Skocz do zawartości

bmw e36 1.8i czujnik połozenia walu?


snakser

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Panowie jakie są objawy padniętego czujnika położenia wału?

Wydaje mi sie ze mój możne być uszkodzony,moglem uszkodzić kabel przy wtyce przy wymianie oleju.Sprawdza;em wszystko.swiece,kable kopulke,a mimo wszystko auto ciężko odpala i tak jak by gubił zapłon do ok 2500 ob/min potem daje rade.Najgorzej przy ruszaniu bo potrafi zgasnąć poszarpuje i przerywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybys mial walniety czujnik samochod by Ci nie odpalil, gdyby dopiero szwankowal odpalal by dosc ciezko, albo za drugim trzecim razem, a czasami odrazu, bez wzgledu na temp silnika. Ale jak juz odpalisz autko to nie ma on zadnego wplywu na prace silnika, samochod jezdzi normalnie, wtedy bodajrze zaczyna dzialac czujnik pllozenia walka rozrzadu (ale tu moge sie mylic) Kiedys wymienialem czyjnik polozenia walu w 307 hdi i takie byly objawy, ale po odpaleniu silnik pracowal normalnie.
http://img684.imageshack.us/img684/4426/c23a511dcaf4207f.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale ja mam m40 i w nim jest tak ze jest ten główny czujnik położenia walu korbowego i jak on szwankuje to jest problem z odpaleniem,a jak go odłączysz to w życiu nie odpali z tym się zgodzę :cool2: .Jak auto jest odpalone to komp podpiera się tym czujnikiem co jest na 4 cylindrze i jest w miarę ok.

No ale mi chodzi o opinie ludzi którym padł ten czujnik i mogli by mi opisac swoje objawy dla porównania.

Mimo wszystko wielkie dzięki Tomson-86

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie auto zapalalo normalnie, czasem obroty falowaly (ale to raczej od przeplywki).

Ale jechalem przez miasto a tu nagle zgasl na biegu (raz sie zdarzylo), albo czesciej na luzie. Pozniej za ch..iny nie moglem odpalic. Postal troche i zapalil. Pozniej padl aku, rozrusznik nie krecil, wymienilem czujnik, podładowalem aku i smiga :D

Aha i z tego co pamietam to pompka paliwa nie pracowala po przekreceniu zaplonu tylko dopiero przy kreceniu. Trzeba bylo omijac przekaznik i probowac pompke na krotko podlaczac. Wtedy czasem lapal z padnietym czujnikiem. Na szczescie po wymianie ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak za na początku ciężko palił jak już odpalił to poszedł i przez jakiś czas było oki teraz stoje w domku jutro mam kompa pdejżewam właśnie czujnik napisze jutro czy na pewno. Pare elementów sprawdziłem pompa filtr przewody świece kompresja oki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to,sprawdziłem dzisiaj rezystancje czujnika i wyszło mi książkowo i teraz nie wiem może to wina tego impulsatora co jest na przewodzie czwartego cylindra,bo na nim nic mi niewyszlo,glucha cisza,no ale kable z tym czujnikiem zmieniałem jakiś rok temu wiec nie wiem,padł by tak szybko????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.