Skocz do zawartości

330d - gorące powietrze na nogi i szybę przy AUTO


Art330XD

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie już kilka osób pytała i nikt nie odpowiedział... miałem taki sam problem jak wy że dmuchalo gorące na nogi i szybę non stop i wymienilem elektrozawór... teraz mam zimne powietrze cały czas a ciepłego nie mam I CO NAJDZIWNIEJSZE, NA WYŁĄCZONYM ZAPŁONIE I WYJETYM KLUCZYKU CAŁY CZAS GRZEJE SIĘ TEN PIERWSZY ZAWÓR (OBUDOWA) JEST TAK GORĄCY ŻE NIE MOŻNA GO DOTKNĄĆ JAKBY CAŁY CZAS PODAWANE BYŁO NA NIEGO NAPIĘCIE.. POMÓŻCIE BO JUŻ TRACĘ SIŁY NA NIĄ.

BMW E46 2.0D 150KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Rozkręcałeś to wszystko? Tam nie ma nic skomplikowanego. W jednym jest wiatraczek wymuszający obieg w drugim grzybek. Ja ogólnie kupiłem dwa używane żeby poskładać to w jeden działający. Te zawory często padają, więc używane nie muszą być sprawne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkrecalem. Chodzi mi o ten z grzybkiem. On cały czas dostaje napięcie. Na cewke jak tylko dotkne wtyczka w gniazdo od razu słyszę że grzybek się otwiera, NA POSTOJU I Z NIE WLOZONYM KLUCZYKIEM.. JEST CAŁY CZAS GORĄCY JAK CHOLERA.. o co tu może chodzić.. jakiś przekaźnik może walniety albo sklejony.. kurde..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nagrzewa sie od plynu. Ale jesli jest goràcy nie od plynu a od nagrzewania jego cewki to albo zawor albo jego instalacja. Tez zawor ma plus z bezpiecznima chyba 62 a mase z panela z tej wtyczki. Skoro po odpieciu nadal sie grzeje to moze na tym przewodzie jest zwarcie do masy albo w zaworze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe kolego że to panel bo jak odpialem to nie słyszałem żeby zawór się otworzył jak wtyczkę wsadzalem a od razu gdy wsadzilem do panela i stykalem wtyczkę z gniazdem zaworu to otwierał się bo słyszałem głośne cyknięcie za każdym razem jak dotykalem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Hejka jestem tu nowy, z problemem grzejacego zaworu borykam sie juz dlugi czas. Mysle ze to panel klimy wariuje bo on steruje wszystkimi komponentami ukladu chłodzenia i klimatyzacji. Jak sadzicie czy po zamknieciu i wylaczeniu samochodu powinien odciac prad ten panel??? Ktos bez takiego problemu proszony jest o sprawdzenie czy w sprawnym aucie ten zawor pracuje bez kluczyka.

 

 

pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów ponownie :D Czy naprawdę nikt nie jest w stanie sprawdzic tego, o czym pisalem w poscie wyzej. Moze ktos dobry ma chwile zeby sprawdzic to napiecie we wtyczce od zaworu, na wylaczonym silniku oczywiście. :lol:

 

Pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, dziekuje za odpowiedz. Otóż mój zawór jest goracy, nie zależnie czy zostawiam auto na 2 godziny czy całą noc lub dzien. Właśnie o to mi chodziło żeby ktoś ze sprawnym panelem sie wypowiedział. Moje jedyne rozwiazanie na dzień obecny, to odpinanie wtyczki rzeczonego zaworu. Panel kupie lub pożycze od kumpla, podmianka kodowanie w razie czego jakby był z "Pb" i powinno to hulac.

 

Pozdrawiam Marek :cool2: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzieki za zainteresowanie tematem. Ncs powinno pójść bez problemów. Pustym plikiem .man go zakoduje bo wtedy moduł sam zakoduje to co jest podłączone. Ciekawy tylko jestem jakie jest napiecie na tym zaworze jak panel wyłącza zasilanie do niego??? Czy ewentualne ktoś to sprawdzał miernikiem ? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli rozumiem ze nawet po włączeniu silnika i zamknięciu samochodu napiecie będzie wskazywac 12 volt na mierniku? Bo skoro steruje masą ten panel to musi być w nim gdzieś zwarcie ze puszcza masę nawet po zamknieciu auta.... :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.