Skocz do zawartości

320d problem z oponami??


rudywariat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od niedawna jestem posiadaczem modelu 320d z 2003r. Jakies 2 miesiace jezdzilem na zimowych oponach i wszystko bylo super. W zeszlym tygodniu zalozylem letnie opony (goodyear 205, 16 cali) i zaczely sie problemy. Na rownej drodze (w Polsce oczywiscie rzadkosc) jedzie sie w porzadku, ale jak tylko zaczynaja sie koleiny, nierownosci itp. samochod sciaga w jedna badz druga strone i jazda staje sie dosyc meczaca. Kola byly wywazone 2 razy, zamienilem je z tylu na przod, cisnienie w porzadku, zbieznosc sprawdzona - w porzadku. Koles ktory sprawdzal mi zbieznosc stwierdzil ze po prostu mam szerokie opony i bede sie musial przyzwyczaic, ale ja bym wolal jednak nie miec zakwasow od trzymania kierownicy ;) macie jakies rady??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w 320d 2004 touring jest podobnie, na 205/55 r16

zimowych nie próbowałem, ale na tych oponach chyba poprostu ciezko wyjechac z kolein bo na prostej drodze auto nie ściąga ani nic. Może auto łatwo się poddaje takim nierównością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może problem leży nie w oponach tylko w wahaczach lub tulejach , takie właśnie bywają objawy jak opisałeś :duh: ja mam 18' 225/40 i takich problemów nie mam nawet na koleinach :cool2:

wachacz :arrow: wahacz.

Edytowane przez bastars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może problem leży nie w oponach tylko w wachaczach lub tulejach , takie właśnie bywają objawy jak opisałeś :duh: ja mam 18' 225/40 i takich problemów nie mam nawet na koleinach :cool2:
tez mam 225/40 i 255/35 z tylu na 18" i nic nie ciąga w koleinach, z drugiej jednak strony znajomy ma takie same opony, ale felgi od e92, które mają mniejsze ET i u niego ciezko utrzymac kierownice na trasie wiec mysle ze wina moze nie lezy po stronie opon, a przyczyną jest rozstaw kół. Zawieszenie w obu autach mamy w dobrym stanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwróć uwagę na wahacze, a dokładniej na tuleje wahacza, czesto ta tuleja jest przyczyną takiego zachowania auta. Wystarczy że guma będzie już lekko zmiękczała i wahacz będzie bardziej podatny na wychylenia przy szerszych i twardszych oponach co za tym idzie gorzej będzie się prowadziło w koleinach.
Będziesz Mógł Więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z którego roku są te letnie opony ?

Generalnie powiem tak, jeśli masz stare to efekt będzie właśnie taki. Gdybyś założył identyczne nowe to na bank wszystko będzie ok.

Przerabiałem temat, też myślałem, że coś nie tak z zawiechą a problem leżał w starych oponach, mimo, że bieżnik 6 mm.

Opona zimowa jest bardziej miękka i lepiej radzi sobie z koleinami, ale na nowej będzie spoko, więc zmień je i sam zobaczysz.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale snujecie domysły. żadne elementy zawieszenia , żadne tuleje.poprostu taki profil i taka szerokość letniej opony i nawet małe koleiny i wozi. Normalne. U mnie też.

 

Masz rację, że trochę będzie nosić, ale bez przesady. Przechodziłem to, załóż nowe laczki i będzie ok.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale snujecie domysły. żadne elementy zawieszenia , żadne tuleje.poprostu taki profil i taka szerokość letniej opony i nawet małe koleiny i wozi. Normalne. U mnie też.

 

Masz rację, że trochę będzie nosić, ale bez przesady. Przechodziłem to, załóż nowe laczki i będzie ok.

 

przeciez 2007 to są prawie nowe opony

 

Ja u siebie w e46 mam opony z 2003 roku i nawet na koleinach nie mam problemu. Tyle ze mam normalny profil, a nie niskoprofilowe opony.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale snujecie domysły. żadne elementy zawieszenia , żadne tuleje.poprostu taki profil i taka szerokość letniej opony i nawet małe koleiny i wozi. Normalne. U mnie też.

 

Masz rację, że trochę będzie nosić, ale bez przesady. Przechodziłem to, załóż nowe laczki i będzie ok.

 

przeciez 2007 to są prawie nowe opony

 

Ja u siebie w e46 mam opony z 2003 roku i nawet na koleinach nie mam problemu. Tyle ze mam normalny profil, a nie niskoprofilowe opony.

 

Jeszcze wszystko zależy od marki i twardości i zużycia, to, że bieżnik jest ok nie znaczy, że opona jest ok, a 3 lata to już całkiem sporo więc zbyt nowe to one nie są.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.