Skocz do zawartości

Wyskakujacy blad ABS\ASC


Bartek_BMW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Mam taki proble mu siebie w BMW e39 2000rok 525D kombi

Mianowice jadac kiedys drogo zapalil mi sie blad ABS\ASC i przestal dzialac lincznik,ekonomizer i wskaznik paliwa zaczol wariowac.

Jezdizlame tak sporo czasu pojechalem do elektryka i pwoeidzial ze to lozysko z piasta na 99% w tylnum lewym kole ok wymienilem i dalej to samo. Po pewnym czaise poejchalem do kolegi na komputer i sie okazalo ze jest uszkdozone lewe tyle kolo tak pokazywal komputer ok. I jezdialame jezdizalem tak jakos przez miesiac i wjezdzajac do mnie do garazu musze jezchac po dziurach i blad nagle zniknol i przez 70 km sie nie zapalil .Potem znowu zapalil i po jakims czasie znowu zniknol. i teraz jest a czasami nie ma. i Teraz zauwazylem ze jak mi wyskakuje bald nieraz zaczyan samochodem szarpac i po chwile predkosciomierz siada ekonomizje i wskaznik paliwa , a drugi objaw jest takie ze nagle jak hamuje zaczyna dzialac ABS zahamuje do dechy to wyskakuje bald a czasami nie i po chwile przestaje dzialac abs i wyskauje bledy.

Prosze o pomoc bo juz nie wiem co mysalem co wymienic i jeszcze wymienilem czunik i dalej to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tematu, u mnie nie ma co prawda wariacji z innymi rzeczami, ale tak... Jadę sobie spokojnie drogą, wyprzedza mnie jakiś wariat i pokazuje na mnie palec, to ja dociskam i w zakręt wchodzę już ostrzej...oczywiście pointa nie jest tak ważna ;)

Chodzi o to że gdy jadę delikatnie w zakręt to spoko, a gdy już tak ze zadziała trakcja to włącza się kontrolka trakcji i ABS i świeci, mimo tego że trakcja jest włączona i do czasu aż nie wyłącze stacyjki jest tak, wyłącze, włącze i znów czeka aż użyje trakcji... Nie wiem co jest grane, ale niezbyt mi się to podoba.

Wiem, że wśród was są tacy czarodzieje, którzy znają takie sztuczki o których się mi nawet nie śniło, nie skąpcie swej wiedzy i napiszcie co trzeba zrobić aby to załatwić.

Jesli już ktoś coś radzi to proszę o konkretne rzeczy, jeśli ktoś jest pewien tego co pisze ;)

Szerokości Koledzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat stary jak świat.

Na 100% padnięty sterownik ABS. To ta pastikowa część przy pompie ABS.

Sterownik bez obaw można zdemontować i dalej jeździć (jeśli pamiętam 6 śrub). Po prostu nie będzie działał prędkościomierz i ekonomizer no i oczywiście ABS/ASC.

Poszukaj na allegro np. http://www.allegro.pl/item1031561431_0265_900_001_naprawa_sterownik_abs_bmw_0265900001.html.

Miałem identyczne objawy. Po wysłaniu i naprawieniu sterownika wszystko śmiga jak należy od ponad roku. Dają gwarancję na naprawę.

Nie kombinuj nic z kołami i czujnikami. I pod żadnym pozorem nie próbuj sam naprawiać sterownika. Dla ułatwienia dodam, że nowy sterownik w ASO to 2500zł.

Napisz jak naprawisz usterkę to napisz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat stary jak świat.

Na 100% padnięty sterownik ABS. To ta pastikowa część przy pompie ABS.

Sterownik bez obaw można zdemontować i dalej jeździć (jeśli pamiętam 6 śrub). Po prostu nie będzie działał prędkościomierz i ekonomizer no i oczywiście ABS/ASC.

Poszukaj na allegro np. http://www.allegro.pl/item1031561431_0265_900_001_naprawa_sterownik_abs_bmw_0265900001.html.

Miałem identyczne objawy. Po wysłaniu i naprawieniu sterownika wszystko śmiga jak należy od ponad roku. Dają gwarancję na naprawę.

Nie kombinuj nic z kołami i czujnikami. I pod żadnym pozorem nie próbuj sam naprawiać sterownika. Dla ułatwienia dodam, że nowy sterownik w ASO to 2500zł.

Napisz jak naprawisz usterkę to napisz.

Pozdrawiam

Gdzie naprawiałeś sterownik? Podaj jakieś namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy ile czujników ABS się znajduje w e39 oraz w którym miejscu?

 

umnie czujnik padł a wszyscy pisali ze sterownik, łatwo idzie to sprawdzić

a czujnik tylko oryginalny nie muśi być z aso, na zamiennikach bym się zabił

 

w jaki sposób można to sprawdzić, skoro piszesz, że łatwo ?

 

pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat wałkowany z trylion razy. Wystarczy wnieść troszkę swojej inicjatywy i poszukać a nie od razu posty pisać.

viewtopic.php?f=72&t=68825

12 stron tematu - poczytać !!! jest tam wszystko opisane.

BMW-Banditen Motor Wagen


INSTRUKCJA E46

http://www.wupload.com/file/194077137/Instrukcja_BMW_E46_PL.pdf

Komunikaty kompa niem-angielsko-polskie

http://www.wupload.com/file/194069634/komuinikaty_bmw.txt



----------------------------------------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.