Skocz do zawartości

Podpora wału


sivy001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie . Czy jest coś na co trzeba szczególnie zwrócić uwagę przy wymianie podpory ? Dlaczego pytam ; 3 tygodnie temu wymienili mi podporę i tyle ta podpora wytrzymała po 3 tyg padła . Dlatego chcę wiedzieć czy podporę się montuje w jakiś szczególny sposób czy po prostu wyjął i włożył ? czy oni coś schrzanili czy miałem pecha i zamontowali mi wadliwą część
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe,że Ci schrzanili robotę.Wał napędowy jest wyważony,aby wyjąć podporę należy rozkręcić wał na dwie części.Jedna cześć wału do drugiej łączona jest wieloklinem.Jeśli źle połączyli wał (przesunęli jedną część wału względem drugiej) to jest niewyważny,drgania powodują uszkodzenia podpory.
Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe,że Ci schrzanili robotę.Wał napędowy jest wyważony,aby wyjąć podporę należy rozkręcić wał na dwie części.Jedna cześć wału do drugiej łączona jest wieloklinem.Jeśli źle połączyli wał (przesunęli jedną część wału względem drugiej) to jest niewyważny,drgania powodują uszkodzenia podpory.

Mechanik mówił że zaznaczył wał , ale i tak robią to na swój koszt . Jak się to powtórzy to będę wiedział że żle to zrobił , a może wiecie jaki jest koszt wyważenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik mówił że zaznaczył wał
Jesli tak powiedział,to trzeba było byc przy ponownym wymontowaniu i zeby pokazał Ci gdzie zaznaczył.Wtedy mialbys pewnosc czy trzeba go wywazac czy nie.Bo mogli tez tylk krzywo przykrecic podpore do podwozia i dlatego mogla rozwalic sie guma.A czy zaraz po wymianie wszystko było OK...nic sie ni tluklo,nie było drgan przy ostrym ruszaniu i przyspieszaniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik mówił że zaznaczył wał
Jesli tak powiedział,to trzeba było byc przy ponownym wymontowaniu i zeby pokazał Ci gdzie zaznaczył.Wtedy mialbys pewnosc czy trzeba go wywazac czy nie.Bo mogli tez tylk krzywo przykrecic podpore do podwozia i dlatego mogla rozwalic sie guma.A czy zaraz po wymianie wszystko było OK...nic sie ni tluklo,nie było drgan przy ostrym ruszaniu i przyspieszaniu?

Teraz są w trakcie drugiej wymiany , ale przy pierwszej wymianie na początku było o.k. Tylko szłyszałem takie szumy jakich wcześniej nie było . Takie jak by klapki od nawiewów byly nie po domykane , ale szum się zmieniał przy różnych prędkościach . Może to łozysko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy,ze wał dobrze skrecili...gdyby bylo inaczej od razu mialbys wibracje.Objawy o jakich piszesz wskazuja na wadliwa podpore,lozysko jakies kiepskie.A co za podpore kupiles,oryginał czy jakis zamiennik?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem samochód ... Q.. wali jak walił . Mechanik zarzeka się że wał dobrze zaznaczył . Nie wiem co mam powiedzieć ,jutro wstawiam znowu . Zmienili podporę i od razu jest źle . Wcześniej pojeździłem dwa tygodnie zanim się rozpieprzyło . Co jest grane ? jest coś co może mieć wpływ na pracę wału oprócz podpory ? Nie wyobrazam sobie ze tego dnia co włozyli podpore ona padła Chyba że mam zajebistego pecha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba wiem gdzie jest pies pogrzebany . Za pierwszym razem jak rozbierał wał nie mógł go rozłączyć z wieloklinu . Więc zabrał się młotem za niego i pewnie to jest przyczyną wibracji . Teraz znów musi wyciągnąć wał i zawieźdź do wyważenia . Co za mechanik żeby w wał napieprzać młotem , mówił że nie było innego sposobu pewnie są tylko on tego nie wiedział . Zobaczymy co będzie po wyważeniu ? aż się boję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam ciąg dalszy moich ' przygód ' z wałem . Następnego dnia po wywazeniu wału na samochodzie odbieram samochód , wali dalej . Biore mechanika do samochodu i jadę do innego warsztatu gdzie wywazają wały ( nie wieżę mu że w ogóle był na wyważeniu ) Stwierdzają rozwaloną gumę która łączy wał ze skrzynią ( Wymieniłem gume przy pierwszej wymianie podpory). Wracamy do warsztatu gdzie wyważali wał na samochodzie ( jednak mój mechanik był i wyważał ) Zrobił aferę w tym warsztacie ,że wyważali mu wał jak guma była rozpiepszona .Wzieli sie jeszcze raz do roboty . Zamontowali oryginalną gumę oryginalną podporę wyjmowali i wkładali wał ze trzy razy wyważali i tak naprawdę jest dużo lepiej , ale nie jest dobrze . Miedzy 1500 a 2000 obrotów są wibracje a oni rozłozyli ręcę i nie wiedzą co jest . Myślą że to wydech wprowadza samochod w te wibrację , a co wy myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam ci tutaj podstawowe powody,,

Należy sprawdzić je dokładnie jeden za drugim

 

1. Krzyżak na wale lubi się zacierać tak że w jedną stronę chodzi lużno a w drógą ciężko,,, powoduje to bicia i szybkie rozwalanie podpory.

(to by wyjaśniało dlaczego mieli kłopot z wywarzeniem) (lekarstwo- krzyżak należy namoczyć w oleju do ASB i rozruszać a jak ma luzy to wymienić)

2. Poduszki pod skrzynią biegów,,, są bardzo malutkie i z reguły pozrywane (sprawdzić i wymienić w razie potrzeby)

3. Łaczniki gumowe wymieniali więc o nich nie wspominam

4. Wał powinien być złożony co do ząbeczka inaczej bum bum bum

5. Podpora powinna być dokręcona na samym końcu bo inaczej ją zerwie

5. Czasem lubi się wyrobić łożysko na skrzyni biegów,,, wtedy przy ostrym ruszani słychać takie metaliczne tyk tyk tyk kilka razy,,,jednak podczas jazdy nie sprawia to kłopotu

6. Wał na łączeniu też ma ma drobną regulacje długości, po zamontowaniu powinień być dokęcony na sztywno a za nim sie do nie wpasuje powinien się lużno suwać po ząbkach

To by było po krótce tyle Pozdro

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj Drogi...a czy sprawdzali czy krzyżak w pewnym połozeniu sie nie blokuje?Ja tak mialem ale to mozna stwierdzic tylko z wałem na podłodze.Myślę,ze tu jest problem.Nie sadze zeby mechanik cos uszkodził mlotkiem...wał nie jest z wosku.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde... Jak czytam to wszystko co koledzy wypisują, to aż mi niedobrze się robi na myśl, że w przyszłym tygodniu sam wysyłam swoją 7 na taki zabieg. Nie sądziłem, że tyle rzeczy może pójść nie tak. Mógłby mi ktoś jeszcze napisać, jakiego rzędu są koszty wymiany podpory? Mam 730iA R6 (o ile to ma jakieś znaczenie w tym przypadku :) ).

 

Pozdrawiam

http://pkp.dnx.pl/bmw/pasek.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się kupić nowy oryginał lub używkę . Ja kupiłem łącznik wału ze skrzynią firmy lemforder i to był szajs w poruwnaniu z oryginałem .

Mięka guma można ją było uginać w ręku , a oryginał był twardy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj Drogi...a czy sprawdzali czy krzyżak w pewnym połozeniu sie nie blokuje?Ja tak mialem ale to mozna stwierdzic tylko z wałem na podłodze.Myślę,ze tu jest problem.Nie sadze zeby mechanik cos uszkodził mlotkiem...wał nie jest z wosku.Pozdrawiam.

Wał był wyciągany zakładany do jakies maszyny, smarowany krzyżak robili z nim wszystko co mogli . Stałem tam ze 3 godziny i wszystko widziałem , a że dalej trzęsie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde... Jak czytam to wszystko co koledzy wypisują, to aż mi niedobrze się robi na myśl, że w przyszłym tygodniu sam wysyłam swoją 7 na taki zabieg. Nie sądziłem, że tyle rzeczy może pójść nie tak. Mógłby mi ktoś jeszcze napisać, jakiego rzędu są koszty wymiany podpory? Mam 730iA R6 (o ile to ma jakieś znaczenie w tym przypadku :) ).

 

Pozdrawiam

 

Ostatnio pisałem w tej sprawie do firmy zajmującej się tego typu sprawami. wystawiają aukcje na allegro firma z Łodzi. Oto odpowiedź:

Koszt wyważenia 140zł Wymiana krzyżaka( oryginał )250zł Podpora ok120zł + montaż Są to ceny netto Wysyłka wału 30zł W Podaje nr telefonu do firmy:

609557151

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.