Skocz do zawartości

[E87] BMW 120d 05' vs. 07'


Mike_low

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie czy lifting objął tylko stylistykę czy również zaszły zmiany w silnikach? znaczne?Starsza wersja ma 163km natomiast po liftingu juz 177km ktoś się orientuje jak wielkie zaszły zmiany?zastanawiam się nad kupnem 120d i nie wiem czy może warto kupić 05' z niedużym przebiegiem i "wziąć się" za niego, czy może dołożyć i kupić wersje po liftingu o ile warto:).Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie wiem dokładnie co i jak ,lecz jeśli miałbym możliwość kupna poliftowej ,to bym się nie zastanawiał ani chwili .

pozdrawiam

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 1er przed faceliftingu jest po prostu ładniejsza, mam na myśli np. kształt nerek i przedniego zderzaka. Po fl przód stracił nieco drapieżności, kształty zderzaka są bardziej obłe - z tego co wiem to z powodu słabego wyniku ochrony pieszych w razie wypadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak. samochody przed liftem były produkowane od 2004 do 2007 z silnikiem M47N2. po 2007 wprowadzono nowy silnik ktory jest montowany az do dzis (N47). jest to nowa jednostka napędowa. Siedze na wielu forach zagranicznych i zauważyłem ze N47 ma duzo awari typu... strzelający łańcuszek rozrządu i inne dziwne dźwięki, problemy występują w autach nawet nowych z minimalnym przebiegiem rzedu 10 - 20 tys km.

 

Moje zdanie jest takie: po lifcie auto jest ładniej wykończone ponieważ użyto lepszych materiałów. silnik ma dopiero 3lata, wersja przed liftem M47N jest to silnik sprawdzony z poprzednich bmw, s3,compact etc,,,

 

 

Ja bym celowal na twoim miejscu w 120d przed liftem z końców produkcji. czyli 2007. po tym co widzę na forach zraziłem się lekko do bmw. ale naszczescie jestem szczesliwym posiadaczem 118d z przed liftingu i nie mogę powiedzieć nic złego.

" Ser feliz no es conseguir lo que deseas, es desear lo que tienes. "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 120d sprzed liftu i jakbym mógł jeszcze raz kupować auto, to bym wziął po lifcie, żeby mieć te dodatkowe 14 koni, lampy na ledach. Po lifcie jest lepiej wykończona i taka nowocześniejsza, ładniejsza moim zdaniem.

 

Co do silników, to zależy co się trafi. Są egzemplarze, gdzie rzeczywiście są usterki, ale są i takie, w których te usterki nie występują. W twoim przypadku, gdzie kupujesz auto używane, trzeba się liczyć, że może "coś" wyskoczyć jak w każdym aucie. Akurat jest mało prawdopodobne, żeby w 3 letnim aucie była jakaś poważna usterka, która wiązałaby się z nakładami rzędu paru tysięcy, które trzeba włożyć w auto.

 

Kurcze co by nie patrzeć, po lifcie jest lepsza. Czy to chodzi o jakoś materiałów, czy o bajery np. nawigację. Zawsze jest lepiej mieć auto 3 letnie a nie 5.

 

Wszystko sprowadza się do kasy, którą chcesz przeznaczyć na auto. Jak masz ograniczony budżet, to ja bym brał auto jak najbardziej "wypasione" i nie ważne czy byłoby przed czy po lifcie. Jeśli nie masz limitu w budżecie, to bym brał po lifcie.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kasę to kup 123d, ja teraz takiego bym szukał.

 

Co do różnic między 120d to zmienił się osprzęt silnika. W wersji 120d VFL 163KM jest turbosprężarka Garrett GT1752V, sterowane podciś. W Wersji FL 120d 177KM jest turbo sterowane elektro. Wersja VFL 163KM po programie wychodzi 190-200KM, wersja FL 177KM w granicach 210KM. Programy oczywiście do jazdy na co dzień, bezpieczne. Słyszałem, że w 120d max można 400-410Nm przenieść na seryjnym sprzęgle.

 

Najlepszy potencjał ma wersja 123d, do tego sprzęgło i skrzynia są pancerne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Członkowie klubu
Jak wygląda sprawa ze wspomaganiem kierownicy przed/po? Hydrauliczne czy elektryczne?

 

przed FL hydrauliczne po FL raczej też hydrauliczne

 

Hmmm... Ja mam 120d FL '08 i na 100% mam elektryczne wspomaganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa ze wspomaganiem kierownicy przed/po? Hydrauliczne czy elektryczne?

 

przed FL hydrauliczne po FL raczej też hydrauliczne

 

Hmmm... Ja mam 120d FL '08 i na 100% mam elektryczne wspomaganie.

 

hmmm no i zonk...

przed jest hydrauliczne, a po elektryczne - mój błąd - było gdzieś o tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do różnic między 120d to zmienił się osprzęt silnika. W wersji 120d VFL 163KM jest turbosprężarka Garrett GT1752V, sterowane podciś. W Wersji FL 120d 177KM jest turbo sterowane elektro.

Dziś okazało się, że w 120d 163 KM VFL też jest elektryczna turbina, także tylko cieszyć się można. Sorki za wprowadzenie w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś kto posiada z was wersje e87 przed liftem może podzielić się spostrzeżeniami na temat skrzypiących plastików,uszczelek lub szyb przednich ? czy występują u was takie symptomy ? oczywiscie w wersjach FL takze jest to spotykane ale juz mniej.
" Ser feliz no es conseguir lo que deseas, es desear lo que tienes. "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś kto posiada z was wersje e87 przed liftem może podzielić się spostrzeżeniami na temat skrzypiących plastików,uszczelek lub szyb przednich ? czy występują u was takie symptomy ? oczywiscie w wersjach FL takze jest to spotykane ale juz mniej.

Tak w wersji przed liftem wszystko sprzypi. Było na forum! Przesmarować uszczelki środkiem do konserwacji uszczelek - na dłuższą chwile pomaga. Rada druga... przyzwyczaić się :D

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.