeby otarło o zderzak.

przód 8,5j et 35 będzie wystawać za blotnik bankowo. 8,5 j et 40 to max co mozna wsadzić bądz 8j et 34. wtedy tak samo na zewnątrz będzie odstawione kolo przednie i tylne w stos do rantu błotnika.

 

chodzi o to że ja chce jechac normalnie i zeby mi nic nie tarlo jak amor zejdzie nisko.

 

jezeli ktos ma coupe e82 to mozna wsadzić koło 9j et 37 po takich przeróbkach jak ja mam t.j wyciecie kawałka slizgu zderzaka lekkie klepniecie rantu błotnika przemodelowanie nadkoli (opalarka w dlon) oraz zmianę piast i tarcz hamulcowych na te z e87 e81 maja nizszy offset o 10mm i wtedy zyskujemy dodatkowe 10mm.

Z3 Coupe jest

Z4 Coupe jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jako ze sie nie udalo mi kupic poprzednich felg kieruje kolejne pytanie do znawców tematu a więc auto BMW E87 118D, felunek z opisu wyglada tak

Przód: 7,5x17" ET41

Tył: 8,5x17" ET41

Rozstaw śrub 5x120

jezdzily na E46

http://images.tinypic.pl/i/00607/1fh077ajliqj.jpg

jesli będą pasowały to odrazu podpowiedzcie jakie oponki (rozmiar) do nich dobierac oczywiscie zestaw na lato :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te felgi nie pasują do e87. Nie twierdze że nie da się ich założyć, ale są niezgodne z homologacja auta.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam w e81 120d zawieszenie Mpakiet ( spręzyna oryginał Mpak , amortyzator bilstein B8) opony 215/40r18 i 245/35r18 i wszystko jest OK nic nie obciera , ustawienia geometri dla zawieszenia sportowego M. Felgi oryginał BMW Motorsprort styling 216 :cool2: Prowadzenie i komfort to bajka w takim zestrojeniu zawieszenia i kół :D

http://imageshack.com/a/img911/6921/DG7o1X.jpg

http://imageshack.com/a/img912/9408/zjxNLx.jpg

Czyszczenie zaworów w silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa , modyfikacje mechaniczne

Montaż pompy dwutłokowej z N57 do N47 to już robimy

Pompy wtryskowe do n47 sprzedaż montaż ,...

Pompy Walbro 450 bezkoszowe do N54 N55 sprawdzone na naszych projektach obsługują 500+ KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.