Skocz do zawartości

330 d coś dużo pali czy powodem może być ruchoma złączka i


fryko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich trochę szperałem ale nie znalazłem bezpośredniej odpowiedzi na moje pytanie ...

Mam silnik 330 d w automacie i zaczął mi coś dużo palić czy przyczyną mogą być dwie usterki które wykryłem??? :

1) ostatnimi czasy autko nie dogrzewa się , wskazówka stoi po środku tylko czasem gdy stoję w korku a gdy jeżdze w trasie stai na pograniczu niebieskiego pola - przypuszczam że to zawór EGR lub termostat ...

2) dopatrzyłem się dziurawej złączki tłumika(tej ruchomej złączki) jest troszkę głośniej ale czy to może mieć jaki kolwiek wpływ na spalanie ?

 

Usterki mam zamiar w najbliższym czasie usunąć lecz zastanawiam się czy wzrost spalania o 2-3l może być tym spowodowany?

Autko przy mega emeryckiej jeździe pali mi po mieście 9-11l w trasie nie zejdzie poniżej 7,5l przy 100-120km/h to chyba dużo?

Za wszelkie opinie i rady z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze primo :search: :search: :search: :search:

 

po drugie pirimo :) jak zrealizujesz pierwsze primo to wyskoczy Ci coś takiego viewtopic.php?f=69&t=124317&hilit=330d+spalanie

 

po 3 primo ultimo witam kolegę na forum. :cool2:

...::: Banditen Motoren Werke :::...

Dlaczego BMW?? Bo przedni napęd jest dla małych dziewczynek ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
na niedogrzanym silniku rzecz jasna auto wiecej Ci bedzie spalac. Co do łacznika nie ma to wpływu na spalanie

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też tyle pali :D 3.0d pochłania wiadra ropki na zimnym, niedogrzanym. Zwiększanie się spalania to już niedomagania układu zasilania, może przepływka oszukuje. Jeżeli to 184km to kolanko z przepływką na końcu przy turbince ( tam jest uszczeleczka łącząca ) możliwe że się odgniotła i turbinka zasysa lewe powietrze omijając przepływkę.
... hominis est errare, insipientis in errore perseverare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam pytanie odnośnie termostatu , ostatnio zasłoniłem obie nerki tekturą ,autko zaczeło się dogrzewać czy to normalne? :shock:

 

Nawet jak jechałem na trasie Głuchołazy- Warszawa (Ząbki) czyli około 400km autko ładnie trzymało temperaturę i co zadawalające spaliło 6,4 l wg komputera gdzie przy tej samej trasie wcześniej z niedogrzanym silnikiem komp pokazywał 7,5-8,5 l

 

Proszę o jakieś podpowiedzi bo zakupiłem już termostat główny(jeszcze nie wpłaciłem gościowi kasy) ale może to nie wina termostatu :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrzebnie wydawałeś kase na termostat główny masz do wymiany termostat egr

a żeby sprawdzić czy on jest sprawny to jest jakie 5minut roboty musisz go wykręcić i dmuchnąć w niego jeżeli powietrze swobodnie przechodzi to jest do wymiany jeżeli cięzko trzeba dmuchać w niego i tylko delikatnie przechodzi to jest sprawny i masz do wymiany główny termostat

przez mojego przechodziło jak przez pusta rurkę przez kupiony nowy praktycznie nie przechodziło po wymianie 90 stopni łapie po 3-5km i nigdy nie spada

pozdrawiam

życie zaczyna sie od 200km/h

http://royy.net/~serfer123/bmw/7.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dziękuje za pomoc :cool2:

Dziś zebrałem się w sobie i postanowiłem sprawdzić termostat EGR . Wykręciłem go , nabrałem w usta powietrza dmuchnąłem i wyraźny opór powietrze przechodzi ale słabo i trzeba mocno dmuchać .

Po przeprowadzonym teście wydaję mi się że do wymiany jest termostat główny który już zamówiłem

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego szsemla a ta twoja wypowiedz to ap ropo czego? :mad2:

 

KOLEDZY TAK JAK NAPISAŁEM WYŻEJ PROBLEM ROZWIĄZANY

WSZYSTKIM którzy pomogli jeszcze raz dziękuje za pomoc :handshake:

 

Proszę kolegów (administratorów) o zamknięcie tematu w celu uniknięcia bezwartościowych komentarzy -nic nie wnoszących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.