Skocz do zawartości

330d nie chciała zapalić


ziomekthx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam na początek napisze ze nie wiedziałem jak zatytułować temat.

A wiec , dziś gdy wracałem z weekendu po przejechaniu 200 km zgasiłem auto oczywiście jako ze diesel odczekałem ok 5 min przed zgaszeniem. Auto stało 10-15 min. Przekręcam kluczyk pali , przejechałem 300-500 m gaszę auto po ok 30 sek stoi 5 min wsiadam przekręcam kluczyk pali. Przejeżdżam 100m gaszę auto stoi jakieś 20 min wchodzę i lipa rozrusznik kręci auto nie pali. Wiec zadzwoniłem po lawetę. Po holowaniu 125 km wsiadam do auta mówię spróbuje jeszcze raz je zapalić , auto pali na dotyk.

Powiedzcie mi koledzy co to mogło być dlaczego auto nie chciało zapalić a po dłuższym postoju zapaliło na dotyk. Dodam ze nie zapaliła sie zadna kontrolka ostrzegawcza , temp silnika ok wskazówka w pionie. Nic nie wskazywało na to ze z autem cos nie tak. Nie kopciło nie traciło na mocy , wszystko było tip top. Nie wiem co to mogło być. Jest tam moze jakiś czujnik który ma za zadanie nie uruchomić auta gdy sie ono przegrzeje ? Tak właśnie sobie pomyślałem gdy odpaliłem go pod domem może jest uszkodzony jeśli taki czujnik jest. Podejrzewam tak bo auto odpaliło gdy temp silnika spadła. Dodam tez ze prawa strona maski była cieplejsza niz lewa może to dlatego ze po prawej jest kolektor wylotowy.

Wiecie co to mogło być

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zbliżoną sytuację w 320 d - u mnie paliły się kontrolki. Probonuję zrobić prostą czynność przeczyśćić masę ponieważ taki objaw gdy kręci rozrusznik a autko nie pali wiąże się ze spadkiem napięcia w układzie. Moim zdaniem napięcie było za małe żeby zapalił a za wystarczająco duże żeby nie zapaliło się nic na desce. Nie zaszkodzi poprawić styk na masie czasem zaśniedzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podlaczyc pod kompa,moze cos bedzie zapamietanego.Ja mialem kiedys podobnie jak mi imobilajzer bzikowal,ale mozliwosci jest sporo,take only inpa itp. :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wiem wiem najlepiej pod kompa ale teraz mam troche wydatków. Musze oddac felgi do prostowania i kupić jedna opone Continental contact 2 225/40 18" no chyba ze któryś z kolegów ma taka na sprzedaż.

 

A co do wypowiedzi jednego z kolegów to 330d nie jest na pompie VP44.

Dokładnie , stało sie to na ciepłym silniku. A ten czujnik halla co to za czujnik ? Przepływka ? mozna prosic o link z realOEM.com

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego

Miałem tak samo najlepiej podłącz pod kompa unikniesz zbędnych wydatków jak kupiłem pompkę paliwa i nic nie dało (wydałem 500zł) okazało sie że to jest ten czujnik położenia wałka rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W najbliższym czasie pojade na kompa i zobacze co i jak, wtedy dam znać jaka była przyczyna. Puki co pali od ręki

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Tak jak obiecałem ze dam znac wiec pisze. Byłem 2 dni temu na kompie. Po podpieciu nie było zadnych błedów i od miesiaca palił od reki dzis znów mu sie odechciało, kumpel przyjechał wziął mnie na hol i po 300 metrach zapalił od reki. Macie koledzy jeszcze jakies pomysły? Bo przyszedłem do domu zdenerwowany i od razu zamówiłem czujnik wałka rozrządu. Jesli komp nic nie pokazuje to bede kupowal tak długo az trafie

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tez tak myśle. Stało sie to jak pojechałem z gośćmi weselnymi i młoda para na zdjęcia. Ładnie fura wyczyszczona wypicowana a palić nie chciała. Ale byłem :oops:

Dodam jeszcze ze jestem świeżo po wymianie oleju i filtrów, ale nie wymieniałem tej pompki wstepnej (czy jak to tam sie nazywa) pod siedzeniem kierowcy. Czy to tez moze być przyczyna ze nie pali ?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
mozna ja jakoś sprawdzić czy z nia jest wszystko ok ?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa wymieniany?

Co prawda nie powinien nawet zawalony spowodować takich akcji jak u Ciebie, ale pompa paliwa ( w 330d są trzy ) będzie głośno pracować.

Tak czy inaczej stawiam na czujnik położenia wału, objawy najbardziej temu odpowiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
tak wymieniony dwa dni wczesniej byłem na wymianie wymieniony został olej ,filtr oleju , filtr paliwa ,powietrza kabinowy. Działo to sie na starym jak i teraz na nowym filtrze. jedynie nie wymieniłem tego pod progiem.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Witam. Dzis zabrałem sie za wymiane czujnika wałka rozrządu no ale gdy wyjołem stary był inny niz ten co kupiłem(stary i nowy oryginał) a druga sprawa moze odkreciłem go z nie tego miejsca co trzeba. Pytanie to w sumie jedno bo czujnik który kupiłem to na 100% ten co ma byc ale czy odkrecałem go z prawidłowego miejsca? oto fotki: http://images50.fotosik.pl/308/d1c85278f9ed2016m.jpg http://images45.fotosik.pl/308/bfe95b0870440227m.jpg

 

Juz po wymianie autko pali wiec musi byc dobry i w odpowiednie miejsce wkrecony. Teraz tylko obserwowac czy autko bedzie cały czas zapalac bo na starym raz pali a raz nie

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna ja jakoś sprawdzić czy z nia jest wszystko ok ?

Ostatnio czytałem że gość miał przez nią problem z odpalaniem. Pojechał do mecha no i ten przy probie zapłony oklepał ją delikatnie gumowym młotkiem i auto odpaliło... nie wiem ile w tym prawdy :roll: podaję jako ciekawostkę.

 

Mi zrobił tak samo mechanik ASO... Widziałęm to na włąsne oczy.... Przejchałem przez duży przejazd kolejowy zaświeciły sie wszystkie kontrolki "tak jakbym test zegarów zrobił" i auto zgasło E39 528... i juz nie chciało odpalić... a, że byłem pod ukraińską granicą... i bałem się okolicznych mechaniorów... wezwałem z helpa BMW mechanika z ASO, ten twierdził ze poradzi sobie na miejcu, mam się o nic nie marwić... po 3 godzinach przyjechał kolo... wyciągnał z samochodu gumowy młotek wkrętak i kluczyk "10" odpiął aku.. postukał gumowym młotkiem po wiązkach z kablami... i stwierdził, że problem przez długi okres czasu się nie powtórzy... podpiał aku i kazał jechać... mialem przed sobą 800km więc pytałem go 10 razy... powiedzial ze mi ściągnie auto na koszt zakładu jeśli się popsuje... rzeczywiście problem nigdy się nie powtózył przez cały okeres użytkowania auta przezemnie... za dojazd wział 120zł za robotę nic... twierdził ze śniedzieją, jakieś miedziano"jakieś" połączenia i stąd problem... kazał jeszcze przyjechać na kasowanie błędów ze sterowników, ale to sobie w domu sam zrobiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Mi zrobił tak samo mechanik ASO... Widziałęm to na włąsne oczy.... Przejchałem przez duży przejazd kolejowy zaświeciły sie wszystkie kontrolki "tak jakbym test zegarów zrobił" i auto zgasło E39 528... i juz nie chciało odpalić... a, że byłem pod ukraińską granicą... i bałem się okolicznych mechaniorów... wezwałem z helpa BMW mechanika z ASO, ten twierdził ze poradzi sobie na miejcu, mam się o nic nie marwić... po 3 godzinach przyjechał kolo... wyciągnał z samochodu gumowy młotek wkrętak i kluczyk "10" odpiął aku.. postukał gumowym młotkiem po wiązkach z kablami... i stwierdził, że problem przez długi okres czasu się nie powtórzy... podpiał aku i kazał jechać... mialem przed sobą 800km więc pytałem go 10 razy... powiedzial ze mi ściągnie auto na koszt zakładu jeśli się popsuje... rzeczywiście problem nigdy się nie powtózył przez cały okeres użytkowania auta przezemnie... za dojazd wział 120zł za robotę nic... twierdził ze śniedzieją, jakieś miedziano"jakieś" połączenia i stąd problem... kazał jeszcze przyjechać na kasowanie błędów ze sterowników, ale to sobie w domu sam zrobiłem...

 

Kolego a mozesz napisać po jakich wiązkach pukał Ci tym gumowym młotkiem. Bo cos mi sie wydaje ze u mnie to nie wina czujnika bo dziś prawie znów mi nie odpaliła. Albo to te przewody albo imobilajzer.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie stukał po wszystkich, które szło zobaczyć pod maską... porostu tak je dośyć energicznie ale w miare delikatnie oklepał... najwiecej uwagi skupiał na te miedzy aparatem zapłonowym a sterownikiem silnika i tą wiąche od wtrysków... ja proponuje Tobie podpiąć auto pod komputer i zoabaczyć który z czujników tak naprawdę niedomaga... i czy to rzeczywiście czujnik... przeczytać co dokłądnie pisze komputer czy camshaft sensor... czy shaft sensor... bo to róznica pierwszy to czujnik wąłka rozrządu, drugi to czujnik wału... obczyścić kostkę jeśli czujnik wymineiałes właściwy i posprawdzać kable testem na ciągłość obwodu miedzy łączką czujnika a sterownikeim silnika... poza tym uzbroic się w puszkę preparatu "Kontakt" krate browca... i powypinać wszystkie możliwe kostki... i opryskać je prepratem przy okazji oklepać przewody gumowym młotasem... jeśli czujniki są dobre to wydaje mi się , że to pomoże, w przeciwnym wypadku ASO bedzie chcialo Ci wymienić wiązkę, a elektryk na start powie, że komputer do wymiany, a jak przyjedziesz na gwarancję bedzie szukal dopiero w przewodach... tak czy tak okrutne koszta... więc lepiej sprawdzić samemu i zrobić to jak należy... tym bardziej, że autko do najświerzszych już nie nienależy i niedomagania wiązek eketrycznych to dosyć częsty kłopot... generalnie ja w moich zrobiłem to profilatycznie, żeby się nie wkur... na przyszłość... Pozdro... pomógl bym Ci bardzej ale nie miałem jeszcze dłużej Diesla niż tydzień, więc nie znam ich nie domagań...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Byłem na kompie i nie było zadnego błedy. Sprawdzili tez wtryski tez sa ok. Pomyslałem sobie ze nie pokazało bledu bo auto paliło. Ale gdy to sie powtórzyło od razu zamówiłem nowy czujnik. Wczoraj w garażu auto za pierwszym razem mi nie odpaliło. Dopiero za 2 razem po dłuższym kręceniu . Spróbuje z tymi przewodami a jesli nie pomoze podjade na kompa i sprawdze czy imobilajzer nie swiruje, jesli mozna to na kompie sprawdzić.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak to znowu ja. problem wystepuje dalej ale... po dłuższym kręceniu rozrusznikiem auto zapala Wiecie moze dlaczego teraz tak jest? Dodam ze raz zapala od strzały a raz trzeba nim troche pokręcić. Czujnik wałaka rozrządu wymieniony i mysle ze to jednak nie to, co moze być tego przyczyna

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Raczej nie to bo raz zapala od strzału a czasem musze nim długo kręcić. Gdyby AQ siadał to zapalałyby sie kontrolki na zegarach a tego nie ma

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.