Skocz do zawartości

Kontrolka Wykrzyknik w kółku na czerwono


mm_rcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Panowie mam problem z autkiem Pokazała mi się kontrolka jak w tytule. Wskazywało by to na ubytek płynu hamulcowego. Po zajrzeniu pod filtr stan w zbiorniczku lekko poniżej max. Jakieś 10k kilometrów temu wymieniałem kompletnie hamulce przód i tył.

 

dziwne jak dla mnie. Może ktoś z was mógłby mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak napiecia na czujnik, polskei drogi, standard, ABS i reszta kontroli tez z czasem ci sie zapali, a jak masz touring to w standardze pozimowanie padnie od naszych pieknych dróg

Nie wszystkie touringi mają nivo. U mnie na przykład nie ma i całe szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ta kontrolka świecąca na czerwono oznacza zaciągnięty hamulec ręczny, niski poziom płynu hamulcowego, kończące się klocki hamulcowe, usterka w układzie DBC dynamiczna kontrola hamowania ale wtedy świeci na żółto Dane z instrukcji obsługi BMW E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ta kontrolka świecąca na czerwono oznacza zaciągnięty hamulec ręczny

 

Hamulec ręczny ma inną kontrolkę

 

2. niski poziom płynu hamulcowego

 

płynu mam full

 

3. kończące się klocki hamulcowe,

 

Dopiero wymieniane miałem kompletne hamulce przód i tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja rozmawiałem o tym z mechanikiem smorawińskiego są to błedy komputera pokładowego beemek. Nie martw się one albo same znikają po zmianie danej częsci albo trzeba po prostu podskoczyc do mechanika który ma komputer do bmw i Ci wykasuje kosztuje to ok 50zł do 100zł max pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mechanik nie wymienił Ci czujników zużycia klocków na NOWE to tu szukałbym przyczyny usterki. Te czujniki powinno się ZAWSZE wymieniać na NOWE. I to w miarę oryginalne bo zamienniki potrafią tez nieźle mieszać w kompie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
ludzie pomyślcie zanim coś napiszecie. kontrolka od klocków to samo czerwone kółko, kontrolka od ręcznego to czerwone kółko z literką P w środku a wykrzyknik w kółku to właśnie płyn hamulcowy chyba że ktoś nie posiada kontrolki z literką P to oznacza też ręczny ale w bmw kontrolka z literką P występuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.