Skocz do zawartości

Wyrzuca płyn chłodniczy przez korek zbiorniczka wyrównawczeg


peper_gsx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem zakupiłem niedawno E 39 2.5 TDS pojechałem do domu i pojawił się problem mianowicie po przekroczeniu 3 tys obrotów wyrzuca mi płyn przez korek zbiornika wyrównawczego. Jezeli nie przekraczam 2.5 tyś obrotów dobywa się spod korka syczenie ale nie wyrzuca płynu. W oleju nie pojawił sie płyn ani w płynie olej. Silnik pracuje pieknie mało pali dobrze się zbiera pracuje równo nie szarpie. Jezeli ktoś może mi pomóc porada to będę wdzięczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha jeszcze jedno jak zgasisz silnik sprawdz zy nie slychac tak jakby syku w silniku,tak jakby wode zimno wylac na goraca blache.

Mialem to samo do jakiegos zakresu obrotow auto chodzilo dobrze (byla uszkodzona lekko uszczelka),jak dostalo w pi..to uszkodzenie sie

poglebialo i wywalalo plyn i gotowalo.Ale to moze byc cos innego to tylko sugestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziekuję za chęć pomocy samochód kupiłem parę dni temu i nie wiem gdzie ręce włożyć wymieniłem płyn nie ma w nim sladów oleju a w oleju nie ma śladów płynu tak jak wcześniej napisałem jechałem dzisiaj około 300 km jak wróciłem to z pod korka słychać było powietrze ale nie przekraczalem 2.5 tyś obrotów mam prośbe czy mozecie mi polecić z okolic katowic jakiegoś dobrego mechanika ale żebym nie musiał na naprawe auta bać kredytu hipotecznego :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli w uklad chlodzenia bedzie bic kompresja to nieuswiadczysz plynu w oleju lub na odwrot.

Znajdz dobrego fachowca i bedzie OK.Jak to uszczelka,to koszt jest prosty uszczelka,planowanie i robocizna mechanika.

Ale musi to zrobic ktos z glowa.Nara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

 

Panowie, wymieniłem dzisiaj chłodnicę, gdyż miałem malutkie pęknięcie przy zbiorniczku, zalałem płynem, odpowietrzyłem i nagle patrzę a tu z pod korka leci płyn, nie gotuje sie tylko spokojnie sobie ucieka, sprawdzałem na innym korku i jest tak samo. Ciśnienie nie jest jakieś wysokie, rury są miękkie jak odkręcę korek to płyn spokojnie leci, rozmawiałem ze znajomym mechanikiem i wykluczył uszczelkę pod głowicą, jednak nie miał czasu aby sprawdzić przyczynę. Czym to może być spowodowane jeżeli uszczelka pod głowicą jest OK i układ jest prawidłowo odpowietrzony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.