Skocz do zawartości

Ciężki rozruch na ciepłym- 525 TDS


Szela4x4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy, mam problem który zaczyna mnie denerwować, czyli na ciepłym silniku muszę trochę pokręcić, żeby odpalił. Co sądzicie (ten kto to ma) o chipie, który niby poprawia rozruch na ciepłym. Na allegro jest tego pełno i co ważne dają na to gwarancję (3lata!!) :)

Myślę nad założeniem czegoś takiego, ale niech mi ktoś kto już takie coś założył poradzi- czy to na prawdę działa- i od kogo najlepiej kupić (firma.. czy model?)

Pozdrawiam

Wesołych świąt

"Mogę jeździć każdym autem, byle byłoby ze stajni BMW" :D

"W życiu piękne są tylko chwile..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, łańcuch pod wpływem temperatury silnika wyciąga się i zmienia kąt wtrysku. Może być to spowodowane zużyciem łańcuchów, napinacza, płozy. Najlepiej wszystko wymienić i mieć spokój. Jednak przed trzeba zdiagnozować czy faktycznie łańcuch jest wyciągnięty(zużyty). Można go osłuchać, bądź przez wlew oleju(na zgaszonym ciepłym silniku) zobaczyć palcem czy jest wyczuwalny luz(mało profesjonalny sposób lecz pomaga w diagnozie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caly trik z allegro polega na zwiekszeniu dawki paliwa przy rozruchu, a pompa i tak sie rozszczelnia, wiec efekt bedzie krotkotrwaly. uszczelnienie pompy to koszt ponad 2tys zl, w serwisie Boscha 3,5tys z 2letnia gwarancja.

BMW E34 1989 r. 2.4td 20.03.08 - 24.08.08 (stłuczka i śmierć pompy wtryskowej)

http://www.polskajazda.pl/Samochody/BMW/5/30920

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.