Skocz do zawartości

[E87] Ciężka praca układu kierownicznego/słabe wspomaganie


przemsoon

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę chyba "dorwać" jakąś inna e87 i zobaczyć czy mam tak samo , na postoju kręcę np. na parkingu gdzie manewr przód tył jest raczej nie możliwy ;)

Można zrobić Meeting BMW 1 w Krakowie w jakiś dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może gdzieś bardziej w centrum ? to tak by może więcej osób podjechało :cool2:

 

o meetingu mamy tutaj:

viewtopic.php?f=124&t=127089

 

zapraszam do ustalenia miejsca i terminu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 3 miesiące temu...

Rozwiazac problemu to nie rozwiazal ale wymienil plyn (10.2006r. prod pojazdu) jak najbardziej i odglosy ustaly :)

Wczoraj zalalem ELFmatic G3 do ukladu wspomagania co by wyplukal syf.

Poprzednia jego wersja w starej butelce miala aprobate BMW ale juz nowe opakowanie ELF z tego roku jej nie ma.

Wczesniej mialem zalana stara mieszanke castrola + mopar syntetyk ATF +4.

Kierownica chodzila wyraznie lagodniej lecz czasem cos popiskiwala w skrajnym polozeniu.

Korci mnie by zalac caly uklad syntetycznym dextronem po wyplukaniu ukladu.

Do tego pomyslu jednak nie przekonuje mnie stara konstrukcja maglownicy sprzed 2000r.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim e87 2005', kierownica chodzi ciężko. I dobrze mi z tym. :D

Jeszcze tylko żeby lepiej trzymał obrany kurs na drodze, to by było super! :duh:

Luzów żadnych nie ma. Opon też nie drze. :roll:

 

Ps. Ci co kręcą kierownicą "w miejscu", powinni sobie jeszcze założyć na kierownicę gałkę. Jak w wózku widłowym... :mrgreen:

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się pod temat .

E87 118D 2007 LCi wspomaganie elektrycne .

U mnie problem wygląd tak więc w zeszłym tygodniu wytorbiłem w krawężnik ,prędkość 25-30km . Długa historia albo i krotka nie wazne

Pękł wachacz , wymieniony , zbierznosc ustawiona wszystko prosto jeździ ,oprócz no właśnie wspomagania ,mam zamiar wejść na weekendzie pod auto i obczaić ale zawsze z waszą pomocą będę miał więcej opcji na co patrzeć .

Problem wygląda tak że kiera jest lekko przesunieta , kola prosto ale kiera lekko w lewo ,ale to nie najgorsze , na postoju wspomaganie śmiga ok ,jak przed uderzeniem, ale jak rusze normalna jazda, to jest du…. , kierwonica sama nie odbija jak by cos ja blokowało , jak wezmę duży skręt ,to małymi skokami coś odbije ,ale nie do końca a przy lekkich skretach to jak skrece i bym nie odbil kierownicą to bym w kazdy kraweznik wjezdzal .

Teraz pytanie czy moglo na slimaku przeskoczyc cos czy moze cos wygielo sie , a jesli cos stalo sie ze wspomaganiem silnikiem elektrycznym to czy moge wymienic PNP czy tak jak wyczytalem na realoem ze trzeba kodowac ?

Kazde info bedzie mile widziane . Dzięki z góry

http://img845.imageshack.us/img845/904/logoqlq.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja również podepnę się pod temat, może ktoś zna lekarstwo na problem mojej jedynki (e87 118d, 2009 rok po lifcie, 100 tys. przebiegu).

A mianowicie, zdarza jej się w gorące dni po dłuższej jeździe i po zrobieniu postoju samoczynnie wyłączyć wspomaganie kierownicy. Podejrzewam, że coś się przegrzewa i automatycznie komputer wyłącza wspomaganie, bo po odczekaniu jakichś 15 minut, ewentualnie otwarciu pokrywy silnika, problem znika i wszystko zaczyna działać poprawnie.

Zdarzyło się to już kilka razy (na nieszczęście zawsze mojej żonie, kobiecie drobnej postury, co w połączeniu z dość szerokimi oponami 225 powoduje niemożność ruszenia kierownicą).

Nie mam niestety pojęcie, czy moja jedynka ma wspomaganie elektryczne, czy tez nie, nie znalazłem żadnego zbiorniczka z płynem, wiec podejrzewam, że wspomaganie jest elektryczne.

Czy ktoś z klubowiczów miał już taki problem i czy udało mu się go rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.