Skocz do zawartości

[E87] Gałka drążka zmiany biegów


pm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Widziałem kiedyś na forum, że ktoś dokupił sobie oryginalny drążek zmiany biegów, wykończony w aluminium ale krótszy niż ten seryjny (nie performance i nie ten ze znaczkiem m) - W katalogu akcesoriów 2009 na 5 stronie pozycja 3 od lewej w pierwszym rzędzie. Pytanie jest takie czy ten drążek ma tylko inne proporcje długości mieszka do wysokości gałki czy faktycznie jest cały krótszy (niższy) niż seryjny?. Z góry dzięki za odpowiedź. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest krótszy niż seryjny.
Dokładnie tak. Ponadto nie musisz kupować gałki z mieszkiem, wystarczy kupić samą krótszą gałkę.

Tu nie jestem pewien, bo mieszek musi być też odpowiednio krótszy, żeby się ładnie ułożył a nie zaginał sto razy z racji tego, że gałka jest krótsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeraża mnie czasami niekompetencja pracowików aso. Zgodnie z informacjami z m-cars można kupić tylko w komplecie a w dodatku wtedy mieszek jest dłuższy bo łączna wysokość całego drążka w tej wersji jest identyczna jak w wersji seryjnej. Nie chciało mi się w to wierzyć dlatego zadałem pytanie na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeraża mnie czasami niekompetencja pracowików aso. Zgodnie z informacjami z m-cars można kupić tylko w komplecie a w dodatku wtedy mieszek jest dłuższy bo łączna wysokość całego drążka w tej wersji jest identyczna jak w wersji seryjnej. Nie chciało mi się w to wierzyć dlatego zadałem pytanie na forum.

 

Heeeh a mi w BMW FUS powiedzieli, że owa gałka nie będzie pasowała do E87 przed liftem...

ale i tak ją kupiłem :):) - czekam na paczuche :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeraża mnie czasami niekompetencja pracowików aso. Zgodnie z informacjami z m-cars można kupić tylko w komplecie a w dodatku wtedy mieszek jest dłuższy bo łączna wysokość całego drążka w tej wersji jest identyczna jak w wersji seryjnej. Nie chciało mi się w to wierzyć dlatego zadałem pytanie na forum.

To, że zestaw można tylko kupić (gałka+mieszek) to już producent tak przewidział. Widocznie tej gałki nie da się kupić bez mieszka, tak jak nie widziałem gałki M-Pakiet solo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy rzeczywiście ta gała jest krótsza niźli w serii, bo przyznam się, że trochę długo te biegi się zmienia. Jak będzie pasować to też zamawiam i czy rzeczywiście jest krótsza.

 

Swoją drogą jak chcecie mieć full wypas krótką gałę zmiany biegów to zainteresujcie się tematem BMW Short Shifter z BMW Performance :) Dużo osób to montuje u siebie na zachodzie i jestem ciekaw czy dużo zmienia się położenie gałki zmiany biegów względem serii, bo mam blokadę skrzyni biegów :)

 

Tutaj: http://www.1addicts.com/forums/showthread.php?t=215826 zamieniali właśnie sportową gałę na BMW Performance i jakoś dało radę, więc pewnie zwykłą na sport też da.

 

Hipo ile płaciłeś za gałe?

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeraża mnie czasami niekompetencja pracowików aso. Zgodnie z informacjami z m-cars można kupić tylko w komplecie a w dodatku wtedy mieszek jest dłuższy bo łączna wysokość całego drążka w tej wersji jest identyczna jak w wersji seryjnej. Nie chciało mi się w to wierzyć dlatego zadałem pytanie na forum.

 

Heeeh a mi w BMW FUS powiedzieli, że owa gałka nie będzie pasowała do E87 przed liftem...

ale i tak ją kupiłem :):) - czekam na paczuche :mrgreen:

 

Byłbym wdzięczny gdybyś zrobił zdjęcia jak to wygląda w aucie. Chyba sporo osób jest zainteresowanych zakupem, w tym ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i upragnione foto - gałka wpadła niżej na pręt. od tego zgrubienia na lewarku jest odstęp ok 0,5cm do gałki

 

http://img687.imageshack.us/img687/5407/galka1.th.jpg http://img687.imageshack.us/img687/8490/galka2.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- cena 181 PLN - aukcja allegro :) (gałka ze skórzanym mieszkiem)

- montaż banalnie prosty - ustawiamy 2 bieg i energicznym ruchem ciągniemy gałkę do góry

- zdecydowanie lepiej niż na dłuższej gałce - mniejszy skok!

Polecam wszystkim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- montaż banalnie prosty - ustawiamy 2 bieg i energicznym ruchem ciągniemy gałkę do góry

Może opiszę dokładniej bo widziałem pytania.

Gałki w BMW są na wcisk, nie ma żadnego gwintu albo kleju.

-Siadamy na fotelu kierowcy, wypinamy skórzany mieszek ruchem w stronę gałki na każdej z krawędzi, jak wyjdą zaczepy to czas na gałkę.

-Wrzucamy 2gi bieg, siedząc na fotelu obejmujemy mocno 2 rękami gałkę, ciągniemy dosyć mocno do siebie, ja raz szarpnąłem i poszło od razu.

Siedzenie na fotelu i ciągniecie do siebie, (coś jakby robić "sepuku") ma ta zaletę w stosunku do ciągnięcia do góry, że trudniej wybić sobie zęby ew. urwać lusterko:)

Zakładanie:

Identyczne tylko w druga stronę, najpierw gałka, mocno wcisnąć na pręt i na koniec sprzedać tzw. "młotka" zamkniętą pięścią w dół i będzie słychać kliknięcie zaczepu.

Założyć mieszek, zaczepy wchodzą na miejsce. Gałka z mieszkiem FL pasuje do VFL, ASO nie ma racji.

 

Co ciekawe jak wyciągnąłem starą gałkę z mieszkiem to jakby 2 części to były: osobno gałka i mieszek, nowy ten z chromowanym ringiem był jakby zintegrowany z gałką.

Edytowane przez matti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- cena 181 PLN - aukcja allegro :) (gałka ze skórzanym mieszkiem)

- montaż banalnie prosty - ustawiamy 2 bieg i energicznym ruchem ciągniemy gałkę do góry

- zdecydowanie lepiej niż na dłuższej gałce - mniejszy skok!

Polecam wszystkim!

Gratuluję zakupu, to mnie przelicytowałeś :8)

Pozostaje mi szukać drugiej, szkoda że tak mało tego pojawia się na allegro :)

 

To Ty licytowałeś? heeee przepraszam, jak bym wiedział to nawet bymnie patrzył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.