Skocz do zawartości

padajacy akumulator? czy cos innego?


motyl

Rekomendowane odpowiedzi

czesc

 

samochod to e34 525i m50, problem jest nasepujacy: pewnego dnia pojechalem gdzies, zgasilem auto, wracam do niego - strasznie ciezko kreci, jakby mial malo pradu. Wrocilem do domu, rano auto juz nei zapalilo. Tak stalo 3 dni, okazalo sie ze akumulator calkiem padl. Podladowalem aku od prostownika, przejchalem 100km bez gaszenia silnika zgasilem , zapalam - auto odpala jak nalezy. Profilaktycznie odpialem aku , na nastepny dzien podpinam - nie pali , za malo pradu, aku byl odpiety wiec to raczej nie kwestia tego ze cos beirze prad przy wylaczonym.

 

Wymieniac aku czy jechac do elektryka mierzyc ladowanie itd?

 

pozdro i dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profilaktycznie odpialem aku , na nastepny dzien podpinam - nie pali , za malo pradu, aku byl odpiety wiec to raczej nie kwestia tego ze cos beirze prad przy wylaczonym.

To sam sobie odpowiedziałeś, akumulator i tak masz już padnięty i wymienić musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady - mam Bosh Silver kupiony w maju 2003r, auto jeździ bardzo mało ( żona do pracy i z powrotem, ok 10 km na dzień, czasami pobliskie miasteczko - 15km , od 1 stycznia 1000km ) zimą jak stał piątek, sobotę i niedzielę to co 3 tygodnia wymagał doładowania, obecne od końca marca nie ładuję i pali bez problemów, myślę że jeszcze trochę wytrzyma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tu podepne,bo mam pytanie z podobnej kategorii a nie chce nowego tematu zakladac,a mianowicie:

zauwazylem ostatnio ze wyswietlacz w radiu oraz w obc emanuja mniejszym swiatlem,a zwlaszcza obc ktory wczesniej w nocy swiecil bardzo mocno a teraz lipa,ledwo co widac to co wskazuje. Zreszta bylem teraz luknac i lipa wogole nic nie widac...czy to jest wina akumulatora czy moze zarowka poszla w wyswietlaczu?

Jeszcze zdarza mi sie rano jak odpalam autko przejade kawalek zgasze i znowu odpale, to za pierwszym razem nie lapie,kreci kreci i dopiero po chwili..co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem ostatnio. Akumulatory produkują na 2-3 lata, tyle wytrzymują. Padł mi kolejny bezobsługowy (najpierw centra excide 74Ah, potem coś AH licencja Centry 60Ah).

 

Albo na 9 miesięcy jak mój ZAP Piastów 74Ah. Stary akumulator z jeszcze starszego Żuka trzyma się w beci jak należy, tylko muszę pamiętać że to jedynie 50Ah...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.