Skocz do zawartości

olej do silnika


piotras155

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

proszę o rade jakim zalać olejem do silnika , był zalany 5w ? ma przebieg 229000km a teraz że komo jest wlany mobil 10w40 ale każdy jak sprzedaje samochód to mówi ??? ze był wymieniany . Jakoś nie mam przekonania do mobila, proszę o rade jakii by był najlepszy z góry dziękuje .

Mam pytanie ile możne kosztować separator oleju do e 39 2800cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

proszę o rade jakim zalać olejem do silnika , był zalany 5w ? ma przebieg 229000km a teraz że komo jest wlany mobil 10w40 ale każdy jak sprzedaje samochód to mówi ??? ze był wymieniany . Jakoś nie mam przekonania do mobila, proszę o rade jakii by był najlepszy z góry dziękuje .

Mam pytanie ile możne kosztować separator oleju do e 39 2800cm?

producent rekomenduje castrol,ja wlasnie ten olej uzywam,jest ok,uwazam jednak ze poziom oleji jest wyrownany ,takie zabiegi marketingowe,i napewno na mobilu czy valvoline jezdzilby tak samo,kiedys przez 4 lata lalem valvoline,to bylo w 523i,zawsze bylo ok przynajmniej z silnikiem,mysle jednak ze polsyntetyk odpada,tylko pelny syntetyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie jest przejechane około 3tys. km od kupna samochodu i prawdopodobnie jest wlany olej półsyntetyk 10w40 ale do końca nie jestem pewny czy był wymieniony! Wcześniej był pełny syntetyk i teraz jak powrócę na pełny syntetyk to czy nic się nie stanie dla silnika???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie jest przejechane około 3tys. km od kupna samochodu i prawdopodobnie jest wlany olej półsyntetyk 10w40 ale do końca nie jestem pewny czy był wymieniony! Wcześniej był pełny syntetyk i teraz jak powrócę na pełny syntetyk to czy nic się nie stanie dla silnika???
nic sie niestanie,ja tez kiedys w poprzednich dwu bmkach zmienilem z polsyntetyku w jednej pamietam mialem jakiegos elfa ,ale numeru niepamietam,potem wlalem syntetyka mobil i bylo ok ,w nastepnej tez,ale polsyntetyk raczej nie do tych aut,przy wymianie zawsze byl przepalony i pewnie przez to krocej dziala,zreszta skoro,syntetyk jest sprawdzony i jest o nim prawie wszystko wiadomo,to w koncu niewiem czemu sie wachasz,przeciez to nie jakis eksperyment
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownaj lepkosc mobila1 5W50 w temperaturze 100 st z jakims dowolnym mineralem a pozniej podyskutujemy. :cool2:

Poza tym silniki M52 sa przystosowane do pracy na syntetyku a przebieg 230tys nie powinien zrobic na tym silniku wiekszego wrazenia.

Stereotypy powtarzane przez dziadkow ze syntetyk rozszczelni silnik itp nie sa prawdziwe. Olej mineralny po rozgrzaniu ma duzo mniejsza lepkosc niz syntetyk ktorego lepkosc nie zmienia sie tak mocno w funkcji temperatury. Pozatym stosowanie minerala przy popyhaczach hydraulicznych nie wplywa pozytywnie na ich prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobil 1 , 5W50

SAE: 5W-50

API: SL/CF

ACEA: A3/B3/B4

gęstość 15 st.C: 0,859

temp. płynięcia: -54

temp. zapłonu: 236

wskaźnik lepkości: 184

lepkość w 100 st. C: 17,5

lepkość w 40 st. C: 104,9

Jak znajde jakiegos minerala do zedytuje narazie mam tylko dane nt wskaznika lepkosci

np. Lotos czy Shell przy mineralu 10W40 maja ok 135-140

Tez polecam ci rozne lektory nt olejow, jak chcesz to ci podesle pare. :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.